-
Поділіться з друзями! 
🔊
Bon Jovi — You Give Love A Bad Name

10 унікальних моментів MTV Unplugged

10 унікальних моментів MTV Unplugged
20.05.2024 346
Найпопулярніше телешоу найвідомішого музичного каналу вподобали мільйони глядачів в усіх куточках Світу. Історія програми пам'ятає величні, цікаві та просто курйозні моменти на виступах найвидатніших виконавців. Дізнайтеся, чим відзначилися виступи таких виконавців як KISS, Eagles, Nirvana та інших.
 
Гурт Kiss ніколи не давав акустичних концертів. Але успіх, який отримав Род Стюарт із Ронні Вудом, був саме тим, що могло врятувати колектив у його найскрутніші часи. MTV наполіг на присутності співзасновників – Пітера Кріса та Ейса Фрейлі, що налякало Стенлі і Сімонса: вони чули, що Пітер утратив колишню форму. Але ностальгія зробила свою справу: Кріс і Фрейлі не лише вийшли на сцену MTV у 95 році, а й вирушили в турне гурту Kiss наступного року.


 
Першим шоу, яке вийшло альбомом, був виступ Пола МкКартні у січні 91-го. Тоді екс-бітл після 10-річної перерви перебував на гастролях. Концерти збирали стадіони, та не приносили задоволення музиканту, бо в них бракувало тісного контакту з публікою. MTV Unplugged був ідеальною нагодою отримати бажане. Програму виступу маестро побудував переважно з каверів і маловідомих творів з сольної кар'єри. Та не обійшлося й без пісень бітлівських часів.
 
 
 
Neil Young був чемпіоном акустичного стилю, і тому те, що сталося на його виступі в грудні 92-го, стало повним шоком. На відміну від публіки, Нілу страшенно не подобався концерт і, зрештою, він покинув зал із ошелешеними продюсерами і публікою. Аж за кілька місяців по тому він знову з'явився на сцені шоу з іншими інструментами, іншим складом й іншою програмою. Робота над помилками склалася бездоганно і вже цей запис маестро дозволив пустити в ефір.  
 
 
 
Скорботна балада Клептона Tears in Heaven інспірована смертю його 4-річного сина, вперше з'явилася в забутому фільмі Rush 91-го року. Але невдовзі, у січні 92-го, автор виконав версію, яку історія музики не забуде ніколи. Втрата малюка занурила його у вкрай розпачливий і хисткий моральний стан. Але свій біль Клептон вилив у музику, і кожен з мільйонів тих, хто купив запис виступу, хотів розділити з ним той біль.
 
 
 
Alice in Chains (1996). Вже понад півтора роки гурт не виступав через героїнову залежність фронтмена Лейна Стейлі. Але того вечора він знайшов сили злитися з музикою і залишити нам незабутні акустичні версії класики гурту. Та як на лихо лідер-гітарист Jerry Cantrell напередодні наївся якоїсь шаурми і тепер час від часу тікав зі сцени, повертаючись розпарений і страшний. Того року гурт виступить ще не раз, розігріваючи публіку на концертах КІСС, але Unplugged – це останній дійсно величний виступ зі Стейлі.
 
 
 
Гурт Pearl Jam тільки почав підкорення висот, коли опинився на сцені МТВ Unplugged 92 року. Хлопці були в турі, який не залишив їм часу на приготування. Після літака з Європи ми одразу побігли до студії, а ввечері вже давали концерт, згадує басист Джефф Амент. Нам забракло часу, щоб зібрати програму, як та, з якою Нірвана виступила наступного року. Тим не менше запис є документом з періоду історії | колективу, який тільки починав усвідомлювати свої неймовірні сили і здібності.
 
 
 
Unplugged не останній концерт Нірвани. Але багато чим шоу нагадувало прощальну записку. Ще до виходу музикантів публіка відчувала пригнічення, бо за наказом Курта на сцені розклали лілії і чорні свічки. Під час виконання Come as You Are він багаторазово повторював крізь зціплені зуби «ні, я не маю рушниці». Цей момент дуже важко дивитися і навіть слухати тепер, після того фатального пострілу. На завершення виступу Курт виконав пісні з назвами Мої Вибачення і Де ти спав минулої ночі. Це був найпотужніший постріл-дуплет в концертній історії 90-х, якщо не всієї історії рок-музики. ↓
 
 
 
На початку 90-х ця телепередача била всі рекорди популярності. Більше, ніж результатів розіграшу лотереї, глядачі чекали інформації про те, хто ж з'явиться в шоу наступного тижня. Відтак в еру панування ґранжа й іншої альтернативи багато забутих ветеранів класичної рок-музики намагалися використати участь в шоу, щоб нагадати про себе. У листопаді 94-го Боб Ділан виходив на сцену МТВ Unplugged два вечори поспіль. Запис того виступу, виданий альбомом, мав успіх, якого автор не бачив два десятиліття.
 
 
 
З розширенням популярності шоу далеко за межі США розширилася і географія зйомок передачі. У вересні 2013 гурт Scorpions провів 3 вечори в афінському театрі Лікавіт. Цей відкритий майданчик, розташований на висоті 300 метрів вище столиці Греції, виявився вражаючою мізансценою для першого в історії MTV Unplugged просто неба.
 
 
 
94-го року відбулося возз’єднання, про яке Дон Хенлі заявив ще 80-го, під час розпаду Eagles, «коли рак на горі свисне». Англійська мова на цей випадок має інший термін «коли пекло замерзне». Минуло 14 років і ось – золотий склад знову разом. Запис виступу, який вийшов альбомом, назвали «пекло таки замерзло». З якихось нудних юридично-бюрократичних причин цей виступ не отримав зареєстрованого знаку Unplugged, а носив назву, яка зрештою, і перекочувала на обкладинку альбому, Hell Freezes Over.
 
 
 
 
 

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

У мого сусіда була тачка Лада. У чому різниця між  Ладою та вівцею? На вівці не так соромно їздити. Brian Johnson AC/DC

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом