-
Поділіться з друзями! 
🔊
Radio ROKS — Рок. Тільки рок!
👇 Пишіть ранковому шоу [КАМТУГЕЗА] 👇

10 гуртів, названих на честь кінофільмів

10 гуртів, названих на честь кінофільмів
24.03.2025 130
Кіномистецтво має потужний вплив і на сюжети пісень, і навіть на вибір назви колективу. Ви будете приголомшені тим, скільки гуртів назвали себе на честь кінокартин. Серед них: Iron Maiden, Misfits, Bring Me The Horizon та інших гуртів.
 
 
 
1969 року гурт Earth отримав запрошення на фестиваль, але прибувши на місце, виявив, що в його програмі вже є інший колектив з цією ж назвою. Щоб уникнути абсурду, музиканти вирішили негайно перейменуватися і перевівши погляд на фасад через дорогу, побачили афішу на кінотеатрі, який того дня показував італійський фільм жахів «Чорний шабаш» (Black Sabbath). Це була вже третя назва гурту, але вона закріпилася за ним на всю його півстолітню історію.
 
 
 
Наприкінці липня 1932-го в Нью-Йорку, на сьомій авеню, люди завмирали від жахливих звуків і в пошуках їх джерела зупиняли погляд на постатях зомбі, що вешталися угорі над кінотеатром Ріволі. Це було новаторство у рекламі кінострічки, і на неї («Білий зомбі») квитки розліталися як дармові пиріжки. Минуло півстоліття і цю кінокартину про мисливців на нечисть згадав юний хлопчик на ім'я Роббі, який назвав свій гурт White Zombie.
 
 

 
 
Стрічка з Леонардо ді Капріо "Людина в залізній масці" 98 року була третьою кіноповістю про Віконта де Бражелона. Перша вийшла 1929-го, а друга – 39-го, яка й підштовхнула юного басиста до ідеї про назву свого колективу. Річ у тім, що на кінець 70-х метал-гурт обов'язково мав містити в назві щось жахливе, потойбічне чи жорстоке. То ж, переглянувши версію 39-го року, Стів Харріс і вирішив назвати свою банду Iron Maiden, як і середньовічне знаряддя для допитів, м’яко кажучи…
 
 
 
Останньою роботою Мерілін Монро є роль місс Тейбер у кінострічці "Неприкаяні" 61 року. Саме навколо її кіногероїні розгортаються пристрасті – боротьба двох друзів-ковбоїв за серце красуні. У тих неприкаяних хлопцях 18-річний Ґленн Данціґ побачив риси свого характеру, і вирішив, що ці персонажі гідні назви його колективу, який ще навіть не визначився із жанром. І лише пізніше гурт винайде власний – хоррор-панк.
 
 
 
Коли король жахів Стівен Кінґ, автор широковідомої жахалки "Воно", тільки-но пішов до школи, в кінотеатрах планети з успіхом демонструвався кінотрилер про повстання гігантських мурах, який носив назву "Вони". Підсвідомо слідуючи неоголошеній моді того часу, засновники ірландського гаражного гурту назвали його під впливом саме цієї кінострічки – Them. Колектив став гніздом для легенди багатьох музичних жанрів сера Джорджа Ван Моррісона і залишив нам свою не менш легендарну візитівку. 
 
 
 
У бойовику «Вбити Біла-2» один з персонажів – сивочубий китаєць Пай Мей – навчає головну героїню смертельній техніці убивства голими руками – «Five Point Palm Exploding Heart Technique». Видовище надзвичайно круте, і п’ятеро металістів з Лас-Вегаса назвали так свою новоутворену формацію. В цілому схвалюючи концепцію, ударник Джеремі Спенсер між тим вказав на  незграбність назви. І невдовзі її скоротили до Five Finger Death Punch. Шило на швайку, як кажуть у нас.
 
 
 
Яким має бути жанр фільму, з якого взяв назву металкор-гурт? Триллер? Жахастик? Бойовик! А от і ні – тримайте ще один варіант: фентезі. Справжнім дитячим романом є книга Міхаеля Енде «Нескінченна історія». З 84 по 94 рік за нею було знято аж три кінокартини "The Neverending Story". Втім, гурт названо не самою кінострічкою, а ім'ям головного героя –хлопчика Атрейю з племені мисливців.
 
 
 
Про героя, зіграного Джонні Деппом у 5-томнику "Пірати Карибського моря" – про Джека Горобця – ми вже згадували, коли розповідали про вплив іміджу Кіта Річардса на образ персонажа. І цей же герой, точніше його вислів, дав назву шотландському метал-гурту. "Bring me that horizon" – закликає він у фільмі "Прокляття «Чорної перлини»". Варіантів перекладу кілька, але всі вони спонукають до рішучості, дієвості і готовності до пригод.
 
 
 
1965-го Золоту пальмову гілку на кінофестивалі в Каннах здобуває британська кінокомедія «Вправність... і як її набути» (The Knack... And How to Get It). В сюжеті двоє друзів навчають третього мистецтву залицяння до жінок, але в процесі усі троє закохуються в одну. Те, що головний канський приз здобуває неголівудський фільм – не новина. Більш цікавий той факт, що назву британської кінострічки запозичує американський гурт із Лос-Анджелеса. 
 
 
 
Ми вже розповідали, що до складу цього канадського колективу входять двоє слов’ян: поляк Бен Ковалевич та українець Арон Соловонюк. Від самого утворення гурт називався Pezz і був в андеграунді інді-музики Торонто. І назва, і музичний жанр, і успішність гурту змінилися 2001 року. Після претензій від іншого колективу хлопці без жалю взяли за назву ім'я Billy Talent – гітариста з кінострічки "Hard Core Logo" 96 року. 
 

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Ніколи не будьте задоволені тим, хто ви є. Інакше втратите можливість стати тим, ким хочете бути. John Bon Jovi Bon Jovi

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом