-
Поділіться з друзями! 
🔊
Антитіла — Маямі

Легенда Рока. Екслу Роузу — 60

По буднях в ефірі о 10:45 і 17:45

Коли ваше друге ім’я — скандал! Коли вашу бандану та круглі темні окуляри копіює ціле покоління. Коли вам доручають місію Бона Скотта і Брайана Джонсона. Ви – світова легенда! Цьогоріч Екслу Роузу і виповнюється 60 років. Всі випуски

162

6 лютого ми відзначаємо 60-ліття Ексла Роуза. При народженні він отримав і прізвище, і подвійне ім’я свого батька: Роуз, Вілліам Брюс, якому тоді було 20 років. А його мамі, Шерон Елізабет було всього 16. Батько покинув їх, коли малому не виповнилося і трьох років. Шерон одружилася вдруге, і вітчим дав малому власне прізвище — Бейлі. До 17 років хлопець вважав себе його сином, а потім дізнався правду і взяв прізвище свого біологічного батька — Роуз. А от взяти псевдонім наш ювіляр вирішив аж у 21 рік, коли в Лос-Анджелесі утворив гурт AXL. Нині його офіційне ім’я — В. Ексл Роуз. (W. Axl Rose).

86

Він переїхав зі свого містечка до величезного Лос-Анджелеса разом зі своїм другом Іззі Стредліном. Той зустрів однодумця з гітари Кріса Вебера і запропонував тоді ще Біллі Роуза в якості вокаліста. Формацію назвали трьома літерами: AXL, і Роуз настільки радів першим успіхам, що друзі почали його так і називати. Потім гурт називався Роуз, а після виступу в Північному Голлівуді вкотре змінили назву: Hollywood Rose. Далі був перший скандал: Ексл звільнив Вебера за незграбність і взяв на його місце Слеша. А потім гурт розпався, бо Роуз пішов співати в колектив L.A. Guns. На цьому все могло й скінчитися, але на новий 1985 рік гурт возз’єднався на один виступ за участі кількох музикантів L.A. Guns. А, відігравши концерт, всі вирішили саме в цьому складі продовжити діяльність під назвою Guns N' Roses.

71

З юнаком, який втік від уваги поліції до великого міста, світ дізнався 21 липня 87 року. Тоді його молодий колектив Guns N’Roses випустив дебютник Appetite For Destruction. Це було подібне вибуху бомби, альбом став сенсацією року. З часом вида́ння здобуде безліч відзнак, про його вплив писатимуть розлогі статті, але ми наведемо лише короткий коментар – журналу NME, який включив Appetite до числа альбомів, що варто почути за життя. "Нове покоління зухвалих бунтарів шукало музичний супровід своєму стилю життя. Панк був у минулому, а ґлем-метал був нещирим і далеким ідеологічно. І хоча ґанзи виглядом нагадували ґлеммерів, музику вони несли якісно іншу, яка справді здіймала апетит до руйнування. В дуеті Роуз/Слеш розгледіли ще одного кита рок-н-рола, яким уже був тандем Річардс/Джаґґер".

57

Найголовніша його заслуга — створення іміджу гурту Guns N' Roses. У першу чергу – завдяки вокальним особливостям. До числа найкращих вокалістів усіх часів його включили журнали Rolling Stone та NME. Водночас як фронтмена Billboard оцінює його 17-м у числі 25 найкращих. Loudwire — восьмим, а Classic Rock віддав Роузу сьоме місце у своєму рейтингу.

55

Дебютник Guns N' Roses Appetite For Destruction зробив його відомим на весь світ і підняв ціну його вокалу. Тур на підтримку альбому розтягнувся на цілих 16 місяців і виснажив Роуза і творчо і фізично. Другий студійник, G N' R Lies 88 року, він не любить саме за те, що воно закарбувало його хрипкий виснажений вокал. Але наступне вида́ння стало черговою бомбою. 17 вересня 91-го вийшов третій альбом Use Your Illusion I і в один день з ним четвертий студійник Use Your Illusion II. Ці платівки принесли у світову спадщину твори Don't Cry, You Could Be Mine, November Rain і власну версію Knockin' on Heaven's Door. Журнал Rolling Stone поставив обидва видання на 41-шу позицію в сотні найкращих альбомів 90-х. "Впавши на прилавки, вони вибухнули, - зазначає журнал. - Слеш та Іззі ввімкнули подвійну атаку, виливши трешеві задуми на публіку з несамовитістю кулемета. А розпачлива версія Діланової Knockin' on Heaven's Door стала закликом до єдності всього десятиліття".

53

Включаючи співака в число найкращих вокалістів усіх часів, журнал Rolling Stone цитує Слеша. "Вокальні злети Роуза нагадують касетну стрічку, яка розірвалася в магнітофоні і програється з усе більшою швидкістю". Його легко впізнати завдяки поєднанню грубої сили і тонкості. Балади Patience і November Rain показують щось інтимне, вразливе, але його загрозливий металевий вереск у Welcome to the Jungle все ще здатен лущити фарбу на стінах".

44

Незважаючи на те, що гурт Guns N' Roses не видав жодного студійника за останні чотирнадцять років, його фронтмен (і певний час фронтмен гурту AC/DC) лише нарощував статки. На початок цього року вони перевищують суму 200 млн доларів США. Нагадаємо, двадцятилітнім юнаком Ексл заробляв 8 $ на годину в якості піддослідного, викурюючи цигарки під пильним оком апаратури. Втім рівно за 10 років він придбав нерухомості на чотири мільйони.

56

Після його унікального вокалу другим чинником присутності у пресі є його скандальність. Це він обіцяв набити Кобейну пику, якщо він не заткне “свою сучку”. Це на нього подав до суду власний шанувальник, бо отримав мікрофоном по голові. Це він наказав не пропускати на концерти Guns N' Roses людей у футболках з зображенням Слеша. Тільки він з усіх знаменитостей може повернути орендований Бентлі серйозно побитим і відмовитися платити. Він один з гурту відмовився прийти на церемонію введення Guns N' Roses до Залу Слави рок-н-рола і зажадати виключення його імені з числа лауреатів. Нагадаємо, тоді його вокальні обов’язки поклали на співака Майлза Кеннеді, а Роуза, попри його витребеньки, таки ввели до Залу Слави.

46

Незважаючи на скандали, які спричинив його неврівноважений темпераментом, Роуз ніколи не втрапляв у скандали з наркотиками чи домашнім насильством. Про нинішню його пасію невідомо нічого, знаємо тільки, що офіційно він не одружений. Його єдиний шлюб датований квітнем 90-го року. Втім зі своєю дружиною Ерін, донькою співака Дона Еверлі, Ексл розійшовся вже за місяць, потім вони помирилися, але наприкінці року розлучились офіційно. 1991-го, знімаючи кліпи Don't Cry і November Rain, він закохався в акторку Стефані Сеймур, що знімалася в них. Пара зустрічалася два роки і навіть оголосила про заручини, але згодом розпалася. 2019 року з’явилася чутка, що Роуз таємно зустічається з юною клавішницею гурту Меліссою Різ, але то не є правдою — або повною, або дуже добре прихованою.

44

2018 року, на десятиліття останнього альбому Guns N' Roses Chinese Democracy, стали гучнішати волання від фанів про новий студійник. Втім, вони були марними. 2020-го, аби трохи втамувати їхній голод, було перевидано збірку Greatest Hits, але це не зменшило закликів до студійної діяльності. Аж ось, у серпні 21-го вийшов синґл Absurd, а в вересні Hard Skool. Хоча їхні тексти і не нові, все ж пісні не видавалися раніше, і чутки про новий, сьомий студійник наблизилися впритул до реальності. Побажаймо ж нашому ювілярові другої юності для творчого піднесення, достатнього ще не на один новий студійник і на не одну сотню нових концертів.

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

В сучасному світі дуже важко повірити у світло в кінці тунелю! Дякувати богу, в нас є старий добрий рок! Matthias Jabs Scorpions

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом