-
Поділіться з друзями! 
🔊
Deep Purple — Highway Star

Як доглядати за навушниками, щоб вони служили довше

Як доглядати за навушниками, щоб вони служили довше
03.09.2023 155
Навушники є, напевно, в кожного власника смартфону та більшості користувачів комп’ютерів. Справжні аудіофіли мають кілька моделей – окремо для дома та подорожей, прослуховування музики, ігор чи онлайн-спілкування. Дешеві навушники – «витратний матеріал», а дорогі – солідний аксесуар, який красномовно натякає на смак та дохід власника. Наприклад, моделі, представлені за посиланням https://comfy.ua/ua/nayshniki/brand__apple__naushniki_seria__airpods-max/, - високотехнологічні пристрої, які потребують поважного та обережного поводження. 

Навушники розрізняють за типом з’єднання, шумопоглинання та конструкцією.

Бездротові навушники – найзручніші для більшості задач, бо надають власникові головне - свободу руху. Але й дротові навушники не втрачають актуальності, адже вони дешевші, не потребують зарядки та мають мінімальний ризик втратити зв’язок з джерелом звуку.

Що таке пасивні та активні навушники


Існують захисні навушники, задача яких – не передавати звук, а навпаки – зменшити вплив шуму ззовні. Ними користуються будівельники, що працюють з гучною технікою, технічні працівники аеропортів, відвідувачі тирів, які надягають навушники під час стрільби, тощо. Це ефективний та досить дешевий захист слуху, який ґрунтується на так званій пасивній системі шумопоглинання.

Активна система шумопоглинання зменшує зовнішні гучні звуки та водночас підсилює тихі, які передає джерело звуку, що знаходиться на відстані. Такі навушники використовують екіпажі літаків та, звісно, військові. Завдяки складній електроніці людина в таких навушниках може добре чути співрозмовників попри гучні звуки вибухів та пострілів. Військові шлеми сучасних моделей зазвичай вже оздоблені активними навушниками. Їх також часто називають тактичними.    

Типи навушників за конструкцією


Вкладиші та вакуумні навушники – варіант, який частіше за інші обирають для смартфону, щоб слухати аудіо чи спілкуватись під час подорожі. Вони бувають як з дротом, так і без. Варто пам’ятати, що ефективність користування залежить від щільності прилягання до вушної раковини. Тож навушники такого типу краще поміряти в офлайновому магазині чи шоурумі перш, ніж купити там же чи замовити в онлайні. 

Повнорозмірні навушники повністю закривають вухо зовні, завдяки чому забезпечують звукоізоляцію та краще тримаються. Але декому не подобається їх зовнішній вид, вага та розмір. Накладні навушники щільно прилягають до вуха, але не забезпечують такої звукоізоляції, як повнорозмірні.

Гарнітура – це скоріш не тип навушників, а загальний термін для моделей, які окрім динаміків мають вбудований мікрофон. На відміну від навушників для прослуховування музики, гарнітура може надягатись лише на одно вухо.

Амбушюр – це теж термін, який можна почути в описанні навушників та деяких музичних інструментів. Він походить від французького «embouchure», що означає «устя, жерло». В духових інструментах, таких як валторна, тромбон чи фанфара, це мундштук, який торкається губ музиканта. В навушниках же це м’яка подушечка, що прилягає безпосередньо до вуха. Амбушюр - зазвичай з’ємна частина, тож його можна купити окремо.

Також можна придбати інші аксесуари для навушників: підставку, кейс або чохол, дріт або перехідник, бездротовий зарядний пристрій.



Як доглядати за навушниками


Зберігання

Бездротові навушники-вкладиші продаються з зарядним пристроєм, який одночасно є кейсом для їх зберігання. Деякі моделі повнорозмірних навушників теж мають кейс або м’який чохол. Але частіше за все упаковка для продажу є одноразовою. Тож, як оберігати навушники від забруднення та пошкоджень?

  • Вдома накладні навушники можна вішати на підставку або гачок. При транспортуванні краще використовувати кейс або чохол з щільної тканини.
  • Якщо дріт часто плутається та перегинається, він псується швидше. Щоб запобігти цьому, варто намотувати дріт на прямокутник з картону чи пластику.
  • Навушники, як і інші високотехнологічні пристрої, досить чуттєві до рівня вологи та перепадів температур. Тож, якщо бажаєте, щоб вони служили вам довже – зберігайте їх в належних умовах.
Чистка

В продажу є спеціальні набори для чистки навушників. Але можна обійтись тим, що є вдома. В залежності від конструкції, вам знадобяться ватні диски, ватні палички, зубочистки або шпажки для канапок, рідкий антисептик та серветки – сухі та вологі, бажано також антисептичні. Не варто користуватися старою зубною щіткою – по-перше, щетинки можуть пошкодити динамік «вкладишів», а по-друге, на неї можуть залишатись бактерії. А задача чистки – їх позбавитись, а не додати.

Спочатку треба зняти ти частини, які можна від’єднати – амбушюри, сіточки, м’які накладки. Видалити бруд та пил сухим предметом, протерти вологою серветкою чи диском з антисептиком, витерти і нарешті залишити на деякий час для остаточного висихання. В ніякому разі не можна мити навушники з водою, адже вона може пошкодити контакти. Якщо ж навушники випадково намокли – треба терміново розібрати те, що можна, і ретельно висушити. 

Іноді, коли звук стає гірше чи один навушник за гучністю відрізняється від другого, достатньо зробити чистку. Взагалі же чистити навушники треба в залежності від частоти використання. Тож, щоб насолоджуватись чистим звуком – обирайте якісні навушники та бережіть їх!

Партнерський матеріал

👇 Зверніть увагу

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Життя занадто коротке. І ти не встигаєш обзавестись нічим, окрім дурних ідей про себе самого. Так навіщо звертати увагу на чужі слова? Gene Simmons Kiss

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом