-
Поділіться з друзями! 
🔊
Radio ROKS — Рок. Тільки рок!

Харків під час війни: місто, яким пишається країна

Харків під час війни: місто, яким пишається країна
11.06.2024 325
Попри щоденні обстріли впродовж понад двох років, Харків залишається одним із найбільших та найактивніших міст України.

Славетна історія Харкова


Місто було засновано в 1654 році на базі стародавнього містечка Донець і воно швидко стало транспортним та промисловим центром Слобожанщини. Незабаром Харків також перетворився на осередок науки та культури. Недарма в 20 сторіччі саме він двічі тимчасово ставав столицею України.

До 2022 року Харків був на другому місці за кількістю мешканців після Києва. Мер Харкова Ігор Терехов повідомив, що зараз там мешкає понад мільйон людей – майже стільки, скільки до повномасштабного вторгнення.

В соціологічному дослідженні*, результати якого оприлюднили в червні 2024 року, у разі загострення воєнної обстановки в місті 52% опитаних збираються залишитися в Харкові. На інше запитання, чи відчувають вони гордість за те, що є мешканцями свого міста, позитивно відповіли 94% респондентів-харків'ян.

За мужність під час перших тижнів великої війни Харків став одиним з десятьох міст, що  отримали звання «Місто-герой України».



Унікальні заклади та бізнеси Харкова


Економіка міста змінилась, багато виробництв чи установ релоковані, студенти та IT-фахівці переважно поїхали. Проте в місті багато військових, тому бізнес підлаштовується під їхні потреби. Багато робочих міст створюють благодійні фонди. Чимало ветеранів після лікування залишаються а Харкові, щоб працювати заради перемоги.

За словами мера Ігоря Терехова, Харків у 2024 році посідає четверте місце в Україні за кількістю малих підприємств, що реєструються. Харків продовжує будувати метрополітен, замінювати наземний транспорт на електробуси, облаштовувати сховища не лише для перечікування тривоги, але й для навчання або роботи. Від 2023 року кілька тисяч дітлахів ходять в садочок чи школи, розташовані в метро. Унікальний досвід харків’ян вже втілюють в інших регіонах.
  
В Харкові зараз мало туристів, проте багато людей подорожують у справах.



Як дістатись з Києва до Харкова


Відстань між містами – близько 500 км. Доступний зараз транспорт – лише наземний.

1. Залізниця


Від Києва до Харкова курсують два Інтерсіті на добу; час в дорозі – близько 5 годин. Також є кілька поїздів з Польщі чи Західної України, що проходять через столицю; час в дорозі до 8 годин, орієнтовна вартість квитка 500-1000 грн.

Головні переваги: сталий розклад та фізичний комфорт. Головний недолік: квитки треба брати заздалегідь.


2. Автобусні перевезення


Багато компаній пропонують рейси з зупинками в інших містах чи експресом. Зазвичай автобус Київ-Харків проводить в дорозі 7-8,5 годин, орієнтовна вартість квитка від 600 до 1000 грн.

Головні переваги: сталий розклад,  можливість додаткових автобусів у випадку підвищеного попиту, великий вибір рейсів та фізичний комфорт.

3. Автомобільна подорож


Найзручніший шлях іде через Бориспіль, Лубни, Полтаву та Пісочин. Час в дорозі від 6 годин. Головні переваги: незалежність від розкладу, вибір зупинок та швидкості. Головний недолік: висока вартість та непрогнозована тривалість подорожі.

Переваги компанії «Зелений Слон 7»

  • Автобуси відправляються до Києва, Полтави, Харкова кожні 2 години.
  • Розклад руху враховує комендантські години у Києві та Харкові: останні автобуси відправляються о 22:00, що дозволяє зробити усі справи у Києві, і прибути у Харків одразу після відкриття міста.
  • Компанія виконує рейси комфортабельними автобусами туристичного класу, що обладнані усім необхідним для комфортної та безпечної подорожі.
  • Усі автобуси мають на борту старлінк, тому швидкісний Wi-Fi працює впродовж всієї дороги.
  • У разі підвищеного попиту компанія «Зелений слон 7» додає додаткові автобуси.
  • На зупинках для відпочинку є комфортні вбиральні, також компанія «Зелений слон 7» пригощає пасажирів кавою та чаєм.
Дізнайтеся більше на сайті: https://zs7.com.ua/.



*Опитування провела соціологічна група «Рейтинг» від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту.

Інформація на правах реклами

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Рок це можливість! Для мене він став можливістю подорожувати, зустрічати безліч цікавих людей та робити те, що я люблю. Я люблю рок. Udo Dirkschneider Accept

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом