-
Поділіться з друзями! 
🔊
Скрябін — Кінець фільму

Оззі Осборну — 70!

Оззі Осборну — 70!
03.12.2018 4622
Старшими за нього були тільки троє сестер, а двоє братів були молодшими, то ж захистити малого від принижень старшокласників було нікому. Це призвело до розладів, через які він втратив здібності до навчання. У школі ж виникло і прізвисько Оззі. Багатодітні батьки не могли забезпечити потреб підлітка, і Осборн крав у магазинах. Спершу телевізор, потім — футболка, а на 3-му разі його впіймали. Оззі провів півтора місяці у в'язниці, бо батько, щоб провчити сина, відмовився сплатити заставу. В 15 років він покинув школу і працював помічником сантехніка, потім слюсаря. Далі були посади маляра, механіка, забійника скота і навіть копача могил. До могильного мороку Оззі повернеться пізніше, але вже у своїй творчості.
 

 
Відомий портрет співака у профіль та фас зробили в поліції Мемфіса у травні 1984 року. Поява п’яним у публічному місці не злочин, і його були б відпустили, якби не з’ясувалося, що 2 роки тому його вже приводили. Про той, перший привід, Оззі казав: "Усе лайно свого життя я скоїв через алко-нарко-гидоту. Я хоч і дурнуватий, але я б ніколи не дзюрив у ранкову річку, вдягнений у вечірню сукню, якби я був тверезим". Та ж причина зруйнувала його перший шлюб і змусила піти з Black Sabbath у 1979 році. Наостанок він залишив гурту свій вокал в альбомі Never Say Die.
 

 
Його образ алкоголіка й епатажного придурка не дуже корелюється з наступними фактами. Його називають хрещеним батьком жанру хеві-метал. У світі продано більше 100 мільйонів платівок з його вокалом. 2006 року, він увійшов у зал слави рок-н-рола у складі Black Sabbath. Його включили у музичний зал слави Британії у 2005 році. А у 1994 році Оззі виборов Grammy Award в номінації Найкраще метал-виконання завдяки своїй пісні I Don’t Want to Change the World.
 

 
Якось юний Оззі відчинив двері незнайомцю і почув, що той прийшов за оголошенням. "Я чекав цього моменту", згадує співак. Він мріяв і фантазував, що газети писатимуть про той папірець у вікні магазину як про переламну річ у житті автомеханіка Джона Осборна. BBC питатиме: "Чи здогадувалися ви, що звичайний фломастер зробить вас п'ятим бітлом, і ваша сестра Iris вийде заміж за Пола Маккартні?" Насправді ж у двері Оззі постукав не Маккартні, а Ґізер Батлер, і гукали його не в The Beatles і навіть не в Black Sabbath, а у дворову команду Rare Breed, яка, втім, стала початком зіркового шляху.
 

 
Говорячи про цю епатажну постать, мало хто оминув увагою випадки з кусанням тварин. Хтось навіть докопується до істини: про кажана Оззі гадав, що він гумовий, а з голубом вийшов невдалий жарт, де Оззі не розрахував сили. Сам співак веде нас не до подробиць, а до висновків: "Я часто зустрічаю тих, хто не знає мене, але вигукне: А, ти — той чувак, що відкушує тваринам голови. Я посміхаюся, бо вони не в темі. Вони не знають про мене більшого. Але якщо ти знаєш Оззі, і вважаєш, що в цьому я весь — проходь далі".
 

 
Оззі каже, що колись був згоден з висловом "хеві-метал вмер". Але потім він заснував Ozzfest і, побачивши на ньому підлітків, усвідомив, що той воскрес. Втім хрещеному батьку жанру не все в ньому подобається. "Сьогодні мені бракує мелодики", каже він. "Хтось вважає мене божевільним, бо я люблю Creed, але я люблю, бо там є спів! Той хлопець співає чудово, і саме це робить гурт живим і ближчим до людей". Одним із наймелодійніших доробків Оззі є композиція Walk On Water.
 

 
А чи знали ви, що він випускав не лише пісні й альбоми? Оззі брав участь у створенні майже двох десятків теле- і кінофільмів! Здебільшого — це озвучення і переважно — самого себе. Серед найвідоміших робіт — "Південний Парк", "Мисливці на Привидів", "Austin Powers Goldmember" і "Little Nicky". Найперша поява в кіно датується 1986 роком, коли в жахалці "Trick or Treat" Оззі з'явився поруч із Джіном Сіммонсом. А в стрічці "Jerky Boys" 1995 року, він зіграв роль менеджера цілком реального гурту Helmet.
 

 
Іменинника 7 разів згадано в переліку Ґібсона 50 найкращих метал-пісень: 6 – у складі Black Sabbath і один раз відзначено його сольну кар’єру; Crazy Train посіла почесне третє місце. "Несамовита гітарна робота Ренді Роудса, як і його співавторство у написанні пісень, переконало всіх, що поки Оззі здатен писати гідні пісні, поки він може вивергати вогонь з пащі, його сольна кар’єра не вмре". Пісню Crazy Train Ґібсон називає практично ідеальною і за концепцією, і за виконанням.
 

 
Він навчить не лише пити, а й чудові пісні писати. У цьому переконалася Літа Форд. Якось до неї в студію заявилися Осборни: Оззі і Шерон, яка на той час була менеджером Літи. Коли Шерон поїхала, двоє митців відкрили пляшку, побрали до рук гітари і влаштували плідний джем-сейшн… Прокинулися обоє в студії, коли вже сонце сходило. З важкими головами порозлазилися додому і лише згодом пригадали, що написали якусь пісню. Коли ж записали і видали, ім’я Оззі вперше за довгі роки потрапило у Top-10.
 

 
Виходячи за нього, Шерон приблизно уявляла, що саме її чекає, тому терпляче переживала запої чоловіка і лікування від наркоманії. Проте, не один раз алкоголь робив Оззі агресивним, і є свідки (цілий фестиваль!) того, як він ганявся за дружиною з сокирою. Але нещодавній скандал був ще помітнішим: вона звинуватила старого у зраді і вимагала розлучення. Втім, вже за місяць чи два вони знову обнімалися на камеру. "Можливо, то був показовий скандал", припускають журналісти, "як і та гонитва із сокирою". 
 
 

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Я люблю свою роботу, граю у софтбол та круто проводжу час. Все набагато краще, ніж 25 років тому. James Hetfield Metallica

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом