-
Поділіться з друзями! 
🔊
Руслан Півень Twisted Sister — Live In Las Vegas (2015)

Як впровадити еко-тренди в реальне життя

Як впровадити еко-тренди в реальне життя
08.09.2023 500
Екологічний спосіб життя – це не лише модне віяння, але й вимога часу, особливо для українців. Адже він допомагає заощаджувати ресурси, які зараз вкрай потрібні країні та кожному з нас. Деякі корисні звички ми вимушено отримали за часів карантину та блекауту.  Але, можливо, є те, що ще варто зробити.

Зменшення відходів життєдіяльності


Звісно, мова не про відмову від всіх радощів життя – навпаки. Якщо свідомо обирати якісніші товари – від смартфонів до шкарпеток, від будівельних матеріалів до меблів - вони служитимуть довше та краще.  Вам не доведеться надто часто шукати заміну, витрачати зайві гроші та ламати голову над утилізацією. 

Підтримка місцевих виробників – не лише прояв патріотизму, але й турбота про екологію, адже такі товари та послуги не треба далеко транспортувати.

Харчування теж, як не дивно, пов’язано з екологією. При виборі з аналогічних продуктів варто надавати перевагу таким, чия упаковка виготовлена з вторинних матеріалів або легко утилізується. Дієта також має значення. В багатьох країнах, наприклад, вважається, що часте вживання червоного м’яса шкідливе і для здоров’я людини, і для навколишнього середовища.

Корисні в побуті еко-звички:
  1. Сортування сміття. Єдина складність – доведеться спочатку організувати зручні контейнери для різних типів: органіка, пластик, скло, папір тощо. А далі – утилізувати за потреби. 
  2. Відмова від пластику. Одноразовий посуд, пластикові пакети, різноманітні контейнери варто поступово замінити на мішечки та сумки з паперу та тканини, посуд та предмети інтер’єру з дерева, скла та кераміки.
  3. Планування покупок. Як відомо, середньостатистична людина багато товарів купує спонтанно. Це добре для виробників, але погано для бюджету та екології планети. Тож, варто завжди мати список покупок продуктів харчування, побутової хімії, одягу та взуття тощо.Відповідальне користування ресурсами


Весь світ одночасно шукає альтернативні джерела енергії та заощаджує наявну. Українці відчули на собі нестачу електроенергії через обстріли агресора - і, сподіваємось, навчились бути більш свідомими та передбачливими. Варто як економити ресурси, так і користуватись альтернативними джерелами, наприклад:
  • енергозберігаючі лампи та смарт гаджети
  • оптимальне користування технікою (наприклад, прання з повним завантаженням машинки)
  • розклад дня з врахуванням фаз природного освітлення
  • камін або піч для додаткового тепла замість електрообігрівачів
  • ощадливе користування водою (наприклад, душ замість ванни)

Ви самі можете продовжити цей список. Головне – не лише знати, але й впроваджувати в життя принципи розумного користування ресурсами.Еко-домівка та транспорт


Природні будівельні матеріали, якщо узагальнити, коштують дорожче за штучні аналоги. Але вони служать довше, краще зберігають температуру в приміщенні, значно безпечніші для мешканців та навколишнього середовища. Наприклад, дерев’яна терасна дошка доречна і на літньому майданчику ресторану, і на веранді приватного будинку, і навіть на балконі звичайної квартири.

Приватний електротранспорт поки ще не витіснив автівки з бензиновими двигунами. Але електросамокати, скутери та велосипеди - вже звична риса великого міста. Цей транспорт не лише вигідний та малогабаритний, але й екологічний. В деяких європейських країнах кількість «вершників» електротранспорту вже більша за автомобілістів.

Одна з таких країн – Швеція,  де дуже високий рівень життя, як і «індекс щастя». Ви напевно чули про стиль хюгге (hygge), який поєднує домашній затишок, душевне спілкування, смачну їжу та відчуття безпеки. Але він в свою чергу базується на філософії лагом (lagom), яку можна перекласти як «нічого зайвого». Мистецтво використовувати рівно стільки ресурсів, скільки треба і жити в гармонії з навколишнім середовищем практикується у шведів з дитинства. Але цьому можна навчитися.

Тож, робить своє життя більш «еко» - і най в ньому буде більше спокою та щастя!

Партнерський матеріал

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Мені подобаються сильні жінки. Жінки з яйцями. Але тільки доти, доки я ще можу завалити їх у арм-реслінгу. James Hetfield Metallica

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом