Історія цієї пісні десь повторює долю шоу [КАМТУГЕЗА]. Виникла вона як тимчасове і не зовсім серйозне явище, яке, між тим, затрималося на довгі роки. У грудні 2011 року Сергій і Соня отримали текст від Ольги Калабан з Білорусі, яка успішно вивчала українську мову. Це мала бути разова пісенька на Новорічні свята. То ж, коли її записували, хвилювання не було, відтак запис вдався з одного дубля. В процесі Сергій Васильович розійшовся так, що почав імпровізувати — отого Сантового "О-хо-хо!" й інших вигуків у тексті пісні не було.
Віра в дива полегшує життя. Багато хто з дорослих дозволяє собі прояв слабкості перед новим роком. Зачинившись від очей сім’ї, вони пишуть листа: хто до Санта Клауса, хто до Святого Миколая. У листі викладаються побажання з усунення сімейних негараздів, покращення службового чи фінансового становища. І психологи солідарні в думці про ефективність письмового формулювання своїх цілей. Том Петті в одній зі своїх пісень теж виклав перелік новорічних побажань. Рокер, вдоволений своїм стилем життя, для повноти щастя хоче нову гітару Rickenbacker, два підсилювача Fender, збірка творів Чака Беррі, і — ксилофон. Цей перелік ми чуємо у студійній версії пісні Christmas All Over Again.
Першу новорічну (а точніше, Різдвяну) ялинку поставили на початку 16-го століття десь на березі Балтики. За першість і досі сперечаються Таллінн і Рига. Втім достеменно відомо, що це була саме ялина, а не сосна. Адже маючи ідеально прямий стовбур, вона якнайточніше символізує вісь симетрії так званого дерева людства — прадавній язичницький символ. А своєю здатністю не засинати на зиму вічнозелене дерево символізує Християнську ідею вічного життя. Важко уявити новорічні свята без ялинки, і цим солідарні Доро Пеш, Френкі Баналі, Майкл Шенкер і Тоні Франклін, автори пісні "O Christmas Tree".
Thank God It's Christmas гурту Queen вийшла синґлом у 1984 році. Написали пісню ударник Роджер Тейлор і гітарист Брайан Мей. У чарті Великої Британії синґл зайняв 21 рядок. Він був випущений під кінець року, напередодні Різдва. Та якщо більшість різдвяних пісень просто розказують про те, що бачать навколо, квінівська різдвянка по-філософськи розцінює свято як пору змін, кінець турбот і привід для сподівань на краще... Офіційний кліп на пісню було знято аж через 35 років — на минуле Різдво.
Jingle Bell Rock — це назва різдвяної пісні, вперше виданої Боббі Хелмсом у 1957 році. З тих часів радіостанції неодмінно включають її до Різдвяного музичного меню. І назву пісні, і деякі її слова взято з традиційної різдвяної Jingle Bells. Вона також містить деякі елементи інших популярних пісень 1950-х: Rock Around the Clock і Jingle hop. Існує неймовірна кількість каверів Jingle Bell Rock. І однією з найуспішніших є версія Біллі Айдола.
We wish you a Merry Christmas and Happy New year! Це Різдвяне побажання лунає в ніч на 25 грудня, а не на сьоме січня. Різницю у два тижні викликано тим, що перейшовши на Григоріанський календар, саму дату святкування Православна церква залишила попередню. Але мова про інше. Це привітання взято з пісеньки, без якої Свято не обходиться. Про неї згадав гурт Pretty Maids, коли готував альбом In Santa's claws разом з Йеном Ґілланом. І відомий мотивчик потрапив у пісню A Merry Jingle.
Напередодні Різдва 1973 року гурт Slade був на пікові популярності в Британії. Тож не дивно, що й пісня Merry Xmas еverybody очолила різдвяний чарт Christmas number one. Вона міцно утримує цю позицію до середини січня, а в чарті Британських синглів лідирує аж до лютого. Музика цього хіта, як сорочка, зшита з клаптів, складається з мелодій, не взятих авторами до інших пісень. І незважаючи на це, перший реліз пісні розійшовся мільйонним накладом. Це останній синґл гурту, який очолив чарти, і найуспішніший серед усіх синглів Слейда. Але 2007-го року слухачі Великої Британії обрали Merry Xmas Everybody найпопулярнішою Різдвяною піснею країни!
Після того, як у 1992 році Роб Хелфорд полишив Джудас Пріст, він поринув у пошуки себе, свого стилю. Після кількох експериментів, у 1996 році виникає гурт під його ж прізвищем — Хелфорд. На початку 2000-х виходять студійні альбоми гурту, і Роб активно гастролює з цим матеріалом. А в листопаді 2009-го з’являється альбом з дивною назвою "Хелфорд-3, Зимові Пісні". У ньому слухачі знайшли кілька нових треків і хеві-метал версії вже відомих різдвяних пісень. Один із його треків — Christmas For Everyone.
Санчата Санта-Клауса запряжено вісімкою північних оленів. Найвідоміший з них, Рудольф, з’явився у 1939 році, коли один з чиказьких універмагів готував до Свята барвисті буклети. Рекламіст Роберт Мей вигадав і оленя, і його історію. Червоний ніс Рудольфа світився, і через це його боялися інші олені. Та якось він своєю вродженою вадою допоміг Санті знайти дорогу в темряві і таким чином устигнути до свята. Популярність Рудольфа ще більше виросла в 1949 році, коли вірші Мея перетворилися на пісню — Run Rudolph Run. Зараз існують десятки її версій. Одну з них записали разом Леммі Кілмістер, Біллі Ґіббонс і Дейв Ґрол.
Тема Різдва і всіх його супутніх моментів виникла в альбомі гурту Ramones Brain Drain 1989 року. Це 11-й студійний реліз американських панків, останній, в якому взяв участь Ді Ді Раймон. Вже тоді він вдався в блуд з хіп-хопом та репом. І хоча ми знаємо, що Ді Ді є автором або співавтором багатьох пісень Рамоунз, він не доклав руки до пісні Merry Christmas.
Партнерський матеріал. — Мужній бренд КОZАЦЬКА РАDА — УКРАЇНСЬКИЙ ХАРАКТЕР.