-
Поділіться з друзями! 
🔊
John Lennon — Imagine

Вимикачі світла для розумного будинку із простим підключенням

Вимикачі світла для розумного будинку із простим підключенням
14.02.2023 1221
Інтернет речей давно міцно увійшов у повсякденне життя. Він використовується в будинках та офісах для бездротової передачі даних та дистанційного керування безліччю пристроїв. Раніше для віддаленого увімкнення та вимкнення світильників, управління жалюзі та іншою технікою було необхідно облаштувати автоматизовану систему типу KNX. Це було дорого, вимагало спеціального проекту та складного монтажу. Зараз для високотехнологічного оснащення будинку достатньо купити розумний вимикач світла та використовувати на своєму смартфоні або планшеті спеціальний додаток.



Що таке вимикач світла для розумного будинку?

Це компактний пристрій, що зовні нічим не відрізняється від стандартних перемикачів. Він має такі самі розміри, відмінно поміщається у звичайну монтажну коробку. Для розумного вимикача світла не потрібно підключення до електропроводки, оскільки він працює за рахунок власного джерела енергії. Однак для деяких моделей потрібне підключення до нульового дроту.

Працює такий пристрій за простим принципом:
  • Основний блок вимикача встановлюється у монтажну коробку. Він працює за принципом передавача. Отримує сигнал через бездротову мережу Bluetooth або Wi-Fi зі смартфона або планшета, а далі за рахунок вбудованого міні-генератора перетворює його на радіосигнал. Останній відправляється на реле, що виступає як приймач.
  • Біля світильника або в нього монтується спеціальне реле, що в комплекті з розумним вимикачем. Завдання реле — приймати сигнали від основного блоку і відповідно до цього сигналу замикати або розмикати мережу. В результаті світильник вмикається або вимикається. Деякі моделі реле виконують функцію димера, тобто, плавно змінюють яскравість освітлення.
Багато жителів Києва вважають за краще купити розумний вимикач світла від марки Schneider Electric. Виробник випустив лінійку під суббрендом Merten D-Life ще в 2017 році, включивши до неї не тільки вимикачі, а й розетки, датчики руху, димери та ін. Вимикачі цієї серії підтримують можливість віддаленого керування.



Можливості вимикачів світла для розумного будинку

Щоб використовувати вимикач світла в розумному будинку, знадобиться спеціальний додаток — Wiser Room. Він доступний в App Store та в Play Маркеті абсолютно безкоштовно:
  • Встановлюєте програму.
  • Знайдіть у ньому в переліку Bluetooth пристроїв свій розумний вимикач і проводьте сполучення.
  • Можна підключити кілька пристроїв розумної електрофурнітури та дати кожному підключенню зрозуміле ім'я. Наприклад, назвати «люстра у спальні», «бра на кухні», «торшер у дитячій» тощо. Також можна вибрати іконку, що означає тип світильника: підвісний, вбудований, настінний.
Керувати світильниками по Bluetooth можна з відстані до 50 м. Одним торканням легко вимкнути та ввімкнути світло, змінити його інтенсивність. У програмі можна налаштувати два сценарії для кожного світильника.

Вимикачі світла для розумного будинку мають інші можливості:
  • Увімкнення та вимкнення освітлення таймером для створення ефекту присутності або автоматичного керування, налаштованого під ваші потреби. Наприклад, після укладання дитини спати можна поставити таймер на 1-2 години. Через цей час нічник згасне, а вам не доведеться заходити до кімнати, ризикуючи розбудити дитину.
  • Встановлення графіка керування світильниками, наприклад, включення о 7-й ранку і відключення після опівночі, коли ви точно спите. За тим же принципом перемикачі можна використовувати з жалюзі або ролетами.
Настінний розумний вимикач світла зберігає можливість звичайного ручного керування світильниками у разі втрати телефону або його розрядки. Також такі пристрої оснащуються захистом від несанкціонованого доступу: ніхто з вулиці не підключиться до вашого перемикача і не гратиме зі світлом.

Розумні вимикачі швидко популяризуються за рахунок практичності, надійності і комфорту. При цьому вони не завжди коштують дорого. Якщо вам достатньо базового набору функцій, легко знайдете бюджетну модель.

Партнерський матеріал

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Я ніколи не любив порпатися в собі. Ні в житті, ні в музиці. Іноді краще забити на все. Просто вийти на сцену та робити РОК! Freddie Mercury Queen

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом