-
Поділіться з друзями! 
🔊
Accept — Son Of A Bitch

Ювіляри 2020 року

Ювіляри 2020 року
05.02.2020 1801
В гурті Aerosmith цьогоріч очікується не одне сімдесятиліття. 10 вересня віртуози електрогітари вітатимуть свого вчителя, засновника гурту, Джо Перрі. Але до того, 21 червня, цю процедуру пройде ударник Джої Крамер. Це саме він придумав для гурту назву і затягнув у нього Стівена Тайлера. Наших ювілярів частенько запрошують (і поодинці, і парою) взяти участь у тому чи іншому записі. Так, їхню гру ми чуємо в альбомі Купера Треш. А сам гурт у 2020 році святкує півстоліття кар'єри. 
 


"Мініатюрна співачка, яка грає на басу, розмірами більшому за неї саму", — писав лондонський Express, беручи інтерв'ю у Сьюзі Кватро. В ньому вона заявила: Я стала першою успішною жінкою в рок-н-ролі, яка очолила гурт чоловіків і серйозно грала на інструменті. The Journal писав: "Вона виробила стандарт, якому жінки з електрогітарами намагаються слідувати й донині". А оглядач Річі Унтербергер зазначав: "Вона довела, що дуже мініатюрна жінка може грати на басу, співати і носити чорну шкіру з викликом і почуттям власної гідності". І не віриться, що 3 червня їй виповниться 70. 
 

 
40 років тому у магазині грамплатівок продавець Піт укотре помітив юнака, який цікавився новинками постпанка. На прилавок лягла платівка Патті Сміт Wave. Продавець мовив: "Слухайте, ви завжди купуєте ті ж платівки, що і я, схоже, ми маємо спільні смаки..." Так подружилися Пітер Бак і Майкл Стайп, які того ж року утворили гурт на спільний смак і дали йому назву R.E.M. А цього року 4 січня Майку Стайпу виповнилося 60.
 

 
 
Def Leppard цього року згадає двох персон, що народилися 1960 року: 23 квітня вшанують пам'ять гітариста Стіва Кларка, який залишається в наших серцях тридцятилітнім взірцем ери hair-metal. Він доклав руку практично до кожного хіта Def Leppard. А на початку грудня 60-ліття зустріне басист Рік Севідж. Він і фронтмен Джо Елліот єдині пам'ятають, як створювався гурт у 1977 році. Почути й Кларка, й Севіджа разом можна, наприклад, у композиції Hysteria.
 
 
 
Весна принесе два 60-літні ювілеї у гурт U2. 13 березня гостей вітатиме басист Адам Клейтон. А 10 травня всі зберуться в самого фронтмена, Пола Х'юсона, відомого як Боно. Їм було по 16 років, коли обоє відгукнулися на оголошення 15-річного Ларрі Мюллена зібратися на його кухні та спробувати створити власний гурт. Відтоді ювіляри не розлучалися. 
 
 
 
Перед новим роком Red Hot Chili Peppers потішили фанів новиною про те, що в колектив повертається Джон Фрусчанте. У травні американська публіка захоплено вітатиме гітариста на сцені після 10 років перерви. І річ не лише в тому, що гурт набуває більш класичного складу, а й в тому, що Джон став на шлях праведний після блуду з електронною музикою. І гурт, і шанувальники святкуватимуть таким чином вже третє повернення Джона. Але ще раніше, 5 березня, буде й інший привід: п'ятдесятиліття гітариста. 
 
 
 
Американський колектив Heart цього року відзначає 50-ліття. Його співзасновником є Роджер Фішер, який 14 лютого відзначає 70-літній ювілей. Також в гурті працював брат Роджера, Майк, і дві сестрички: Енн і Ненсі Вілсон. І тут не обійшлося без романтики: Роджер зустрічався з Ненсі, а Майк з Енн, яка 19 червня також відзначить 70-ліття. Гурт веде діяльність і досі, видає альбоми і виступає. Дивіться епічне виконання сестрами кавера пісні Led Zeppelin "Stairway To Heaven" на церемонії вручення нагороди центру Кеннеді гурту Led Zeppelin 2012 року.
 
 
 
Просто вражає, наскільки точно відтворює вокальні манери інших виконавців Джої Беладонна з гурту Anthrax. Коли з'явився кавер на Sad But True, здавалося, він насміхався з Хетфілда: в тобі нічого особливого, так кожен зуміє. Але 2013 року, коли вийшов альбом Anthems, нас вразило, наскільки точно він передав вокальні манери Бона Скотта. Так, тенор Джої унікальний, а його акторські здібності, схоже, безмежні. 30 жовтня співак зустріне свої 60 років, в що складно повірити тим, хто пам'ятає того 25-річного юнака. 
 

 
Наприкінці 2019 року колектив My Chemical Romance оголосив про возз'єднання, і певний пласт рок-спільноти зустрів це піднесено. Та буквально наступного дня про свій реюніон заявив гурт Rage Against the Machine. І цю новину вже світова преса подавала як сенсацію. Та це не єдина подія в колективі. 12 січня фронтмен гурту, Зак де ла Роча, зустрів свої 50. 
 
 
 
Леннон був старшим за Маккартні, проте не найстаршим з Бітлів. Якщо Джон народився 9 жовтня, то Ringo – 7 липня 1940. Цьогоріч на нас чекають заходи вшанування пам'яті Леннона і побажання довголіття Старру. Обом – по 80. Рінґо, який вже давно став більшим, ніж просто ударник, і досі гастролює світом і записує альбоми, найновіший з яких вийшов кілька місяців тому. Одну з його пісень створив Леннон, зіграв Маккартні, а заспівав, авжеж, Рінґо Старр. 
 

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Вечірки, дівчата, море пива – все це круто. Але після роботи  над черговим альбомом. Noddy Holder Slade

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом