-
Поділіться з друзями! 
🔊
Nickelback — Rockstar

30 років альбому Nevermind

30 років альбому Nevermind
05.10.2021 1437

 

Курт Кобейн почав складати Smells Like Teen Spirit за кілька тижнів до запису Nevermind. Коли він уперше представив пісню іншим членам гурту, вона включала в себе тільки головний риф і вокальну партію для приспіву. Її басист Кріст Новоселич назвав "смішною". У відповідь Кобейн змусив хлопців півтори години грати той риф. Новоселич згадує, що після сьомого кола він подумав: А чому б не зіграти його ледь повільніше. Всі музиканти зайнялися вдосконаленням пісні, внаслідок чого і виникла нинішня її версія. Smells Like Teen Spirit – перший трек альбому. 

 
 
 
Журнал Rolling Stone включив платівку в число 500-т найкращих альбомів усіх часів. У рейтингу версії 2003 року Nevermind посідав 17 сходинку, а 2020 піднявся до поважного 6 місця. "Його розгромний успіх у 1991 році скинув попсу з трону Білборда і змів хейр-метал з мапи рок-н-ролу", пише журнал Rolling Stone. "Жоден альбом не справляв такого всеосяжного впливу на покоління і такого катастрофічного ефекту на свого автора. Але ці різкі рифи, корозійний вокал і невишукані тексти повернули рок-музиці первинну войовничість". Другий трек платівки – In Bloom.
 
 
 
Пісню Come as You Are записували на початку 1991 року. Кобейн вже записав голос, коли Бутч Віг попросив його проспівати всю пісню поверх цього вокалу. Під кінець запису Кобейн випадково занадто рано проспівав рядок And I don't have a gun (я не маю рушниці). Коли помилку було виявлено, він вирішив залишити її. Про цей випадок згадали у 94-му, коли тіло Курта знайшли з рушницею біля нього. І почалося: конспірологія, містика і т.д… На платівці Come as You Are була третім треком.
 
 
 
Вийшовши уперше 2005, книга "1001 альбом, які слід почути за життя" перевидається ледь не щороку. Нові релізи сучасників сміливо виштовхують слабші роботи. Та навряд чи колись зі списку випаде Nevermind. "Він був найбільш важливим рок-альбом 90-х", - вважають автори переліку. - "Спотворений поп-ритм з панк-войовничістю; який вражав дивакуватим ходом металевих акордів. З його виходом Кобейн завдяки гортанному вокалу став одним з найбільш самобутніх рок-співаків". На черзі 4-й трек, Breed. 
 
 
 
Вийшовши у вересні, Nevermind вже в листопаді отримав платиновий статус, а 99 року і діамантовий. Сьогодні журнал Білборд пише: "За 30 років після виходу альбому ще більше дивує, що пісні на кшталт Breed або Territorial Pissings змінили американську культуру кінця 20 століття. Він лише підтвердив, що популярність музики лежить там, де люди її знаходять. Іноді це компактний набір добре продуманих, блискуче написаних і безстрашно виконаних панк-пісень, актуальність яких переходить у щось настільки справжнє для молоді, що проникло навіть у танцювальні клуби”. №5, Lithium.
 
 
 
2019 року журнал Rolling Stone зібрав рейтинг найвагоміших альбомів жанру ґранж. Nevermind, ясна річ, очолив його. Видання писало: "На початку 90-х у музиці панував гармидер. З телевізорів на нас дивилися розчепірені пальці і викручені суглоби реперів, а рок долинав хіба що у вигляді сопливих балад про осінній дощ. Цю гнітючу одноманітність зруйнував вибух під назвою Nevermind. Засуджуючи мішуру, ламаючи звучання хіт-парадів, Nirvana видала кулеметну чергу нешліфованих рифів і нефільтрованих текстів. Альбом вивів меломанів з-під гіпнозу лицедійства і змінив музику назавжди". Сьомий трек, Territorial Pissings.
 
 
 
Оформлення платівки є однією з найбільш упізнаваних обкладинок усіх часів. Немовля під водою, що тягнеться за причепленим до мотузки доларом, ЯКНАЙКРАЩЕ символізує сумний факт про цінності людства, які, на жаль, сповідує і молодь. І ось цього року те немовля – вже 30-літній дядько – вирішив, що його поява на обкладинці завдала йому невиправної моральної і психологічної шкоди. У серпні дивак подав до суду позов на авторів зображення і на гурт Nirvana про відшкодування тих таки збитків, які він оцінив у $150 000. Дивак ще раз: продешевив однозначно. №8 – Drain You.
 
 
 
Продюсер альбому Бутч Віг згадує, як одного дня Курт шептав йому на вухо, наче про скарб, знайдений на чужій землі: "Я знайшов найкращого ударника в Світі. Він грає голосніше і сильніше за всіх, кого мені довелося чути...". Так, Nevermind став першим альбомом, в записі якого взяв участь Дейв Ґрол. І єдиним за участі Бутча Віга. Незважаючи на шалений успіх альбому, Кобейн жадав більшої нечесаності, грубості, неприрученості, тож наступним альбомом Нірвани займеться вже інший продюсер.
Дев’ятим треком платівки стала пісня Lounge Act.
 
 
 
Вражає одностайність народних мас і журналістів у високих оцінках альбому Nevermind. Rolling Stone віддав йому перше місце у списку найкращих альбомів дев'яностих і найкращих ґранж-альбомів. Канал VH1, опитавши понад 500 музикантів, критиків і журналістів, визнав Nevermind другим найкращим альбомом в історії рок-н-ролу. А 2005 року Бібліотека Конгресу СШ внесла Nevermind до Національного реєстру записів, який збирає "культурно, історично чи естетично важливі" звукозаписи 20 століття. Десятий трек, Stay Away.
 
 
 
Незважаючи на те, що пісня Something in the Way! була першою, записаною для альбому, вона ввійшла в нього під 12-м номером. Бутч Віг казав, що Кобейн хотів записати її з повним складом інструментів. Та ці спроби не мали успіху, і тоді Кобейн суто для Бутча відтворив пісню на акустичній гітарі. Віг був вражений сольним виконанням Кобейна, поставив мікрофон і увімкнув запис. А вже потім на нього наклали ударні. Слава чартів наздогнала пісню аж 2020 року, коли вона з'явилася у трейлері до фільму "Бетмен".
 
 
 
За рік після виходу альбому Nirvana отримала MTV Video Music Awards в номінаціях "Найкращий новачок" і "Найкращий альтернатив-відеокліп". На церемонії Nirvana виконувала Lithium. Під кінець Кріст Новоселич підкинув бас-гітару в повітря, але не зміг упіймати, і та гупнула його по голові. Новоселич упав, піднявся, але заточився і за кілька кроків упав десь за барабанами. Брайан Мей побіг рятувати його життя… крижаним шампанським, як з'ясувалося згодом. Пізніше Кріст переконуватиме, що імітував непритомність. Але Кобейн уже відчув смак безладу: він проштрикнув гітарою колонку, покинув її гарчати на підлозі, піднявся до барабанів… Краще побачити на власні очі.
 
 

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Запис музики – це найнудніше діло в світі! А от кожен мій концерт – це справжня пригода! Я люблю рок, коли він живий! Ian Gillan Deep Purple

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом