Всього 60 кілометрів від Києва: спочатку бориспільською трасою, а в самому Борисполі зверніть праворуч на вулицю Котовського, і далі по вказівнику на Кийлів. В дорозі якраз встигнете послухати концертний альбом AC/DC «Let There Be Rock». Заповідник-ферма «Кийлівська Асканія» з усіх боків оточена густим лісом. Тут ви зможете не лише чудово відпочити на природі, а ще й поспілкуватися з майже ручними тваринами, які вільно ходять поруч із відвідувачами. Також у заповіднику живе багато екзотичних тварини і птахів: чорні африканські страуси, камерунські кізоньки, в'єтнамські свині, фазани, пухові кури – вистачить на декілька уроків зоології для ваших дітей. На території заповідника є 5 водоймищ, де живуть лебеді, гуси та дикі качки. В Кийлівській Асканії ви також зможете поїздити верхи, а малеча – покатається на невеличкому возику, запряженому віслюком. Чудовий відпочинок для всієї родини!
5. Парк сучасної трипільської культури в Ржищеві
Це трохи менше вісімдесяти кілометрів, спочатку новою обухівською трасою до Українки, а далі вздовж Дніпра. Щоб було веселіше в дорозі - послухайте альбом Queen «Made in Heaven». Парк трипільської скульптури – це візитівка Ржищева. Оригінальні скульптури, стилізовані під трипільську культуру, біноклевидна скульптура та автентичні жорна допоможуть уявити себе у стародавніх часах. А якщо з’явиться бажання перенестися у Київську Русь - завітайте на Іван-гору. Тут ви побачите залишки дерев'яних укріплень давньоруського городища одинадцятого століття, яке навіть згадується в літописах, як місто-фортеця Іван. І не забудьте відвідати напівзатоплену Преображенську церкву – все, що залишилося від села Гусинці, затопленого при створенні Канівського водосховища. Пагорб, на якому вона стоїть, тепер перетворився на острів. Цікавої вам подорожі!
Фотоз сайту all-ukraine.com.ua
6. Ясногородська страусина ферма
Приблизно 40 кілометрів від Києва. Їдьте в напрямку Житомира, на перехресті у селі Стоянка повертайте наліво, до Гнатівки, а у ній повертайте направо в бік села Неграші, одразу за яким буде Ясногородка. Подорожуючи до страусів, в дорозі послухайте свіжу платівку від Ніка Кейва «Push the Sky Away». Ясногородська ферма «Долина страусів» - перша і найбільша в Україні. Сьогодні вона налічує 450 птахів. Тут ви побачите не лише сім'ї дорослих страусів з маленькими страусенятами, а й відвідаєте міні-зоопарк і покатаєтесь на верблюді. Під час екскурсії працівники ферми багато розкажуть про страусів, наприклад, те, що у наші холодні зими вони зовсім не мерзнуть. А гурмани зможуть скуштувати страви з м’яса та яєць страусів. Вирушайте, буде цікаво!
Фото з сайту salo-tour.com.ua
7. Клавдіївська фабрика ялинкових іграшок
Селище Клавдієво-Тарасово знаходиться на відстані 50 кілометрів від Києва. Їдемо крізь Пущу-Водицю, потім Варшавською трасою через Бучу та Ворзель до Кожанки. Мандруємо традиційно з музикою, це чудова нагода послухати новий альбом Блек Саббат - «13». Клавдіївська фабрика ялинкових іграшок була відкрита ще в 50-х роках минулого століття. Там на власні очі можна побачити, як повністю вручну виготовляються іграшки: видування, сріблення, фарбування, та розмальовування. До речі, радимо спробувати самостійно розписати іграшку – вийде чудовий подарунок близьким на ялинку. Також на фабриці можна замовити іграшки за індивідуальним замовленням. Для екскурсій фабрика відкрита з вересня до кінця грудня, отже планувати поїздку ви можете уже на наступний тиждень.
Фото з сайту 4stur.com.ua
8. Музей-заповідник «Битва за Київ. Лютізький плацдарм»
Всього 20 кілометрів від Києва. Спочатку вулицею Богатирською крізь Оболонь, далі повз Вишгород, і вже за півгодини ви у селі Нові Петрівці. Далі за вказівниками, ліворуч від напрямку руху. Дорогою радимо ще раз переслухайте мультиплатинову платівку Deep Purple «Machine Head». На території музею-заповідника "Битва за Київ" збереглись оборонні споруди та бліндажі, які відтворюють обстановку знаменитої Лютізької військової операції з визволення Києва. Головним експонатом заповідника є видовищна діорама «Битва за Київ. Лютізький плацдарм». Також радимо відвідати виставку уніформи та зброї, а на вулиці - оглянути бойову техніку. Незважаючи на серйозність експозиції, музейний комплекс розрахований на відпочинок з родиною чи компанією. Серед дерев під навісами встановлені столи і мангал. Музей заповідник «Битва за Київ» працює з вівторка по неділю, з 9 до 18-ої. Зверніть увагу, вхід у діораму платний. Яскравої подорожі вам!
Фото з сайту mandria.ua
9. Місто Фастів
Одразу декілька місць, які варто відвідати, знаходяться на відстані 70 кілометрів від Києва. Їдемо спочатку одеською трасою до села Митниця, у якому повертаємо праворуч, на Фастів. Справжній туристичний маршрут вихідного дня для тих, хто цікавиться історією. В дорозі ви якраз встигнете послухати концертний альбом Деф Леппард «Mirrorball». Передусім, завітайте до «Музею на колесах», що на фастівському залізничному вокзалі. Продовжити радимо у краєзнавчому музеї, де ви побачите діючумодель залізниці, якій уже понад 150 років. І наостанок, аби закріпити враження - відпочиньте на березі чудової річки Унава. До речі, саме тут колись знаходилось славетне Городище Палія. Приємної подорожі!
Фото з сайту uateka.com
10. Місто Козелець
80 кілометрів Чернігівською трасою - це зовсім небагато, коли маєте бажання побачити справді дещо цікаве. Дорога буде ще приємнішою, якщо в дорозі ви послухаєте концертний альбом Kiss – «Symphony: Alive IV». Райцентр Козелець відомий ще з сімнадцятого століття, як фортеця Козлоград ще у складі Речі Посполитої. Вам обов’язково треба побачити собор Різдва Богородиці, його унікальний дерев'яний іконостас. А ще кажуть, що з дзвіниці собору одночасно можна побачити і Київ, і Чернігів – перевірте! Скориставшись нагодую, в парку за собором огляньте Будинок полкової канцелярії 18 століття. А ось на східній околиці міста збереглася садиба козацько-старшинського роду Дараганів "Покорщина" з палацом, парком і кам'яницею. За легендою, садиба названа так на згадку про ті часи, коли імператриця Єлизавета Петрівна "скорилася" пастухові Олексію Розуму, старшому брату Кирила Розумовського згодом останнього гетьмана України. Ймовірно, тут відбулося таємне вінчання Єлизавети та Олексія. Доторкніться до легенди і приємної вам подорожі.
Фото з сайту photo.i.ua