Найкращим у півсотні журнал визнав Back In Black від AC/DC. "Вони знали, що роблять натуральний класичний убивчий риф! Він може здатися простим, але гурт перевершив себе самого таким розкішним свідоцтвом свого повернення у гру після смерті соліста Бона Скотта. Це було найкращою присвятою будь-кому, будь-коли в історії рок-н-рола".
Arctic Monkeys — Brianstorm
2-е місце посів не мастодонт тяжкого метала чи праотець хард-рока. Це синґл молодого інді-гурту, який з’явився вже в 21-му столітті. Трек Brainstorm від Arctic Monkeys відкривав другий альбом гурту, Favourite Worst Nightmare 2007 року. "Це був момент, коли ми почули значно тяжчу музику гурту", пише NME. "Колектив показав нам справжні наміри, явивши світу цей нержавіючий, кулеметний риф".
Chuck Berry — Johnny B. Goode
В переліку від NME легендарна композиція посіла 3-е місце. "Цей вибуховий риф вражає і сьогодні, тому неможливо уявити, що почували ті, хто вперше почули його у 1958-му, з радіоефіру".
Black Sabbath — Paranoid
Paranoid посів 6-е місце в рейтингу. Журнал не скупиться на епітети: "це протометалевий шедевр ручної роботи від Тоні Айоммі. Він смикає за струни так, наче намагається завести двигун мотокосарки. Як відомо, він грає лівою після того, як відчикрижив собі два пальці правої руки на заводі. Та, схоже, це лише додало його грі беззаперечної рок-потужності".
Cream — Sunshine Of Your Love
"Більшості музикантів було б дуже непросто виділити себе, граючи між Еріком Клептоном і Джінджером Бейкером, але Джек Брюс був настільки вправним на басу, що зробив це з легкістю. Всі ми бачили, що саме Ерік виконує риф славетної Sunshine Of Your Love, та мало хто знає, що авторство належить басисту Джеку Брюсу. Він написав риф, повернувшись із Клептоном з концерту Джімі Хендрікса". 11-е місце у рейтингу.
Deep Purple — Smoke On The Water
13-е місце віддали найвідомішому рифу в рок-музиці — Smoke On The Water від Deep Purple. Сам Річі Блекмор, який є автором цього рифу, вважав його незграбним. Та якось йому закинули, що риф занадто простенький. На що Річі відповів, що свою невмирущу П’яту сонату Бетховен написав з використанням тих самих чотирьох нот.
Jimi Hendrix — Voodoo Child
Цю композицію Джімі Хендрікс видав 1968 року. Нове звучання гітари одразу почали копіювати, гра стала гучнішою, і так музика набула агресивності. Постала перша цеглина в стіні майбутнього жанру хеві-метал. Журнал називає композицію апофеозом розвитку електрогітари і віддав її рифу 15 місце в рейтингу. "Це класика у кожному моменті", зазначає видання, "від запального вступного рифу до фанкової кульмінації. Безумовно, багато хто наслідував цей шедевр Хендрікса, та жоден не зміг поліпшити".
The Kinks — You Really Got Me
20-те місце посів риф композиції You Really Got Me гурту The Kinks. Журнал нагадує історію виникнення його потяжченого звучання: "Під час створення пісні гітарист Дейв Дейвіс так розізлився на скупий звук, що в люті порізав динамік підсилювача на смужки. І вже бриніння покромсаного дифузора влаштувало його цілковито. Перед новим гуртом стояла задача створити бодай один хіт в числі перших трьох синґлів. І саме третя спроба була успішною. І саме — завдяки рифу".
Nirvana — Smells Like Teen Spirit
Посередині рейтингу – на 25-му місці – опинилася візитівка Nirvana Smells Like Teen Spirit. Журнал запитує, "що більше уславило цей риф: те, що він убив ґлем-метал, чи те, що зробив своїх авторів суперзірками? Ні, найбільша його заслуга в тому, що, слухаючи пісню навіть стомільйонний раз, відчуваєш, як всередині тебе щось перевертається, підносить, збиває з ніг".
Tom Petty — Free Fallin'
1989-го року Том Петті видає сольний альбом Full Moon Fever. Перший його трек, написаний у співавторстві з Джефом Лінном, справляє вибуховий ефект: влітає в першу десятку Billboard Hot 100 і визнається однією з 500 найкращих пісень за всі часи. NME зазначає: "найбільший і найкращий з приспівів автора є одним із тих мотивів, проти поселення яких у власній голові не заперечує ніхто". Free Fallin' — 27 місце рейтингу.
The Stooges — I Wanna Be Your Dog
"Поки наприкінці 60-х Хендрікс, Айоммі та інші сіяли перші хеві-метал зерна, дехто винаходив панк-рок". Коментуючи 40-е місце, журнал пише: "кому треба більше, ніж три акорди? Принаймні не Рону Ештону з гурту The Stooges. В процесі творення хіта I Wanna Be Your Dog, що увійшов до дебютного альбому гурту, він ненароком винайшов панк. Цю пісню завжди просили на біс на концертах гурту".
T. Rex — Get It On
"Марк Болан є одним з найбільш переконливих символів в історії рок-н-рола. З його новітнім Байроновим стилем і очевидним брендом хіпі-містика, він завжди був, щонайменше, зухвалим. Піком його кар'єри став альбом Electric Warrior, повний сюрпризів, як і всі його роботи". Про пісню Get It On, що отримала 44-ту позицію в рейтингу, NME зазначає: "винайшовши цей риф, Болан використає його ще неодноразово, змінюючи лише тональність і темп".
White Stripes — Seven Nation Army
43-е місце посів дует White Stripes із рифом з композиції Seven Nation Army. Журнал не приховує подиву: "це просто спантеличує, як (?!) за півстоліття рок-н-рола ніхто досі не зіграв такий простий і такий красивий риф? Джек Уайт заслуговує на присутність у залі слави вже за одну цю трансформацію баса у гарчання звіра і далі — в мелодію, що об’єднує по всьому світу підлітків на рок-концертах і футбольних фанатів на стадіонах". Таке захоплення!.. І – лише сорок шосте місце… "П", парадокс.
The Who — I Can't Explain
"Автору рифа, Піту Таунсенду, було 18 років, коли він придумав його. Хтось вгадав у рифі елементи композиції All Day and All of the Night гурту The Kinks. Піт не відкидає вплив пісні і навіть визнає, що довго працював над тим, аби змінити риф і приховати подібності. Можливо, саме ці потуги надали рифові звивистості, яка гармонувала з текстом і навіть зовнішністю вокаліста". I Can't Explain — 47-та сходинка рейтингу.
Neil Young — Cinnamon Girl
"Хрещений батько ґранжа" Neil Young опинився на 50-му місці з рифом із пісні Cinnamon Girl 1970-го року. Його журнал називає майстром скоріше соло-викрутасів, але хрусткий риф зробив цю пісню шедевром прото-ґранжа, який надихнув на створення інших шедеврів. David Byrne з гурту Talking Heads якось заявив, що Cinnamon Girl підштовхнула до створення такого ж однострунного рифу, що вінчає композицію Psycho Killer.