-
Поділіться з друзями! 
🔊
Nazareth — Dressed To Kill

10 каверів найгучніших хітів

10 каверів найгучніших хітів
10.07.2018 21142

Jorn — Hotel California

Вже понад 40 років візитівкою колективу Eagles є композиція Hotel California. Здавалося б, неможливо перевершити шедевр. Але 2016 року норвезький вокаліст Йорн Ланде випускає альбом Heavy Rock Radio — збірку каверів на рок-хіти. Його версія "готелю" має не лише тяжчу музику; і вона отримала більше, ніж потужний хеві-металевий вокал. У цій роботі з’явилися чіткі гітарні мости, яких було майже не чути в оригіналі, і модуляції, яких так бракувало первинній версії.

 

Heart & Jason Bohnam — Stairway To Heaven

Центр мистецтв ім. Кеннеді у Вашингтоні щороку нагороджує артистів за внески в американську культуру. 2012 року в число лауреатів ввійшов гурт Led Zeppelin. Після промови президента Обами хіти гурту виконали Foo Fighters, Kid Rock, Lenny Kravitz… і, нарешті, Джейсон, син ударника Джона Бонема, приєднався до сестер Уілсон з гурту Heart для виконання величної, епічної версії шедевру Stairway to Heaven, яка викликала сльози в його авторів. Без  сумніву, це є найкращий з десятків каверів.
 

 
 

Dana Winner — Sound of Silence

Найпопулярніший з нині відомих каверів на Sound of Silence — версія гурту Disturbed, яка 2016-го року посіла верхівки чартів і отримала звання "Найкращої рок-пісні 2016". Але надмір клавіш; непомітні гітари і низький тембр Девіда Дреймана значно віддаляють її від тонкого оригіналу, де інструменти й вокал рухалися рівнісіньким фронтом, і де було присутнє головне послання — звуки тиші як супровід туги за втратою. Її найкраще передає жіночий вокал, бо завдяки йому в кількох місцях пісня перетворюється на колискову, що втішує заплакану дитину. Із сотень опублікованих каверів ми зупинилися на живій версії у виконанні Дани Віннер.
 
 

Blacktop Mojo — Dream On

Dream On від Aerosmith. На цей день існує два десятки офіційно виданих студійних та з півдесятка живих каверів на пісню. Один з найсвіжіших було записано кілька років тому гуртом Blacktop Mojo зі штату Техас. За висловом видання TeamRock, цей колектив має стати наступним великим гуртом Америки. Техаська версія Dream On належить до числа тих каверів, які несуть нове, свіже бачення відомого хіта.

 

Leo Moracchioli — Zombie

Незважаючи на італійське прізвище, Лео Мораччіолі живе в Норвегії. Він має досить щільний гастрольний графік, має власну студію і має власні сторінки й канали в Інтернеті, куди прямо зі студії викладає свої роботи. Це, переважно, металево найтяжчі форми шарж-каверів на найвідоміші хіти. Більшість із них виконано дуетом з його дружиною, басисткою, всі інші інструменти — в юрисдикції Лео. Навіть просто перелічити все, що він переспівав, це нелегка праця: з 2014 по 2018 роки вийшло 19 альбомів з каверами. А для прикладу ми обрали його бачення хітової Zombie гурту Cranberries.

 


Doro — Nothing Else Matters

Знаєте, як народжуються кавери? От ходить митець, наспівує щось, почуте вранці по радіо, але в якийсь момент його світобачення і його поточний настрій змінюють пісню під себе, під поточне сприйняття речей. І ось пісня суттєво знижує темп чи підвищує його; згладжує високі ноти, чи, навпаки, додає піковості досі невиразним нотам. Напевно саме так у Доро Пеш народжувалася власна версія мегахіта від Metallica.

 

Anthrax — T.N.T.

Просто вражає, наскільки точно відтворює вокальні манери інших виконавців Джоуі Беладонна з гурту Anthrax. Він і сам усвідомлює свій дар достатньо добре, щоб утворити окремий кавер-гурт Chief Big Way. Але повернемося до Anthrax. Коли з'явився кавер на Sad But True від Metallica, здавалося, що він хизується перед Хетфілдом, мовляв нічого особливого в тобі немає і так зуміє кожен. Але 2013 року гурт випускає повноцінний альбом Anthems, складений із каверів на рок-гімни. І тут ми знову вражаємося вокальній універсальності Джоуі, наприклад, слухаючи його версію T.N.T. від AC/DC.


 

Within Temptation — Behind Blue Eyes

1971 року гурт The Who в п'ятому студійнику видає неочікувано мелодійну баладу Behind Blue Eyes. Відтоді її десятки разів включали у всілякі романтичні колекції, переспівували десятки різних виконавців. Якісь версії були порівняно вдалими, якісь — просто копіями оригіналу, інші — відривалися від задумки авторів настільки, що втрачали будь-які зв'язки з оригіналом. Та ось 2012-го року Within Temptation продемонстрував абсолютно, якісно іншу версію з жіночими і вокалом, і текстом.
 
 

MattRach — Californication

Інструментальний, позбавлений слів кавер відомої пісні допомагає не лише якнайповніше продемонструвати відмінності нової версії, а підкреслює красу музики оригіналу. На цю думку наштовхує кавер на пісню Californication гурту RHCP, яку явив світу прогресив-гітарист із Франції Матт Рах. 2015-го року він опублікував в Інтернеті свій шостий альбом, який просто так і назвав: Кавери. Пропонуємо французьке бачення Каліфорнії.

 

Scorpions — Love Of My Life

Дев’яте місце всежанрового переліку найбільш переспіваних виконавців посідає гурт Queen: 570 каверів. У числі найпопулярніших об'єктів — We Will Rock You (52 версії), We Are the Champions (45), Crazy Little Thing Called Love (44 кавера), Love of My Life назбирала 29 версій, I Want to Break Free — 20 рівно. Як не дивно, та найпопулярнішою виявилася композиція, переспівати яку є найскладнішою задачею — Bohemian Rhapsody. 63 кавери на неї видали до цього дня, втім жоден з них не зміг навіть близько підійти до рівня оригіналу. Тому ми звернули увагу на іншу композицію Queen.
 

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Випустити новий класний альбом після довгого мовчання – це як після довгої зими знову вдягти шорти! Dan McCafferty Nazareth

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом