-
Поділіться з друзями! 
🔊
Ранкове шоу [КАМТУГЕЗА] Radio ROKS — Рок. Тільки рок!
👇 Пишіть ранковому шоу [КАМТУГЕЗА] 👇

Рок-Легенда. Джиммі Пейджу – 80

По буднях о 11:45 та 17:45

Ведучі: Сергій Зенін

Свою першу гітару Джиммі знайшов у будинку, куди малим переїхав разом із батьками. Ніхто не може пояснити, звідки вона там взялась! Та з цієї старої гітари почалось ВСЕ. Його віртуозність і новаторство гітариста, його не менш легендарний гурт Led Zeppelin заклали фундамент хеві-метал і дали Джиммі право називатися співавтором жанру.

 

 


Всі випуски

110

Ми святкуємо 80-ліття Джиммі Пейджа. У липні 1968 року гурт Yardbirds розпався. Але музиканти вже взяли завдаток за концерти країнами Скандинавії. Виконати зобов'язання взялися члени гурту Джиммі Пейдж і Кріс Дрейя. Вони відшукали співака: Роберта Планта з Band of Joy, а той потягнув за собою ударника Джона Бонема. А коли Дрейя передумав їхати в тур, на його місце прийшов інший басист, Джон Пол Джонс. Лед Зеп готовий! Але ніяких Ледів чи Зеппелінів тоді ще не було. Тієї осені колектив гастролював з назвою New Yardbirds, поки ударник The Who Кіт Мун не порівняв кар'єру музикантів з польотом повітряної кулі зі свинцю. От тоді й виникла назва Led Zeppelin, свинцевий дирижабль. Хоча існують й інші версії авторства назви.

46

У 71 році він придбав дім Boleskine House, де раніше проживав окультист Алістер Кроулі, оспіваний Осборном. До цього часу гітарист уже мав у Лондоні власний магазин окультної літератури та і володів другою у світі колекцією публікацій Кроулі. Пейдж був послідовником і практиком різних магічних уче́нь. Пізніше, коли загинув Джон Бонем, а інші члени Led Zeppelin пережили ряд особистих трагедій, поповзли чутки про те, що таким чином потерпілі розплачувалися з темними силами за містичні експерименти.

36

Він рано втрапив у наркозалежність.1973 року після туру Сполученими Штатами Джиммі зізнався, що може мало що згадати з цього турне. У 1975 він захопився героїном і не міг навіть дотерпіти до кінця репетиції, аби вжити чергову дозу. Він почав худнути, його рухи уповільнилися. Коли у 1978 році Led Zeppelin писали In Through the Out Door, Пейдж пропускав сесії, а його роль у створенні альбому була мінімальною. На початку вісімдесятих Джиммі позбувся залежності, щоби повернути майстерність, яку ледь не втратив.

31

Невдоволений своїм першим сольним альбомом, Джиммі вирішив більше часу присвятити наступному. Справа була за малим: знайти гідного вокаліста. Пейджу порекомендували Ковердейла, і музиканти зустрілися, щоби після кількох днів успішних проб вирішити: альбому бути! Запис тривав до весни 1993 року, а по тому почалося велике турне, під час якого звучали як нові пісні, так і хіти Led Zeppelin і Whitesnake. На цьому співпраця музикантів закінчилася. А нам на згадку залишився їхній єдиний альбом Coverdale/Page.

34

14 жовтня 1994 року шанувальники Led Zeppelin, які марили відродженням гурту, нарешті стали свідками возз’єднання Пейджа і Планта. Воно тривало аж два дні, і вилилося у вигляді 90-хвилинного телешоу UnLedded. Це не було возз'єднанням Led Zeppelin, оскільки Джон Пол Джонс навіть не знав про те, що планується подібне дійство. Тому на альбому, який отримав назву No Quarter зазначили не "Led Zeppelin", а "Page and Plant".

46

Його ім'я фігурує у переліку найкращих рифів за версією Ґібсона. Виробник гітар зазначає: “Пейдж написав далеко не один величний риф і фани Led Zeppelin завжди сперечатимуться, який з них кращий. Та найбільш бундючний – безумовно, риф із Whole Lotta Love. Вигаданий випадково, унаслідок імпровізації, він переріс у твір, що став класикою Led Zeppelin і виконувався під завісу ледь не кожного концерту”.

39

У грудні 2005 року Пейдж він став Командором Ордена Британської Імперії. Втім, нагороду Пейдж заслужив не творчістю, а допомогою дітям-безпритульним, яку він надає понад два десятиліття. У 1998 він відкрив сиротинець у Ріо, який назвали Casa Jimmy. І за свою роботу з безпритульними дітьми Пейдж того ж таки 2005 року отримав звання почесного громадянина Ріо-де-Жанейро. А все почалося 1994 року, коли Джиммі завітав до Бразилії з туром на підтримку живого альбому No Quarter за участі Роберта Планта.

41

Джиммі досі не розкрив найбільшої створеної ним за́гадки. Після альбому Led Zeppelin III Пейдж вирішив, що на четвертій платівці не буде написано нічого крім чотирьох загадкових символів. Тяжко було просувати та продавати платівку без назви, і, як згадує Пейдж, це було занадто сміливим кроком. Та альбом переміг. От тільки як його називати – досі немає певної думки: четвертий, чотири символи, руни й, нарешті, ZOSO – літери, які вгадувалися в цих рунах.

41

Вперше Пейдж одружився, коли переступив 40-річний вік. Офіційних шлюбів було два, але всі вони розпалися. Але все могло бути геть інакше. В 72 році Джиммі по-справжньому закохався у дівчину з числа ґруппі. Струнка темношкіра Лорі Маттікс була частим гостем у маєтку гітариста в Лос-Анджелесі. Але до весілля не дійшло: хтось із решти дівчат розповів про це її батькам – і ті зі скандалом забрали доню, якій до повноліття залишався ще не один рік.

53

Джиммі Пейдж входить до першої десятки найкращих гітаристів за версією журналу Rolling Stone. Редакція коментує: “Скрипучі соло смичком у Dazed and Confused; циклічні, чавунні штами рифів у Black Dog; насичені та філігранні ноти останнього соло у Stairway To Heaven – це і є ті цеглини, що збудували самобутнє звучання гурту Led Zeppelin руками й досвідом Пейджа. Він грав у The Kinks, Yardbirds, Everly Brothers, відточував майстерність на синглах сольних виконавців. Саме тому зібраний ним у 1968 році гурт став світовим феноменом”. Дякуємо і за це, Джиммі! Сто довгих натхненних років!

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Для мене рок-н-ролл – це, автобус, в якому ми проводимо час між концертами чергового турне. Tom Keifer Cinderella

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом