-
Поділіться з друзями! 
🔊
Руслан Півень Manowar — Thunder In The Sky

Підсумки 2021 року

Підсумки 2021 року
28.12.2021 1263

 

Цього року ми зазнали кількох утрат, що поставили під сумнів подальше існування великих гуртів. Проте колективи заявили, що продовжать жити. 28 липня з життя пішов басист ZZ Top Дасті Гілл. Втім, у свої останні дні він заповів, щоб на його місце став гітарний технік гурту Елвуд Френсіс. А в серпні нас покинув Чарлі Вотс, який 58 років барабанив у Rolling Stones. Його роботу виконуватиме американець Стів Джордан. І зовсім без втрат про своє плідне існування нагадали Скорпіони. Вже за два місяці вийде їхній новий альбом, то ж восени німці явили нам перший його синґл, Peacemaker.

 
 
 
Біллі Ґіббонс, якому нещодавно стукнуло 72, влітку випустив новий альбом Hardware. Це вже третій сольник гітариста ZZ Top, які він випускає акуратно кожні три роки, хоча цей – не планувався. А було ось як. Ударник гуртів Guns N’ Roses і Velvet Revolver Метт Сорум подзвонив до Біллі з пропозицією випробувати нову студію в пустелі. І те, що мало бути півгодинною прогулянкою, перетворилося на тримісячну сесію. Грали на тому, що знайшли в студії, і це вплинуло на стиль альбому: якщо в кутку знайшли гітару з 60-х, значить буде сьорф.
 
 
 
В лютому альбом, на який ми чекали ще минулого року, випустив гурт Foo Fighters. Medicine at Midnight записувався у ледь не столітньому будинку на околиці Лос-Аджелеса, в якому творилася різна чортівня. Щоранку музиканти знаходили гітари з відпущеними струнами, мікшер зі збитими налаштуваннями, комп'ютер зі зниклими записами, на місці яких з'являлися чужі звуки. А якось на відео потрапило дещо геть паранормальне, але власник будинку просив не включати його у кліпи до треків з альбому… Краще б вони привида нам показали - то було б менш огидно )))
 
 
 
В останні дні осені Deep Purple випустив уже 22-й студійник Turning To Crime. Подейкують, що зледачілих і загрузлих у гастролях дідуганів | до студії загнав Боб Езрін, який продюсував останні три альбоми гурту. Платівка складається винятково з каверів на пісні таких авторів як Боб Ділан, Боб Сіґер, Боб Крю (просто збіг), гуртів Yardbirds, Cream, Love і Fleetwood Mac. Зі спадщини останнього Езрін обрав саме ту, що стала надихнула Р. Планта на Black Dog.
 
 
 
Не минуло й шести років, як на початку вересня Iron Maiden потішив нас черговим студійником, 戦-術. У назві – поняття з японської воєнної термінології, віддалений відповідник якому – "тактика й стратегія", ідея, скоріш за все, Брюса Дікінсона. Неочікувано платівка стала найуспішнішою за останні десятиліття, посівши перші місця в десяти країнах Європи і третє у легендарному американському чарті Billboard 200.
 
 
 
Цього року Річі Блекмор відзначив 76-річчя. А за місяць до того, у березні, він випустив новий альбом Nature's Light його нинішнього гурту. Це зовсім інший колектив, створений спільно з дружиною і занурений у фольк і середньовіччя. Але є у свіжому виданні треки, що нагадають і про клавіші Deep Purple, і продемонструють ту класичну Блекморову гітару, яку ніхто у світі відтворити не зможе.
 
 
 
У серпні Metallica та її фани відзначали 30-ліття Чорного альбому. Сувеніром до річниці стало видання The Metallica Blacklist, що вийшло у вересні. Це збірка студійних каверів усіх треків Чорного альбому, записаних виконавцями різних жанрів під пильним оком Хетфілда і компанії. Понад півсотні треків ледве уляглися на чотирьох компакт-дисках, кожну пісню переспівали в середньому по шість  разів, а Nothing Else Matters представлена аж дванадцятьма версіями. Але все воно – як не сітар, то синтезатор, як не кантрі, то latino. І справді задачею стало відшукати трек у виконанні РОК-гурту.
 
 
 
Врожайним на нові видання став день 22 жовтня, коли офіційними лейблами було видано понад 60 альбомів! Серед найгучніших імен Джарвіс Кокер, Елтон Джон, гурти Cradle of Filth, Dream Theater та U.D.O.. Студійник Діркшнайдера і компанії назвали Game Over. Щодо назви студійника просимо не лякатися – "кінець гри" не означає, що Удо йде на пенсію, вона застерігає сучасних агресорів: нова війна стане кінцем історії людства. Видання Sonic Perspectives описало звучання альбому як любовний лист до хард- і хеві- 80-х, написаний сучасним почерком.
 
 
 
Ще у квітні 20-го року стало відомо, що Dream Theater, скасувавши концерти через пандемію, весь вільний час присвятив новому студійнику. У жовтні гурт зібрався у новій вже власній студії і почав роботу над записом. Фронтмен, канадець ЛаБрі не дуже горів бажанням літати в ковідорекордсмен Нью-Йорк, тож до останнього брав участь у репетиціях віртуально. І лише чистовий запис таки змусив його прилетіти. Рівно за рік, у жовтні 21-го альбом A View from the Top of the World вийшов у світ.
 
 
 
"Я дивлюся на Міка Джаггера, який вже півтора роки в черговому турі, а він старший за мене на шість років. Тож я гадаю, що коли він піде на пенсію, у мене буде ще шість років. Я не дозволю йому перемогти мене, коли справа доходить до довголіття". Це слова Еліса Купера, який у лютому випустив новий, 21-й альбом Detroit Stories. Як завжди, участь у записі взяло сила-силенна людей: і музиканти інших гуртів, і навіть син і дружина Еліса. Як завжди, вийшло весело, хардово і… куперово.
 
 

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Кожен рік для мене – це випробування. Бо я маю пройти випробування часом, випробування фанами, випробування всім на світі! Мені треба тримати марку! Matthias Jabs Scorpions

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом