-
Поділіться з друзями! 
🔊
Руслан Півень Twisted Sister — Live In Las Vegas (2015)

Омега-3 — чи потрібна вона вагітним та навіщо

Омега-3 — чи потрібна вона вагітним та навіщо
28.12.2023 655
Жирні кислоти — це важлива складова кожної клітини організму. Вони необхідні для забезпечення своєчасної регенерації, зростання, формування клітинних мембран. Лікарі рекомендують приймати їх у вигляді добавок, проте багато вагітних жінок не ризикують що-небудь вживати, щоб не нашкодити плоду. Їхні побоювання зрозумілі, адже метаболізм плоду — це сукупність складних процесів, які так легко порушити, проте під час вагітності жирні кислоти навіть важливіші, ніж в інших випадках. Вони допомагають плоду гармонійно розвиватися та підтримують стан матері. Тому ще на етапі планування вагітності необхідно проконсультуватися з лікарем щодо можливої необхідності вживання Омега 3. Варто переконатися, що це не викличе передозування та чітко дотримуватись рекомендацій фахівця.

Користь жирних кислот під час вагітності

На кожному етапі розвитку дитини вони позитивно впливають на її стан та здоров'я матері:

  1. У першому триместрі. Оскільки відбувається закладання всіх органів, важливо забезпечити достатню кількість поживних речовин для цього. Омега-3 необхідна для формування сірої речовини у мозку, сітківки очей і нервових волокон. Матері вони треба для запобігання токсикозу, зниження рівня артеріального тиску та профілактики виникнення тромбів.
  2. У другому триместрі. Жирні кислоти покращують кровообіг, що також впливає і на кровотік у плаценті, завдяки чому плід отримує всі необхідні речовини. Водночас в організмі жінки виробляється багато серотоніну та знижується вироблення гормонів стресу.
  3. У третьому триместрі. Завдяки антитромботичним властивостям кислоти запобігають розвитку тромбозу та тромбоемболії, ризик яких зростає під час вагітності.
Навіть у період планування вагітності слід приділити увагу повноцінному надходженню Омега-3 до організму, оскільки вони прискорюють ріст ендометрію, збільшуючи таким чином ймовірність правильної імплантації. Омега-3 має і деякі протипоказання. Пам'ятайте, якщо заплановано плановий кесарів розтин, краще скасувати приймання жирних кислот, оскільки вони знижують згортання крові. На операційному столі це може призвести до кровотеч, які згубно позначаться на стані матері. За кілька тижнів до пологів припиніть пити капсули, щоб уникнути таких ускладнень.

Як їх правильно приймати

Спосіб застосування повинен призначати лікар. Є кілька правил, які підійдуть у будь-якій ситуації:

  1. обов'язково збалансуйте раціон, щоб якась частина потрапляла до організму з їжею;
  2. підберіть добавку з оптимальним дозуванням та приймайте її чітко за інструкцією відповідно до рекомендацій лікаря.
Рекомендують також не забувати про необхідність підтримання природного співвідношення з Омега-6. Тому перед початком приймання уточніть, як досягти цього балансу. 

Партнерський матеріал 

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Із справжнім задоволенням я граю для простих людей, а не для товстосумів. Ritchie Blackmore Deep Purple

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом