-
Поділіться з друзями! 
Дрони для Сил Оборони.
Приєднуйся!
Дрони для Сил Оборони.
Приєднуйся!
🔊
Mad Heads — Молода кров

Рок-Легенда. Кіту Річардсу – 80

По буднях о 11:45 та 17:45

Ніхто в цілому світі не розуміє, як йому вдалося не лише вижити в рок-н-рольному угарі, а й залишатися на сцені. Понад те, в пантеоні найкрутіших гітаристів! На його честь назвали "ефект Кіта Річардса" - здатність створювати складні гітарні партії без жодних зусиль. Бешкетник. Суперзірка. Просто красень.

 

 


Всі випуски

86

1973 року виходить композиція Rolling Stones Angie. Вона злітає на вершину Billboard і досягає 5 місця у британському чарті синглів. Її автор – саме Кіт Річардс, і він переконував, що пісня – не про почуття, що ім'ям Енджі називали героїн. Але невиправні романтики вважають, що у ній ідеться про першу дружину Девіда Боуї, Енджелу. Інші кажуть, що пісня про актрису Енджі Дікінсон. Треті нагадують, що синґл вийшов після народження Кітової доньки Енджели-Данделайон.

44

1993 року гітариста вводять до Залу Слави композиторів. Мало кому відомо, що крім незмінного Rolling Stones Кіт писав музику і для U2, Леса Пола, Тома Уейтса, Нони Хендрікс, Арети Франклін та багатьох інших. Але, напевно, всі знають, що Кіт час від часу видає і сольні альбоми. З 1988 року вийшло 5 таких видань. Останній реліз датовано 2010 роком. Це студійний альбом Crosseyed Heart, який увійшов в перші десятки багатьох чартів світу.

28

Про нього ходить безліч міфів. Ми розглянемо два найвідоміші. Міф №1: Кіт змішав кокаїн з попелом батька і носом втягнув цю суміш. Кокаїну там не було, а решта історії досить туманна. Міф №2: Кіт їздив у Швейцарію на повне переливання крові, щоб у цей спосіб очиститися від наркозалежності. Річардс казав: “То я пустив цю чутку. Люди хочуть вірити в таке, ви ж знаєте. Насправді цю кров я не проміняю на жодну іншу”. Як тут не згадати вислів: якби Річардса не існувало, рок-н-рол винайшов би його.

15

Billboard, найвідоміший музичний журнал, зібравши дані про перебування в його чартах синґлів та альбомів різних виконавців, побудував загальний рейтинг найчастіших і найуспішніших фігурантів чартів. Перше місце дісталося бітлам, друге – ролінгам. Видання коментує: “Аби і ті, й інші з'явилися на десятиліття пізніше, то ліверпульці опинилися б в тіні Джаґґерса і Річардса. Нахабніші, сміливіші і блюзовіші, ніж їхні конкуренти, ролінги були не настільки потрібні публіці шістдесятих, коли костюмчики, зачіски і вокальна гармонія цінувалися більше. І якщо Бітли заклали підвалини рок-музики, то ролінги побудували перші поверхи блюз-року”.

17

Всі ми знаємо фірмові вітрякові рухи руками Піта Таунсенда. Зі сцени вони додають неабиякої енергії і музикантам, і глядачам. Коли Кіт побачив фільм за участі Піта, він був вражений цим ефектом вітряка, і запитав у Таунсенда, де він такого нахапався. Той відповів: “Та це я в тебе побачив на початку якогось шоу Ролінгів. Річардс довго чухав потилицю, а потім згадав: “справді. тоді в мене мене рука затекла, я кров розганяв!”

12

Крім причетності до плеяди найкращих гітаристів, він належить ще й до законодавців стилю. Цей стиль нагадує про зарості дикорослих чагарів, на які хтось повісив кольорові стрічки. Крім того, ще задовго до вісімдесятих, саме Кіт впровадив у рок-атрибутику широкі бандани. Його дикуваті, іноді пихаті й завжди епатажні вигляд і манери породили образ Пірата Карибського моря Джека Горобця. І щоб зіграти роль Джекового батька, Річардсу в собі майже нічого не довелося змінювати.

13

Він увійшов у Першу десятку сотні найкращих гітаристів від журналу Rolling Stone. Редакція зазначала: “за 50 років у Rolling Stones він створив і увічнив у записах великий рок-організм, що складається з електричної морзянки у Satisfaction, павер-акордів у Start Me Up, експериментів у Jumpin' Jack Flash і практично всього альбому Exile on Main St. Річардс НЕ незвичайний гітарист; його стиль є продовженням Чака Беррі, Мадді Уотерса і Хоулін Вулфа. Кіт, безперечно, рок-зірка-ветеран, але він каже, що досі живий лише завдяки музиці”.

19

Пісні (I Can’t Get No) Satisfaction виробник гітар Gibson віддав перше місце в переліку 50 найкращих рифів на всі часи. Видання зазначило: “Жоден інший риф ніколи не відображував сутність рок-н-ролу так лаконічно, елегантно і заразно. Лише кількома нотами Річардс написав гітарну мантру, що несе бунтарський дух року”. Прикметно, що Кіту приснився цей програш у виконанні горна. А примочка, на той час майже невідома, практично стерла різницю у звучанні між ним і гітарою. Цей звук захопив уяву людей, і володіє нею і досі.

14

Ще одна байка про нього наполягає, що він ніколи не спить. Не зовсім правда; але й не брехня: він уміє довго не спати. У автобіографії гітарист писав: “У 1978 записували мою пісню Before They Make Me Run. Сесія тривала 5 діб без жодних снів; один звукоінженер падав у виснаженні під стіл, на його місце сідав інший і ми продовжували”. В іншій історії Кіт повідав, що його рекорд – це 9 днів без сну у напруженій роботі. “Я почувався нормально і як я впав і заснув – не пригадаю. Але пам'ятаю, що прокинувся біля самісінької студійної колонки, яка вже не першу годину волала мені в саме вухо”.

13

Ми продовжуємо святкування 80-ліття Кіта Річардса. 2010 року вийшла автобіографія гітариста Life (Життя). От кому є що про життя розказати! Журнал Ролін Стоун писав: “Ця книга змушує замислитися, ЯК людина, що прожила весь той хаос, зуміла все те запам'ятати?! Крім того, ви вважали, що максимум тексту, на який здатен цей мовчун – озвучити замовлення в віконце мак-драйва. Аж тут не просто книга, а шедевр. Вона перевершила найоптимістичніші очікування від Кіта-літератора”. Отже, він ще й письменник, крім того, що гітарист, композитор, співак, поет, актор… Побажаймо ж разом цій унікальній людині тішити нас якомога цими, а також ще невідомими нам талантами!

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Найгірше для мене – це брати до уваги чиїсь думки про себе. Тому я не зважаю ні на кого. Що і вам раджу. Ken Hensley Uriah Heep

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом