30.09.2024
141
Як дотримуватися безпеки в автомобілі? Чому у вас повинен бути вогнегасник? Детально в нашій статті.
Наявність автомобільного вогнегасника в машині є вимогою Правил дорожнього руху. Під час поїздки може статися будь-яка непередбачена ситуація, і варто бути підготовленим до найрізноманітніших випадків. Тож важливо придбати якісний
вогнегасник в авто і знати, як ним правильно користуватися. У статті розповімо про правила експлуатації та зберігання цих виробів.
Які засоби гасіння пожежі підходять для транспортних засобів
Для автомобілів рекомендують купувати вироби двох типів:
- Порошкові. Вони наповнені дрібнодисперсною порошкоподібною речовиною, яка під час розпилення утворює на поверхнях повітронепроникну плівку. Вони практичні, але потребують регулярного перезарядження і перевірки на працездатність, оскільки вміст може з часом злежуватися. Відносним недоліком вважається і те, що після гасіння загоряння доводиться очищати машину від залишків порошку.
- Вуглекислотні. У металевих корпусах цих моделей є вуглекислота в зрідженому вигляді. Під час розпилення в осередок пожежі речовина витісняє повітря і позбавляє полум'я доступу кисню. Моделі трохи дорожчі, але мають довший термін експлуатації. Під час гасіння пожежі з їхньою допомогою на поверхнях не залишається слідів. Вуглекислотний вогнегасник слід берегти від сильної вібрації та ударів, оскільки речовина всередині знаходиться під тиском.
Правила використання вогнегасника
Основні правила використання цих пристосувань нанесені на корпусі. але в критичній ситуації у водія немає достатньо часу на те, щоб вивчати інструкцію. Тому варто ознайомитися з ними заздалегідь.
Отже, під час використання автомобільного вогнегасника необхідно:
- Розташовувати корпус виробу у вертикальному положенні, вентилем догори. Деякі користувачі вважають, що в перевернутому положенні пристрій працюватиме ефективніше, але ця думка помилкова.
- Перед розпиленням видалити захисну пломбу і висмикнути блокуючу чеку. Інакше натискання на важіль буде неможливим.
- Розтруб пристосування або шланг спрямувати безпосередньо в осередок загоряння. Триматися за розтруб у вуглекислотних моделях не рекомендується, оскільки це може призвести до опіку.
- Натискати на важіль короткочасно, випускаючи протипожежну суміш на полум'я. Не варто тримати важіль натиснутим без перерви, оскільки при цьому вміст колби швидко витрачається і його може не вистачити на гасіння всіх ділянок.
За правильного використання вогнегасник стане надійним помічником у позаштатних ситуаціях.
Інформація розміщена на правах реклами