-
Поділіться з друзями! 
🔊
Linkin Park — New Divide

Ювіляри 2024 року

Ювіляри 2024 року
15.01.2024 715

Цього року ми будемо відзначати 50-ти, 70-ти і навіть 80-ліття видатних постатей, гуртів і подій. Дізнайтеся, хто потрапив до переліку з гуртів The Who, Pink Floyd, Led Zeppelin та інших!

 

 

Джиммі Пейдж – уже не чорнокудрий юнак з обкладинки платівки, а повністю сивий дідусь… І нічого дивуватися: нещодавно він зустрів своє 80-ліття. Якщо на творах Led Zeppelin виростали покоління рок-шанувальників, то рифи Пейджа стали підручником для поколінь гітаристів. Rolling Stone визнав його третім у сотні віртуозів, а виробник гітар Gibson – другим в числі 50-ти. А всесвітньовідома Stairway to Heaven навіки увійшла до числа найкращих пісень на всі часи.

 

 

 

Лише віддані кінознавці розрізнюють братів Дейва і Рея Дейвісів з гурту Kinks. Для всіх інших повідомляємо: Дейв, гітарист — молодший, він народився у 1947. А Рей, вокаліст і автор пісень, з'явився на світ 21 червня 1944 року. Саме він і написав епохальну пісню You Really Got Me, яка вивела гурт на світовий рівень, стала взірцем для майбутніх хеві-металістів; яку переспівали зо три десятки разів, яка цього року святкуватиме 60-ліття, а її автору стукне 80! 

 

 

 

Коли британській публіці шістдесятих нове бачення свого покоління представляв гурт The Who, не повірити йому було неможливо. А все завдяки фронтмену, 20-літньому стрункому білявому юнакові, який до того ж так натурально заїкався. Нині від того образу залишилися хіба що коротенькі пасма: нашому герою 1 березня виповниться 80!

 

 

 

Барабанщик гурту Pink Floyd Нік Мейсон зустрічає своє 80-ліття 27 січня. Він – єдиний незмінний член гурту від самісінького утворення колективу 1965 року. Нік не лише барабанить, він писав і пісні для гурту, зокрема, став співавтором таких хітів Pink Floyd як Echoes і… Time.

 

 

 

Найважливіший із цьогорічних ювілеїв – це, безумовно, день народження… Рок-н-рола! Проте стосовно дати точаться суперечки. Хтось називає 5 липня, коли Елвіс Преслі під час запису почав перекручувати пісню Thats All Right mama, перетворивши класичний блюз на новий континент у музиці. Інші називають ранішу дату, 20 травня, коли у продажу з'явився сингл Rock Around The Clock від гурту Bill Haley & His Comets. Проте жодна зі сторін не наполягає на тому, що святкувати нам слід лише якусь одну із цих дат. А зараз пориньмо у рік 1954-й…

 

 

 

1954 рік був досить плідним на зіркових людей. Серед тих, хто цьогоріч святкуватиме свої 70 – Джон Траволта, Джекі Чан, Джеймс Белуші… перелік можна вести годинами. А крім того, ювіляр знайшовся і в складі гурту AC/DC. 19 травня свої сімдесят зустріне барабанщик Філ Радд. Він барабанив у команді з 1975 року, після смерті Бона Скотта полишив її, але повернувся рівно 30 років тому.

 

 

 

У сотні найкращих фронтменів за версією журналу Classic Rock четверте місце посідає вокаліст гурту Van Halen Девід Лі Рот. 1974 року він приєднався до гурту, у 1985 покинув його, а у 2007 під захоплені овації шанувальників повернувся. Цього року ми святкуємо не лише 50-річчя появи Девіда у складі гурту, а й 70-ліття його появи на Світ! Для цього забронюйте дату 10 жовтня.

