-
Поділіться з друзями! 
🔊
Nirvana — Smells Like Teen Spirit

10 пісень від 50-річних ювілярів

10 пісень від 50-річних ювілярів
21.11.2018 7301

Black Sabbath

Про Black Sabbath вже рік говорять у минулому часі. Хоча його найяскравіші постаті не відкидають можливості возз'єднань заради появи на гучних подіях. Можливо, вже у грудні. Коли Осборн святкуватиме 70-ліття. Та в якому б часі не говорили про Sabbath, всі згадки зводитимуться до констатації того, що гурт був королем тяжкого металу в нелегкі часи становлення жанру. Не бійтеся переоцінити гурт, заявляючи, що без нього heavy metal був би іншим.
 

 

Grand Funk Railroad

Коли Ді Снайдер вів мову про витоки heavy metal, він казав: Була нація Вудстока, а були такі, як я, хто не хотіли слухати фольк і кантрі. І тут – отримуйте! – виникає Grand Funk Railroad. Гурт, визнаний найгучнішим у світі, вирізнявся не лише тяжким саундом. Ця музика була насиченою, емоційною, спонукала до чогось нового. Рок-оглядач Лестер Бенгз казав, що музика Grand Funk Railroad була ніби й подібна до хард-рока, але й не підлягала жодній з класифікацій, які тоді існували.


 

Deep Purple

Вплив Deep Purple на становлення хард-рока і рок-культури в цілому досліджуватимуть ще не одне століття. Кожен із золотого складу гурту, знаного як Mark II, заслужив не одне звання і виховав не один десяток учнів. Геніальний клавішник Джон Лорд приніс в рок-н-рол академічний підхід. Його підтримав інший член гурту, з музичною освітою, найвидатніший гітарист Річі Блекмор. Ударник Йен Пейс явив світу стиль, який тепер використовують барабанщики різних жанрів. Іен Ґіллан встановив стандарти хард-рок- і хеві-метал-вокалу. А про рівень басиста Ґловера красномовно говорить той факт, що всі перелічені вище діячі запрошували його для своїх сольних робіт.

 

Led Zeppelin

Led Zeppelin офіційно припинили існування 1980 року, але постійно на слуху завдяки своїм найяскравішим представникам: Джиму Пейджу і Роберту Планту. А ще — завдяки легендарності, яку гурт здобув за ті ж таки 12 років. Пейдж — віртуозний гітарист-новатор і талановитий композитор. А Плант вніс у рок-н-рол, музику бунтарів, епатажні: вокал, якого не було в еру декадансу, і харизму, яка змінила уявлення про роль фронтмена гурту.


 

Rush

Найвідоміший канадський гурт дотягнув таки до свого півстолітнього ювілею, оголосивши про розпад у січні цього року. Rush — гурт-ветеран прогресив рока, гурт-новатор, гурт-переможець номінацій і володар премій відомий не лише досягненнями на ниві музики, але й постійною благодійністю. І гурт в цілому, і його музикантів поодинці називають вчителями: Metallica, Soundgarden, Dream Theater, Трент Резнор, Дейв Ґрол та багато інших.
 

 

Sweet

В січні 1968-го кілька досвідчених музикантів створюють власний гурт, The Sweetshop (кондитерська). Але на той час інший гурт Sweetshop вже випустив пісню. Тому назву скоротили до Sweet (солодкі). Назви передавали стиль bubblegum pop, хоча гурт намагався вплести тяжчу музику в стилі The Who. В результаті вийшов ґлем-рок, в якому колектив конкурував з T.Rex, Queen, Slade тощо. Але з роками звучання гурту тяжчало і 1973 стався прорив. Під час виступу гурт закидали пляшками — це такий собі флеш-моб тих часів, який називався "вбутилювати кумира". Подія виступила підґрунтям для нової пісні, "Ballroom Blitz", яка підняла Sweet до зіркових висот.
 

 

UFO

UFO, засновані у Лондоні, стали містком між класичними рок-жанрами і новою хвилею британського тяжкого металу. Міхаель Шенкер, записавши зі Scorpions дебютний альбом, долучився до гурту в 73 році. І хоча Міхаелю було всього 18, він серйозно вплинув на поважчання музики гурту. Втім, ревнивість старших колег призвела до того, що 78 року Шенкер повертається до Німеччини. Але спадок, який він залишив гурту UFO, важко переоцінити. Ось лише одна з перлин спадщини колективу.
 
 

Argent

Англійський музикант Род Арджент у 16-річному віці зібрав свій перший гурт – The Zombies (She's Not There, Time Of The Season). Він розпадається, тимчасово, як виявилося пізніше, і в 1968 році, Род утворює новий гурт, який називає власним прізвищем. До його складу входить автор Рас Баллард (Since You Been Gone, I Surrender, Free Me, New York Groove, Nowhere to Run), і це робить колектив легендарним. Пісні гурту Argent переспівують десятки інших, серед яких Rainbow (Since You Been Gone, I Surrender) і Kiss, який дещо модернізував оригінальну пісню God Gave Rock And Roll To You!. А вона мала ось яке звучання…
 
 

Creedence Clearwater Revival

Розповідаючи про історію гурту Creedence Clearwater Revival, хтось називає роком заснування колективу 1966-й, хтось 1967-й. Але є факти, документально підтверджені: саме 1968-го року його члени звільнилися хто з роботи, хто з армії, саме тоді затвердили назву, підписали контракт, видали перші синґли і перший альбом. Назва (яку становлять: одна людина, одна торгівельна марка і подія оновлення колективу) вигадувалася під тиском рекордингової компанії, і тому, як зазначив басист Стю Кук, вийшла неграбнішою, ніж Jefferson Airplane.
 
 

Nazareth

Цей шотландський гурт існував з 1961. І лише 1968 року його назвали: Nazareth. Втім, видати вже наявний, цілком гідний матеріал не виходило ще 3 роки. І ось гітарист Менні Чарльтон запропонував акцію протесту проти ігнорування англійськими лейблами шотландських, ірландських та валлійських гуртів. Він і Ден МкКаферті вирушили пішки від Едінбурга до Лондона. В поході їх показувало телебачення; брали інтерв'ю газетярі і радіомовники. Акція принесла Назарету славу, слідом і контракт і привернула увагу до провінційних гуртів.
 

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Доки я дихаю – рок-н-ролл живий! Ian Gillan Deep Purple

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом