-
Поділіться з друзями! 
🔊
Def Leppard — Women

Пісні, що зміцнюють віру

Пісні, що зміцнюють віру
05.05.2024 314
Всупереч помилковому стереотипу, рокери пишуть пісні не лише про алкоголь і розваги. До тем духовності зверталися такі виконавці як Black Sabbath, Queen, Iron Maiden і багато сотень інших.
 
 
Sunday Bloody Sunday від U2 — це і політична протестна пісня, і, водночас, заява, сповнена віри у цілющу силу акту Воскресіння. У тексті йдеться про війну за незалежність Ірландії, та у філософському плані пісня виходить за межі тих конкретних подій. «Sunday Bloody Sunday» завершується алюзією на Великодню неділю, коли Боно співає: Справжня битва йде за перемогу, яку Ісус здобув у Ту Неділю.

 

 

 

Lenny Kravitz, Are You Gonna Go My Way. Риф пісні супроводжується словами Самого Месії, який обирає собі учнів: "Чи готовий ти піти зі мною?". Кравітц написав цю пісню у раптовому пориві натхнення, втім, вона відображує його щиру віру. Якщо ви не знали, на спині музиканта є татуювання з текстом "Моє серце належить Ісусу". А в одному з інтерв'ю він назвав Христа "найяскравішою рок-зіркою".

 

 

 

George Harrison. Його тонка, поетична природа завжди перебувала в тіні масштабних фігур побратимів Леннона і Маккартні. Проте, він – перший з бітлів, хто видав сольний альбом. Романтичний і задумливий, навіть філософічний, Джорж не вдовольнявся своїм статусом ані в гурті, ані на цій планеті. Ось чому він завжди шукав себе, прагнув до просвітлення, намагався дізнатися своє призначення. Він не захоплювався релігіями, він пізнавав закони світу. Пісня Мій Світлий Господь – про один з таких пошуків.

 

 

 

Аби після випуску альбому «Число звіра» гурт Iron Maiden не звинуватили у причетності до прихильників сил темряви, останнім його треком поставили пісню Hallowed Be Thy Name – Хай святиться Ім’я Твоє. У ній описуються думки засудженого до страти, який усвідомлює, що земне життя – це коротка ілюзія, а на тому боці – справжнє, вічне життя чекає на його свідомість, його душу.

 

 

 

Гурт, який зароджувався на почату 90-х, носив тимчасову назву Eschatos. Це давньогрецький термін, що означає «останній». Від якого походить розділ теології і філософії, який вивчає пророцтва про останні дні людства. Але пізніше назву змінили на Payable on Death. А це вже банківський термін, «виплата по смерті». Втім, гурт вибрав цю назву, щоби підкреслити свою приналежність до християн. Адже наш Символ Віри нагадує, що Ісус помер на Хресті для того, щоб сплатити наші борги перед Богом. Відтак кожен, хто вірує, що Ісус віддав себе у жертву за них, успадкував вічне життя. So alive.

 

 

 

Всупереч поширеній думці, пісня The Sound Of Silence виникла не під враженням від смерті президента Кеннеді. Її присвятили його пам’яті, тоді як існувала вона, щонайменше за два місяці до трагедії. А йдеться у ній про смуток від ворожості цього суспільства, від невміння людей спілкуватися між собою, особливо, на емоційному рівні. "Тому ви бачите навколо себе людей, які нездатні любити", казав автор Paul Simon. Успіх пісні, написаної 63 року, було перевершено через півстоліття, коли кавер на неї видав гурт ↓

 
 

 

На зламі 60-х…70-х років релігійні та консервативні групи суспільства вважали музикантів Black Sabbath сатаністами. Причин цілий букет: понуре звучання, примарні зображення і тексти, загравання з містикою та окультизмом. Ґізер Батлер догрався до того, що почав бачити фігури з потойбіччя. Цій події гурт присвятив однойменну пісню. Аби розвіяти дурні чутки, музиканти почали носити виразні християнські хрести, і палко заперечувати ті гіпотези в інтерв’ю. А сам Батлер, вихований у католицтві,  повністю зосередився на християнських темах у пісні After Forever.

 
 
 

 

Джоан Осборн стала зіркою, випустивши синґл One Of Us у 95 році. В ній викладено роздуми про те, що було б, якби виявилось, що Бог – це один із нас. Він має ім’я і звичайну зовнішність. Що Він серед нас зараз – наприклад, на тому сидінні автобуса, яке за два ряди від вас. Щоб ви запитали в нього? І, зрештою – чи це допоможе це вам увірувати?
 
 

 

 
Якось Річі Самбора з гурту Bon Jovi, їдучи у своєму лімузині, зустрівся очима з безпритульним, який на тротуарі тіснився в картонній коробці. Самбора відчув величезну провину, і згодом написав пісню Hey God. Вона переказує історії різних людей, які живуть на межі розпачу та відчаю. Це батько, чия сім’я перебуває на межі страти помешкання. Це син-безбатченко, який підлітком потрапив до тюрми. Це і дитина, яка росте в гетто. У цій пісні кожен із них волає про духовну допомогу.
 
 
 

 

Фредді Меркюрі сповідував зороастризм. Але його постійно вабило християнство як релігія любові. Фредді сам написав пісню з лаконічною назвою Jesus. Вона схожа на розділ концептуального альбому. Приспів Усі зійшлись, щоб побачити Господа Ісуса повторюється як після оповіді про зцілення сліпого, та і після тієї, яка говорить про зірку, що привела мудреців 
 
                                                                                 
 
 

 

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

На своїх концертах ми бачимо диво! До нас приходять чуваки, яким вже давно за 35... і, коли ми починаємо грати, вони у нас на очах перетворюються на 17-ти річних засранців! Pete Agnew Nazareth

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом