-
Поділіться з друзями! 
🔊
Моторролла — Не дзвонила, не заходила

Альбоми півстолітньої витримки

Альбоми півстолітньої витримки
26.01.2024 879

Іноді ми з подивом помічаємо, що від появи речей, які нам досі здаються сучасними, минуло вже кілька десятиліть. Пригадаймо разом альбоми, які 50 років тому подарували нам гурти Deep Purple, Slade, Scorpions і багато інших.

 

 

1974 року кілька гуртів, що тепер вже є класичними, випустили аж по два альбоми. KISS видає дебютник у лютому і Hotter Than Hell у жовтні. Queen випускає у березні альбом Queen ІІ, а в листопаді – Sheer Heart Attack. Deep Purple видає Burn у лютому, і Stormbringer у листопаді. Це перші два альбоми за участі Кавердейла, і два останні з Блекмором. Stormbringer подарував людству монументальну баладу Soldier of Fortune.

 

 

 

50 років тому гурт Slade випустив один із найкращих альбомів, четвертий у дискографії, Slade In Flame. Він вийшов 29 листопада, на тиждень пізніше запланованого терміну, бо рекординг-лейбл не встиг надрукувати стільки дисків, скільки фани гурту замовили за попереднім записом. Альбом явив світу одну з найкращих пісень гурту Slade і найулюбленішу в її автора Нодді Холдера – Far Far Away.

 

 

 

1974 року гурт Queen випускає альбом Sheer Heart Attack. Він подарував нам такі треки як Brighton Rock, Killer Queen і синґл Stone Cold Crazy. Неочікувано пісня отримує друге життя 1990 року, коли в подарунок на 40-річчя лейблу “Електра” гурт Металіка записав кавер на неї. Крім зміни ритму пісня зазнала і нецензурних змін у тексті. Ця версія 1998 року ввійде в альбом Garage Inc. А 91-го вона виборює Ґреммі в категорії "найкраще хеві-метал виконання". 

 

 

 

Молодий гурт, який нещодавно взяв собі нову назву KISS, випустив 1974 року дві платівки: в лютому – дебютний однойменний альбом, а в жовтні вийшов його наступник, Hotter Than Hell. Друга платівка не змогла досягти успіху першої, яка посіла 87 місце в чарті альбомів Білборда і принесла нам такі хіти як Strutter, Firehouse, Cold Gin, Black Diamond і Deuce.

 

 

 

У травні 1974 року Aerosmith випускає платівку Get Your Wings – всього лиш другу у своїй довгій історії. Кожен критик її і хвалив, і критикував. Та значно пізніше, говорячи про альбом як про явище, видання AllMusic заявило: Get Your Wings вийшов у пору, коли Aerosmith позбавлявся наслідувань і впроваджував самобутнє звучання. Саме тут юнаки стали авторами пісень, саме тут Стівен Тайлер розкрив фірмову одержимість капостями і протилежною статтю. Вони почали сміливіше висловлювати власну пишноту, що й робить цей проект другого курсу першою классикою гурту. 

 

 

 

У квітні 1974 року Blue Öyster Cult випускає третій студійник Secret Treaties. Він викликав таке захоплення, що читачі британського часопису Melody Maker визнали цю американську платівку найкращим рок-альбомом на всі часи. Більшість успіху забезпечила пісня Astronomy, яка ввійшла у фільм "Протистояння" за Стівеном Кінґом, до якої було знято відеокліп за його участі і яку переспівали Brain Surgeons, Arch Enemy і Metallica. Але ж, ви знаєте, сьогодні ми слухаємо – безвинятково – оригінали.

 

 

 

Наприкінці квітня 1974 року Sweet випускає студійник Sweet Fanny Adams. Вперше назву гурту подано без артикля The і вперше світу явлено інше, нове звучання, яке стане фірмовим для колективу. Цей альбом явив нам кілька пісень, які пізніше переспівають інші виконавці. На Set Me Free кавери видали, зокрема: Saxon, Vince Neil та Eric Singer. No You Don't переспівала Pat Benatar а AC-DC Joan Jett. 

 

 

 

Лише за півроку після другого студійника, вже у листопаді 1974 року Sweet випускає третій студійний альбом, Desolation Boulevard. Багато хто вважає його найкращим альбомом гурту, зокрема, й самі автори. Гітарист Енді Скотт сказав про це видання: Його різноманітність лише доводить, що гурт ніколи не збирався бути шаблонним, і це дало альбому почесне місце в історії Sweet. І дійсно, чимало треків з платівки стали хітами, зокрема: The Six Teens, Turn It Down і нині вже всесвітньо відома Fox On The Run.

 

 

 

Burn, найшвидша композиція Deep Purple, дала назву всьому альбому. Він став першим плодом третього складу гурту. Це була тріумфальна презентація публіці нового вокаліста Девіда Ковердейла в лютому 1974 року. Коли через 10 років гурт возз’єднається у золотому складі, ревнивий Ґіллан відмовиться виконувати цю та й інші пісні Девіда. Але пісня вже буде легендою дискографії Deep Purple, піснею, переспіваною десятки разів, і хітом, який зробив однойменний альбом успішнішим за попередній.

 

 

 

Якщо хтось 1974 року випустив дебютник, то Uriah Heep видав уже 7-й студійник, Wonderworld. І тодішні, і сучасні критики співставляли його з попередніми виданнями. "Вийшов солідний альбом, але не такий натхненний, як Look at Yourself або Demons n Wizards. Хоча коефіцієнт хард-року сильніший", писали тоді. "Wonderworld продовжив дух Sweet Freedom, виводячи гурт на ширший рівень, — зазначали пізніше. — При цьому збережено грандіозні фірмові елементи: атака органа і оперний крик Девіда Байрона".

 

 

 

1974 року ті, хто не чули про Judas Priest, нарешті дізналися про його існування завдяки виходу дебютника Rocka Rolla. Ви не тільки  не впізнаєте гурт у цьому звучанні, на той час ще не був розроблений і фірмовий вигляд зі шкіри й клепок. Представляючи альбом на британському телебаченні, музиканти мали досить «хіпським» гардероб, як висловився один журналіст. Альбом успіху не мав через фінансові проблеми гурту, але він поклав початок поки що 50-літній історії гурту, за яку світом розійшлося 50 мільйонів його платівок.

 

 

 

Випустивши Lonesome Crow у 1972 році, гурт Scorpions вирішив представити його світу, працюючи на розігріві у британського колективу UFO. Наприкінці туру гітариста Scorpions Міхаеля Шенкера попросили заповнити вакансію гітариста UFO, і він погодився. Це призвело до розпаду Scorpions, але Рудольф Шенкер і Клаус Майне зрештою об'єдналися з гуртом Dawn Road і фактично поглинули його. Новий склад узявся за студійну роботу і 1 листопада 1974 року Scorpions випускає другий студійник, Fly to the Rainbow

 

 

 

Покинувши Scorpions і долучившись до гурту UFO, Міхаель Шенкер приніс у новий колектив нові ідеї. Він написав музику практично для всіх пісень, які склали третій студійник UFO, Phenomenon. Він вийшов у травні 74-го. Перші успіхи альбому не назвеш навіть посередніми, але з часом він став відомим завдяки треку Doctor Doctor. Пісню почали ввійшла у репертуар інших виконавців, найвідоміші версії представили власний гурт Шенкера, що виник у 79-му, і ґуру британського металу, Iron Maiden. А оригінал звучав так…

 

 

 

Навесні 1974 року в Британії, а влітку і в Штатах виходить п'ятий студійник гурту Nazareth – Rampant. Це була остання робота гурту під продюсуванням басисита Deep Purple Роджера Гловера. Далі буде щось на кшталт “сановебітч”. А поки що альбом посідає 13 місце в Британії і з'являється в чарті Штатів. А нам з вами залишає зразок раннього звучання і молодого колективу, і юного Дена МкКаферті.  

 

 

 

У жовтні 1974 року голосом Семмі Хаґара, далі Сем піде у сольне плавання, поки не осяде в гурті Van Halen. А поки що колектив з'являється у легендарному шоу каналу NBC The Midnight Special, презентуючи світу альбом двома його треками: однойменним Paper Money та I Got the Fire.

 

 

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Найбільша емоція в року – це те, що він заряджає оптимізмом! Brian May Queen

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом