-
Поділіться з друзями! 
🔊
Guns N' Roses — November Rain

Роберту Планту — 75

Роберту Планту — 75
20.08.2023 1368

 

Він – один із засновників жанру heavy metal. Він володіє потужним голосом і майстерно оперує найвищими нотами свого широкого діапазону. Його називають одним із найбільш видатних вокалістів в історії рок-н-рола.

 

 

 

Згадуючи Роберта Планта, найперше люди пригадують зовсім не твори з його сольної кар’єри. Більшість асоціює вокаліста з гуртом Led Zeppelin. Він не лише є співавтором хітів, які змінили хід музичної історії. Його спів став еталоном хеві-метал-вокалу, вплинувши на голосові манери таких діячів як Ексл Роуз або Том Кіфер. Планта вшанували у багатьох рейтингах рок-періодики. А в рейтингу найкращих вокалістів за версією Classic Rock він посідає третє місце у сотні.

 

 

 

В липні 2009 йому вручили Орден Британської Імперії. Отримуючи високу нагороду з рук принца Чарльза, Плант пожартував, що навряд чи він, офіцер Ордену, змагатиметься зі своїм колегою Джиммі Пейджем, який теж має Орден Британської Імперії, але вищого рангу — командора. Зокрема він сказав: “Те, що ми пам’ятаємо номери телефонів одне одного — це вже диво. Ми все ще хороші друзі, ми обидва володіємо чорним гумором, який був прихованою стороною наших пісень”. Чорний гумор Led Zeppelin представить пісня Royal Orleans.

 

 

 

 

Який Led Zeppelin без Роберта Планта? Разом з тим незмінний вокаліст гурту майже не покладав рук з 1982 року, Rolling Stone віддали йому перше місце в переліку найкращих вокалістів за всі часи. Плант багато гастролює, але й студійна діяльність рухається теж. Останній з виданих ним альбомів вийшов у листопаді 2021 року за участі Елісон Краусс. Критики позитивно зустріли видання, зазначивши при цьому, що голос Роберта Планта не слабшає і не старішає. 

 

 

 

 

Премія Grammy має категорії — кантрі, рок, поп – які вже далі поділяються на номінації: найкращий голос, пісня, виконання тощо. Але існує нагородження і поза категоріями. Вважається великою честю отримати Grammy незалежно від жанру музики в номінаціях найкращий дебют, найкраща пісня і — найкращий альбом. Саме в останній номінації 2009 року переміг диск Raising Sand дуету Robert Plant/Alison Krauss. Альбом є збіркою каверів на пісні Пейджа і Планта, Тома Вейтса та Братів Еверлі.

 

 

 

 

Роберт поділяв групі на дві категорії: першу він називав “сурогатні матері”, які, постійно перебуваючи поруч з ними, виконували побутові функції: стежили за гардеробом, дієтою, а часом і за постачанням всілякого дурману. Друга — це ті, хто задовольняються разовим, коротким зв'язком з улюбленцем. Одна з таких дівчат якось подала до суду на Led Zeppelin, що суттєво підмочило репутацію гурту.

 

 

 

 

14 жовтня 1994 року шанувальники Led Zeppelin, які марили відродженням гурту, завдяки телебаченню стали нарешті свідками возз’єднання Джиммі Пейджа і Роберта Планта. Воно вилилося на телеекрани у вигляді 90-хвилинного шоу UnLedded (“полегшений”). Це не було возз'єднанням Led Zeppelin, оскільки Джон Пол Джонс навіть не знав про те, що планується подібне дійство. Пізніше він також нарікатиме, що цей виступ двоє колишніх друзів видадуть під назвою No Quarter. Адже він є співавтором пісні, від якої було взято назву. То ж на альбомі зазначається не Led Zeppelin, а Пейдж і Плант.

 

 

 

 

Роберт посідає п’ятнадцяте місце в переліку найкращих фронтменів за версією Billboard. Видання пише: “Плант мав повний арсенал: широченний вокальний діапазон, світлі струмки хвилястого волосся рок-зірки і магнетизм, який відчувався за милі”. Від початку дещо ледачий поет, Плант з часом перебрав у власні руки  | левову частку місії з написання текстів для альбому Zeppelin II, після чого навколо гурту виник ореол містицизму і секс-апільності, яким навряд чи було би місце за іншого фронтмена. 

 

 

 

 

У переліку найкращих вокалістів журнал Rolling Stone віддав йому п’ятнадцяте місце в сотні, прокоментувавши: “Цей англійський підліток був одержимий чистим американським блюзом. І він виріс блюменом у поєднанні зі скандинавським богом. Спів, дещо дівочий, стане взірцем для багатьох рок-вокалістів, які шматуватимуть свої голосові зв'язки для досягнення того, що Плант отримав від природи”. Журнал також наводить імена тих, на кого вплинув голос Планта: Девід Лі Рот, Фредді Мерк’юрі, Ексл Роуз та інші. 

 

 

 

 

Гурт Band of Joy утворився 1966 року. Він став злітною смугою для Дейва Пеґґа, (бас-гітариста Jethro Tull), для Нодді Холдера (фронтмена гурту Slade), а також для Роберта Планта і Джона Бонема, які потім перейшли до Лед Зеппелін. 2003 року Плант випустив альбом 66 to Timbuktu зі своїми ранніми записами, в числі яких були і треки Band of Joy.

 

 

 

 

Журнал Loudwire віддав Роберту третє місце в рейтингу найкращих фронтменів. Видання зазначає: “Він унікальним об'єктом свого часу. Його високий вокал і манери співу проклали шлях до того, що стало головним елементом сучасних метал-вокалістів. Юний золотокудрий з напівголим торсом, він допомагав колективу гіпнотизувати публіку проникливим співом і звабливою усмішкою, що відображало енергію гурту-легенди”. 

 

 

 

 

До 50-річчя від заснування Led Zeppelin преса писала: “Гурт, який офіційно припинив існування 1980 року, але постійно на слуху завдяки його найяскравішим представникам: Джиму Пейджу і Роберту Планту. А крім того — завдяки легендарності, здобутої гуртом за ті 12 років. Пейдж — віртуозний гітарист-новатор і талановитий композитор. А Плант вніс у рок-н-рол, музику бунтарів, епатажні: вокал, якого не було в еру декадансу —  і харизму, яка змінила уявлення про роль фронтмена гурту.

 

 

 

 

В числі найуспішніших виконавців за версією Billboard Led Zeppelin посідає 11-те місце. Видання писало: “В шістдесятих публіку вражали два тандемні ядра: Леннон-Маккартні та Джаґґер-Річардс. Та на зламі десятиліть спалахнула нова подвійна зірка: Пейдж-Плант. І не просто "ще одна", а якісно інша. Гітара віртуоза Пейджа продемонструвала нове бачення потяжченого блюзу, а унікальний, небачено високий голос Планта, захопивши серця мільйонів, встановивши нові стандарти метал-вокалу”.

 

 

 

 

Минулого десятиліття американські знавці вивели рейтинг виконавців, яких не соромно поставити меншому поколінню. Один з його пунктів ми цитуємо: “Назвати Led Zeppelin найвеличнішим гуртом всіх часів буде… чесно, точно і майже беззаперечно. Який би рок-трек — щільний і потужний — не слухало ваше дитя на своєму айподі, воно має право знати, хто першим дав це звучання людству. Гурт приніс в рок-музику небачений доти рівень неприрученості і талановитості. Led Zeppelin винайшов хеві-метал і надав нового поняття терміну "рок-зірка". 

 

 

 

 

Свого часу журнал Rolling Stone оприлюднив рейтинг найкращих пісень Led Zeppelin на всі часи. До честі авторів, на першому місці розташувалася не Stairway to Heaven. Першість отримала пісня Whole Lotta Love: “Сороміцький, непристойний текст поступається перед розбещеністю голосу Планта. Остання хвилина композиції — це ілюстрація і до тексту, і до можливостей вокаліста. Його невербальний спів, змушуючи увімкнути уяву, передає навіть більше, ніж візуальні образи”.

 

 

 

 

1968 року Джиммі Пейдж вирішив зібрати власний гурт. На той час він уже пограв разом із бас-гітаристом Джонсом, то ж і зробив йому пропозицію, на яку той пристав. А щоб прослухати молодого вокаліста гурту Band of Joy Планта, Джиммі їздив аж до його рідного Бірмінгема. Роберт погодився, бо знав, хто такий Пейдж, але на всяк випадок спитав, чи є у того ударник. До Лондона їхали вже втрьох: Пейдж, Плант і Джон Бонем. І грали вони разом у радощах і в мирі цілих 12 років, аж поки смерть Бонема не розлучила їх.

 

 

 

 

Його друге ім’я — Ентоні. Він народився у родині інженера, який працював у Королівській авіації під час Другої світової. Малий Плант зацікавився співом і рок-н-ролом: вже в десятирічному віці він прагнув бути схожим на Елвіса. З дому він пішов у 16 і співав блюз в різних гуртах, поки доля не привела до нього Джиммі Пейджа.

 

 

 

 

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Не знаю, що зникне першим – релігія або рок... Роблю ставки на релігію... John Lennon Beatles

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом