Схоже, вінілові платівки зараз набули цінності ще вищої, ніж п'ятдесят років тому. Ми переконалися, що звук, знятий з класичної "плити" — більш живий і соковитий, ніж з електронних носіїв, а володіння оригінальною платівкою та ще й з першого видання перетворює вас на володаря безцінної реліквії.
Кількість прихильників природного звучання зростає. Нещодавно в Україні з'явився унікальний сервіс для меломанів Vinyl.com.ua, який допомагає продавати або купувати рідкісні платівки в онлайні.
Платівку, як і все інше, ми зустрічаємо за одежкою. Обкладинку розцінюють як витвір мистецтва і частину самого альбому. Свого часу Ґреммі мала номінацію "За найкращу обкладинку". А беззаперечний авторитет, засновник відомого чарту і сили-силенної рейтингів — журнал Billboard — склав перелік з п'ятдесяти найкращих обкладинок всіх часів і жанрів. Ми обрали для вас найкраще з рок-альбомів (їхні позиції у цьому рейтингу збережено).
28. Bruce Springsteen, Born in the U.S.A. (1984)
В цьому зображенні зібрано ВСЕ, що ми маємо знати про особу Брюса Спрінґстіна. На фоні прапора США — потерті джинси, чиста футболка, і вицвіла червона кепка трударя. Брюс на цьому вже легендарному фото — представник усіх "синіх комірців" Сполучених Штатів.
24. The Rolling Stones, Sticky Fingers (1971)
1969 року гурт Rolling Stones звернувся до художника Енді Ворхола з замовленням на обкладинку для альбому найкращих хітів гурту. Саме тоді виникла ідея, що втілилася аж у 1971. На обкладинці — джинси від пояса до колін із вклеєним справжнім зіппером, розстебнувши якого, покупець виявляв зображення яскраво-червоних губ і нахабно висолопленого язика, що стало емблемою Rolling Stones (помилково вважають, що цей малюнок належить також пензлю Ворхола, та насправді його придумав маловідомий дизайнер Джон Паш). Невдовзі обкладинку номінували на здобуття Ґреммі.
19. Judas Priest, British Steel (1980)
Це одна з іконічних обкладинок у heavy-metal: рука зі шкіро-металевим браслетом, пальці якої стискають обидва леза бритви — це зображення змушувало здригнутися чи, навіть, зіщулитись. "Чому немає крові? Вона бризне в наступний момент і забарвить леза?". Безліч гуртів 80-х намагалися шокувати нас зображеннями на обкладинках, але ЦЕ пережило їх усі.
14. Blink-182, Enema of the State (1999)
Скільки ж дівчат намагалися повторити це фото!.. Для обкладинки свого проривного альбому гурт запросив акторку дорослого кіно Janine Lindemulder, аби ми дуже ясно уявили і навіть яскраво відчули назву альбому ("Поза для обстеження"; робоча назва — "Поверніть голову і кашляніть"). Це зображення засіло в головах глядачів-завсідників MTV і стало символом.
12. Hole, Live Through This (1994)
Після Нірванового Nevermind ця обкладинка є другою за символічністю у жанрі grunge. Вихід альбому співачки за кілька днів після того, як було знайдено тіло її чоловіка Курта Кобейна, виключало будь-який зв'язок між трагедією і матеріалом альбому. Тому платівку називали пророчою. Назва перекладається "Пережити це". На обкладинці розкішна місс Всесвіту, під очима якої від сліз потік макіяж. А в сюжетах пісень авторка вже не шибайголова, як у попередньому альбомі, а героїня часу.
7. Nirvana, Nevermind (1991)
Одна з найбільш упізнаваних обкладинок всіх часів. Немовля під водою, що тягнеться за причепленим до мотузки доларом, ЯКНАЙКРАЩЕ символізує сумний факт про цінності людства, які, нажаль, сповідує і молодь… О, до речі, те немовля вже — 30-літній дядько.
6. Pink Floyd, Dark Side of the Moon (1973)
Сюжет простий, втім красномовний. Тонкий промінь світла, що, проходячи крізь призму, перетворюється на райдугу, мав передати зірковість гурту і розмаїття сюжетів його пісень. Зображення стало символом (емблемою) самого колективу, про що свідчать мільйони сьогоднішніх футболок.
5. Led Zeppelin, Led Zeppelin (1969)
Це було чудовим візуальним представленням першого альбому нового гурту — зображення палаючого повітряного судна за мить до того, як воно впаде на землю і забере десятки життів. Не має значення, який символізм ви тут побачили: вказівку на вибухову музику всередині обкладинки, чи на бездушну тактику, що спирається на реальну трагедію. В будь-якому разі, це чорно-біле відображення катастрофи Ґіндербурга стало одним із найбільш незламних образів у жанрі хард-рок.
2. The Beatles, Abbey Road (1969)
Яка ще обкладинка зупиняла дорожній рух? Свідчення того, що це фото справляє вплив і нині, можна бачити щодня біля студії Abbey Road: сотні фанів переходять багатостраждальну зебру широкими кроками. (В Лондон їхати не обов'язково, відшукайте трансляцію з web-камери). Інший прикметний факт: це перший альбом Beatles, на обкладинці якого немає назв ані альбому, ані гурту.
1. The Velvet Underground and Nico, The Velvet Underground & Nico (1967)
Ще одне творіння Енді Ворхола. Над зображенням банана містилася інструкція: "Стягуй повільно і дивися". Обкладинка є шедевром сама по собі: в первинному варіанті банан являв собою наліпку, відклеюючи яку, ви відкривали плід "кольору плоті", як визначив Billboard. "Відмінне поєднання мистецтва, музики і дотепності", зазначає журнал.