Згідно з сюжетом кінострічки Bohemian Rhapsody, шлях Фредді до звання найкращого фронтмена всіх часів почався біля чорного входу в паб, з якого вийшли Мей і компанія. Щойно ж від гурту відколовся басист-вокаліст Тім Стаффелл, Фредді зацікавив Мея і Тейлора своїм голосом. Та насправді Тім був однокласником Фредді у школі мистецтв і познайомив його з гуртом дещо раніше. Втім, версія кіноавторів, як й інші версії, базуються на спогадах, а пам'ять людей – річ хитка і водночас креативна. А от збігаються обидві версії в тому, що до появи Фредді гурт мав назву Smile, поки фронтмен не вигадав Queen.
У 1970 році команда Jam Band зависала перед телевізором і міркувала над новою назвою. Звучали варіанти Hookers, потім Spike Jones, аж тут ударник Джоуі, що стежив за водевілем по телеку, згадав альбом "Повітряний балет" Гаррі Нільсона і заявив: "А я ще у школі вигадав термін ЕйроуСміт!". Колег це не вразило, бо ті почули назву як коваль-зброяр. "Та ні, не Ерроу", — заперечив ударник, — "A-E-RO, повітряний!".
Після того, як Тоні Айоммі та Білл Уорд завербували Гізера Батлера і знайшли Оззі Осборна за його власним оголошенням, їхня формація отримала назву The Polka Tulk. Це словосполучення Оззі прочитав на одній з баночок у материній косметичці. Дуже він пручався, коли за кілька місяців гурт взяв зрозумілішу назву Earth (планета Земля). Проте одного разу на концерті стався конфуз, коли організатори зрозуміли, що помилково запросили гурт Айоммі, шукаючи контакти іншого колективу з назвою Earth. Це було принизливо. Тоді гурт узяв назву, під якою випустив також і дебютник, і один з його треків — Black Sabbath.
Липень 1968 року. Гурт Yardbirds розпався. Але музиканти вже взяли аванс за концерти країнами Скандинавії. Джиммі Пейдж та Кріс Дрея мали виконати зобов'язання. Вони відшукали співака, Роберта Планта з Band of Joy, а той потягнув за собою барабанщика Джона Бонема. Дрея передумав їхати в тур, і на його місце прийшов інший басист, Джон Пол Джонс. Led Zeppelin готовий! Щоправда, ніяких Ледів чи Зеппелінів тоді ще не було. Тієї осені колектив гастролював з назвою New Yardbirds, поки барабанщик The Who Keith Moon не порівняв кар'єру музиканта з польотом повітряної кулі зі свинцю. От тоді й виникла назва Led Zeppelin.
Жив-був такий собі гурт Brick. Це була вже третя назва, і вона не влаштовувала музикантів, як і попередні: Village Idiot і Point Of View. Над назвою міркував і басист Майк, який працював у кав’ярні. Видаючи клієнтові решту, він укотре автоматично повторив завчену фразу "ваш п’ятак решти" – "Your nickel back". "А чим не назва?", — подумав Майк. А чим це схоже на назву, світ гадає й досі.
До виникнення назви The Beatles гурт мав аж 5 чи 6 інших імен. Достеменно не скаже ніхто, бо деякі з назв існували лише кілька днів. Та кожен рок-шанувальник згадає назву Quarrymen. Що ж вона значить і чому Леннон обрав її? Переклад — каменярі. Але Джон не мав на увазі старанне лупання скелі, поки слава не обійме колектив. Йому потрібна була назва, що єднала б гурт з народом. Адже музиканти грали в жанрі скіфл – приджазований фольк, де серед інструментів фігурували горщики, прищіпки, пральні дошки, тощо.
Засновник гурту Roundabout почув про земляка-англійця, гітариста, що живе в Німеччині, і зміг залучити його до гурту. Після першого ж концерту музиканти зрозуміли, що назву слід міняти. Разом склали перелік можливих варіантів. Ледь не вибрали Orpheus. Concrete God визнали занадто вже радикальною. А одного ранку в переліку з'явився новий варіант, який сподобався усім, і, як з’ясувалося, належав він новому гітаристу, а являв собою назву улюбленої пісні його бабусі. Гітаристом був Річі Блекмор. А назва була Deep Purple.
З 1970 року цей гурт заснували під назвою Rainbow. Незабаром назву покинули, щоб її підібрав Блекмор, а звучання гурту почали потяжчувати. Новою назвою стало Wicked Lester. Гурт еволюціонував і жанрово впритул наблизився до ґлем-року. Його засновники змінили прізвища на Сіммонс і Стенлі, а назву (буквально перед черговим виходом на сцену) просто на афіші, поверх довгих слів Wicked Lester, перемалювали на коротке і глемове, щоб не сказати "гламурне" Kiss. Під цією назвою вже за рік вийшов і дебютний альбом.
У 1976 році Miк, досвідчений гітарист із Англії, затримався в Нью-Йорку після того як розпався гурт, в якому той працював. Менеджер колективу, який теж був нерадий цій події, переконав Міка створити новий колектив. Той знайшов клавішника, потім решту музикантів — і вже вшістьох колектив під назвою Trigger розіслав демозапис по різних лейблах. Жоден не відповів. Друг Міка, діджей на радіо, почав розслідування і з'ясував: касету ніде навіть не слухали, бо існував аматорський гурт з тією ж назвою. У листопаді 1976 року колектив Джона, змінивши назву на Foreigner, почав запис дебютника.
Деякі гурти придумали свою назву раз і назавжди: Animals, The Rolling Stones, the Who. Хоча з останнім не все так просто. Можливо, мають рацію ті, хто не включають в історію гурту формацію Detour, адже склад колективу був трохи інший. Але у 1964, вже після приходу Кіта Муна, і виникла назва the Who. Менеджер колективу вигадав маркетинговий хід, аби підняти в чартах перший синґл гурту: одягнув юнаків у стиль субкультури модів, написав тексти на цю ж тему та змінив назву на High Numbers — високі показники. Втім, результат був провальним, хлопці скинули італійське шмаття і повернули облюбовану назву.
Я завжди думав, що той, хто робить щось чудернацьке – чудило. Тепер я розумію, що тільки той справжнє чудило, хто обзиває чудилами інших.
Paul McCartney