Смартфоном, смартгодинником і навіть одягом із позначкою «Smart» вже нікого не здивуєш. Тож, якщо вибирати нову техніку для дому, вона точно має бути якомога більш «розумною».
Хоча Smart TV не має штучного інтелекту, це телевізор із вбудованим доступом в інтернет. У порівнянні зі звичайним телевізором це – як смартфон у порівнянні з кнопковою моделлю. Щоб вибрати Smart TV, треба врахувати кілька факторів.
Ціна та додаткові витрати
Спочатку сплануйте свій бюджет. На сайтах українських магазинів техніки є великий вибір
смарт ТВ за ціною від 4000 грн. до 1 млн. грн. Найдорожче коштують пристрої з великою діагоналлю та додатковими функціями на кшталт управління голосом чи жестами або з керуванням системою «розумний будинок».
Звісно, оплачувати покупку можна частинами чи за допомогою кредиту. Але варто заздалегідь обрати сервіс підписки, який дозволить без перешкод дивитись ліцензований контент. Також може знадобитись те, що дозволить «домашньому улюбленцю» служити довше – від автомату захисту від сплесків напруги (приблизно 1000 грн.) до банальних серветок для очищення екрану. Вартість цих аксесуарів вплине на кінцеву ціну покупки, але подумайте, скільки щасливих годин ви проведете разом… воно того варте!
Чи має розмір значення
Спочатку виберіть вдома місце для нового телевізора. Якщо це майбутня частина домашнього кінотеатру – для нього потрібно більше площі. Якщо ж ви просто повісите його на стіну - поміряйте вільне місце рулеткою чи кравецьким метром.
Пам’ятайте:
- Діагональ екрану традиційно вимірюється в дюймах, а ми користуємось метричною системою. 1 дюйм дорівнює 2,54 см; тобто, наприклад, діагональ 32 дюйма – це 81 см.
- Що більша діагональ – то далі від телевізора має сидіти глядач. У випадку з діагоналлю 32 дюйма безпечна для очей та комфортна для перегляду відстань – від 1,3 до 1,5 метрів.
Типи Smart TV за підсвічуванням екрану
- LED - це найпоширеніший рідкокристалічний екран зі світлодіодним підсвічуванням, який прийшов в 2000-х на зміну давно застарілим «ламповим» моніторам;
- OLED, що означає "органічні світлодіоди", які виробляють зі спеціальних органічних компонентів, що, крім суто технічних переваг, відповідають тренду екологічності, що триває вже кілька років;
- NanoCell - технологія отримала свою назву завдяки спеціальним часткам розміром близько одного нанометра, які напилюють поверх екрану. Виробники стверджують, що наночастинки відфільтровують тьмяні кольори, тому зображення виходить чистим та яскравим.
Є ще кілька типів, але, якщо немає бажання витрачати час на дослідження – орієнтуйтесь на відомі бренди. Вони завжди використовують інноваційні, але вже перевірені технології. Щодо операційних систем, найчастіше Smart TV працюють на базі також добре відомих Linux і Android.
«Великий брат стежить за тобою»
Останнє, але для декого важливе: Smart TV ряду виробників стежать за користувачами, в тому числі з метою збору статистики про перегляд і орієнтування щодо показу реклами. Цю функцію не можливо вимкнути, тому читайте огляди та відгуки.
Партнерський матеріал