 

 

 

Для всіх, хто пам’ятає пост-ґранж армію середини 90-х, дорослішання тих юнаків пройшло непоміченим. Досить нелегко сприйняти факт, що більшість із них вже розміняли шостий десяток, чи, принаймні, стоять на його порозі. Зокрема, цього року, 15 листопада, 50-річчя відзначить Чед Крюгер

 

 

 

Двадцять пісень за 17 хвилин – “і виник панк”. Так журнал Rolling Stone описував події 30 березня 1974 hjre, коли гурт Ramones відіграв перший концерт. Якоїсь визначеної реакції на нове явище не зафіксували, публіка була ошелешена, як при зустрічі чогось нового. Втім, саме 50 років тому розпочалася Панк-епоха. І, ясна річ, цей ювілей збігається з появою гурту Ramones, яку ми будемо святкувати 30 березня.

 

 

 

60 років тому на світ народилася плеяда кіноакторів – Рассел Кроу, Сандра Баллок, Кеану Рівз, Ніколас Кейдж. З рок-виконавців – Кріс Корнелл, Едді Веддер, Дафф Маккаган, Роберт Трухільйо… 1964 року на світ з'являється перша аудіокасета, щоб стати одним із символів подальших трьох десятиліть. Того ж року утворюються гурти Velvet Underground, The Who і The Moody Blues. Останній з названих на початку своєї діяльності позиціонував себе у жанрі ритм-н-блюз, проте вже з другим альбомом перетворився на взірець прогресив-рок-музики. Пісню з того альбому всі ми добре знаємо…

 

 

 

40-ліття святкуватимуть цього року гурти Annihilator, Soundgarden, Stratovarius і Blind Guardian. Останній виник у німецькому місті Крефельд завдяки юнакам, яким на той час було по 17-18 років. А в цьому віці, як відомо, віра в казку ще не зникла остаточно, то ж головною тематикою – відтоді й назавжди – хлопці обрали фентезі у стилі Толкіена. Пізніше сюди домішалися і серйозніші теми, як то містика Стівена Кінґа, проте музичний стиль залишається незмінним: переважно павер-  і симфонік-метал. 

 

 

 

Шанувальники гурту The Who цього року відзначатимуть три ювілеї: 9 жовтня – 80-ліття світлої пам’яті басиста Джона Ентвістла, 1 березня – 80-ліття дай йому Бог здоров’я фронтмена Роджера Долтрі. Але в лютому – 60-ліття самого колективу. До цього команда називалася інакше і виступала переважно на розігрівах, проте в лютому 1964 року виникла назва The Who і вже під нею пройшов перший виступ, з’явився перший контракт і перший синґл.

 

 

 

Як цього року утриматися тверезим Оззі Осборну – в голові не вкладається. Бо відзначати є що. Рівно 20 років тому від отримав нагороду NME Award за “неземну геніальність” (і це не жарт). 30 років тому він отримав Grammy Award за трек I Don't Want to Change the World у номінації “найкраще метал-виконання ’94”. А 40 років тому на світ з'явилася його перша із Шерон дитина, донька Келлі. 

 

 

 

Хеві-Метал-Королева. Цьому титулу трохи більше двадцяти років. А самій королеві – вже 60. Доро Пеш отримала його на початку 2000-х, коли зробила неймовірний внесок у відновлення популярності жанру хеві-метал. Тоді ж у двохтисячному Доро казала: “Клімат був несприятливим для метала останні 5 років. Вплив Гранжа потужний і Метал просто опинився у підпіллі. Його ніхто не підтримує, його зрадили компанії звукозапису”. Так Доро коментувала тогорічний альбом Calling the Wild.

 

 

Гасло міста Гамбург звучить так: “Свободу, що здобули предки, нехай потомство з честю збереже”. Але потомству кінця сімдесятих були до лампочки настанови пращурів, їх цікавила рок-музика. В 1979 році троє нащадків утворюють гурт Iron Fist. 1984 він реформувався, визначився з цілями, жанром (Power Metal) і новою назвою, вигадавши стилізоване Helloween. Отже, в нас є ще один гурт 40-літній ювіляр.

 

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Джеймс Бонд має дозвіл на вбивство. Рок-зірки мають дозвіл бути огидними. Рок існує для того, щоб обурювати. Gene Simmons Kiss

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом