-
Поділіться з друзями! 
🔊
John Lennon | Beatles — Real Love

10 хітів Deep Purple

10 хітів Deep Purple
18.05.2018 14514

Soldier Of Fortune

В листопаді 1974-го Deep Purple випускає альбом Stormbringer, до якого входить трек Soldier Of Fortune. Річі Блекмор так говорив про нього: "Це одна з моїх улюблених пісень. Там є кілька акордів з середньовіччя". Ця повільна композиція була написана у співавторстві з новим вокалістом Девідом Ковердейлом, але решта гурту твір не сприйняла. В ньому йдеться не про чоловічі відвагу чи шарм, а про удачу на випадкову жіночу згоду.


 

Highway Star

Цю пісню переспівало з десяток виконавців, вона кілька десятків разів з'являлася у телевізійних і кінофільмах, це найшвидша композиція в альбомі Machine Head 1972 року. Своїм виникненням Highway Star завдячує такій же випадковості, завдяки якій виник і Smoke on the Water: у відповідь на запитання журналіста, як гурт пише новий матеріал, Блекмор схопив гітару і заходився вигравати акорд "соль" у різних варіаціях. Водночас Ієн Гіллан почав імпровізувати слова… Те, що вийшло, гурт причесав і виконав на концерті того ж вечора.


Smoke on the Water

1972-го року, випускаючи альбом Machine Head, ніхто з Deep Purple не розцінював Smoke on the Water, як потенційний хіт. Зокрема й автор рифу Річі Блекмор. Він просто розминався перед репетицією. Ці кілька простих акордів склалися в рифовий ланцюг, який колеги попросили зберегти. Річі не розумів, навіщо може знадобитися цей "грубий, неандертальський" риф. Наступною виникла назва: вона приснилася Гловеру, і коли він приніс її в гурт, Гіллан почав будувати навколо неї оповідку про пригоди Френка Заппи на власному концерті. Виробник гітар Gibson пізніше заявить: ці драйвові акорди є прамовою нинішньої міжнародної мови рок-н-ролу.


Black Night

Коли у 1970 році Deep Purple завершив роботу над альбомом In Rock, EMI, компанія-видавець, звернулася до музикантів з проханням. На думку промоутерів, не зайвим було б створити окрему пісню для презентаційного синглу. Гурт нашвидкуруч взяв по ноті звідусіль, записав УСЕ ЦЕ та отримав пісню Black Night. Напевно, гурт довго сміявся б з тієї людини, яка заявила б, що цей сингл стане найуспішнішим за всю історію колективу. Жоден наступний не підніметься в чартах до його висот.


When a Blind Man Cries

Пісня When a Blind Man Cries не ввійшла до жодного з оригінальних студійних альбомів. Її було видано синглом ще у 1972 році, а також додано до збірки The Mark II Purple Singles, датованої 1979-м. Про що вона? Про те, що люди, які не мають особливих потреб, скаржаться частіше, ніж ті, в кого вони є. Ієн Гіллан записав окрему версію для свого сольного альбому Gillan's Inn. У записі композиції взяли участь Джон Лорд, український паганіні Василь Попадюк і сліпий співак-гітарист Джефф Хілі.


Child in Time

Відома Child in Time від Deep Purple – це пісня про війну. Холодну. Короткий, втім високохудожній текст-алегорія змальовує людство у вигляді сліпця, що стріляє навколо себе і очікує рикошету. Ієн Гіллан казав, що пісня отримала неабияку популярність у Східній Європі і навіть змогла проникнути за кордон СРСР. Він підкреслював: це важливо тому, що за залізною завісою з полегшенням дізналися, що люди по інший бік теж хочуть миру. Щоправда, в тутешніх платівках пісня позначалася назвою "Дитя в Часі" і тому подібне. Насправді ж перекладачі помилилися, бо англійська мова не виділяє звертання комами: "Миле дитя, свого часу ти побачиш..."


Burn

Найшвидша композиція гурту, Burn, водночас є найпершим плодом третього складу Deep Purple. Це була тріумфальна презентація публіці нового вокаліста Девіда Ковердейла в лютому 74-го. Наступного десятиліття, коли гурт возз’єднається у золотому складі, Ієн Гіллан відмовиться виконувати цю та й інші пісні Девіда. Але пісня вже буде легендою дискографії Deep Purple, піснею, переспіваною десятки разів, і хітом, який зробив однойменний альбом успішнішим за попередній.


Speed King

Speed King — це перша пісня, яку Ієн Гіллан написав сам. Ну як сам: трохи позичив у Літл Річарда, трохи перейняв від Елвіса, і ще трішки – у Чака Беррі; але до купи склав сам! Пісня ввійшла до альбому 1970-го року Deep Purple in Rock і стала постійним номером у програмах виступів Deep Purple. І це єдина пісня, яку в складі гурту виконував лише автор, без винятків.

 

Strange Kind of Woman

Сингл Strange Kind of Woman вийшов у 1971 році. Первинна, відкинута назва – Prostitute. Існує дві версії передісторії пісні, і обидві – від Ієна Гіллана. Згідно з першою, друг співака закохався в дуже небезпечну за всіма параметрами жінку. Все було дуже сумно й так, але за два дні після весілля вона ще й померла. За версією №2, сам Гіллан був закоханим у жінку легкої поведінки і намагався навернути її на шлях праведний. Але та не бачила іншого шляху. Живе виконання цієї композиції прикметне вокально-гітарною дуеллю між Блекмором і Гілланом, в якій останній зазвичай перемагає.


Mistreated

Mistreated — спільне творіння Блекмора і Ковердейла. Пісня увійшла до альбому «Burn» 1974-го року. Подейкують, що музику Річі створив ще під час запису «Machine Head», але з якихось причин процес було заморожено. Після розпаду (чи то творчої перерви) гурту Deep Purple Ковердейл виконував Mistreated у складі власного гурту Whitesnake, а Блекмор – зі своїм колективом Rainbow. У пісні, назву якої можна перекласти як "Недолюблений", ідеться про банальне кохання, що не знайшло взаємності.

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Скромність має дуже велику цінність, тому що вона тримає тебе завжди новим та свіжим. Steven Tyler Aerosmith

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом