Вступ до пісні Оззі Осборна "Crazy Train" журнал Guitarworld включив до числа найкращих за новаторство гітариста Ренді Роудса. Але ж ми пам'ятаємо, що на самісінькому початку, наче оберти стартера, звучить зловісний сміх самого Осборна. Сподіваємося, що стартер вашого авто має інше звучання ;). Далі ж на нас чекає ритм, ідеальний для шосе: розмірений і чіткий, не занадто швидкий і не надмірно гучний. Пісня несе позитив і впевненість – два з тих найважливіших факторів, що необхідні людині за кермом. Виробник гітар “Gibson”, складаючи перелік з п'ятдесяти найкращих рифів на всі часи, назвав пісню "Crazy Train" практично ідеальною – і за концепцією, і за виконанням.
Guns N’ Roses, “November Rain”. Класична пісня для широкого класичного авто на широкій дорозі під дощем, який ось-ось завершиться. Журнал Classic Rock, який назвав цю баладу однією з найромантичніших, писав: "Композиція стала взірцем золотої середини: красива, але не солоденька; змушує сумувати, але не до депресії. Автор Ексл Роуз показав, що він не лише задерикуватий агресивний молодик, але і поет-романтик. Завдяки решті гурту, він у пісні нападав і відступав, гойдався і звивався, то виринав, то потопав. Пісня сумна і тендітна, немов замерзлий птах у руці".
"Looking For The Summer" від Кріса Рі. Її ритм, її темп є, без перебільшення, ідеальними для поїздки, скажімо, заміською трасою. Обидва ці фактори сприяють сконцентрованості без напруження. А тендітна гітара автора, зокрема, у невимушених соло, надасть шарму навколишнім пейзажам, якими б вони не були. І все назване, приправлене кремезним (це термін журналістів) вокалом Кріса Рі, становить унікальну і розкішну композицію. В комфортабельному салоні автомобіля з чутливих і якісних динаміків вона звучить так, що ваш випадковий попутник жалкуватиме, коли поїздка підійде до кінця.
Далекого 1976 року гітарист гурту Керрі Лівґрен, начитавшись поезії корінних народів США, просто закохався в одну з перлин фольклору – фразу "Ми не більше ніж пил, який вітер жене". Вона й лягла у рефрен пісні "Dust In The Wind", яку записав його гурт Kansas. Хоча в пісні йдеться про справжню вартість матеріальних цінностей, її походження, її назва, та й назва самого гурту відкривають нашій уяві неосяжний рівнинний простір південного штату з широченною і прямою дорогою та самотнім надійним автомобілем на ній. А ритм пісні, заданий самими лише гітарами – безпечний і спокійний – якнайкраще сприяє кермуванню для відпочинку.
Інтернет-спільнота автомобілістів DRIVERTRIBE має власне бачення добірки для кермування. І з легкістю можна погодитися з вибором для неї пісні №1. Це “La Grange” від ZZ Top. Упорядники спонукають: “Уявіть, що ви заводите розкішний автомобіль, і в такт його потужному двигуну б’є ритм-секція пісні. Чудовий марш для поїздки широченною дорогою на західне узбережжя”. Від себе додамо, що перші півхвилини автори пісні відвели на те, щоб виставити дзеркала і сидіння, пристебнути ремені, а потім… почуйте самі цей звук стартера і далі – розмірену роботу циліндрів!
Автомобілі – засіб не лише пересування, а й розваги. Хто не сідав за кермо, не маючи й гадки про кінцеву зупинку поїздки? Пропливти у своєму авто осяяними нічними вулицями знайомого міста чи проїхатися не один кілометр сонячним узбережжям, а, хтось розважається за кермом, лише на максимально дозволеній швидкості, відчуваючи лопотіння власного волосся на вітрі. Але чи не кожен з нас відчував особливе задоволення від поїздки з коханою людиною на сусідньому сидінні? А ви знаєте, що це особливе задоволення – вперше довірити їй кермування власним авто? Інтернет-видання “ThePlanet” навіть вирахувало спеціальну пісню саме на цей випадок: “Drive My Car” від Beatles. Журналісти пригадали участь і пісні, і її автора, сера Пола МакКартні в шоу Джеймса Кордена. Запасіться піснею для власної автофонотеки, а поки-що перегляньте одне з унікальних її виконань.
Боб Сіґер – ветеран і американської сцени, і американських доріг. Він їх об’їздив як на двох колесах, так і на чотирьох. Про життя за кермом Боб написав не одну пісню, а 2014 року присвятив йому цілий альбом. До нього ввійшла пісня “It All Goes On”. Про такі кажуть “під яку потупати ногою чи покивати головою”. Але ми в її ритмі бачимо інше – мелькання придорожніх стовпів вільної пустельної траси. А якщо вже й захочеться в дорозі потупати, головне – не робити це правою ногою :)
Ця пісня вийшла 1987 року, але багато хто познайомився з нею на дри десятиліття пізніше. В комп’ютерній грі “GTA, Vice City” при пересуванні автомобілем гравець міг не лише ввімкнути радіо, а й вибрати радіостанцію. В добірці "хвилі емоцій" якраз і була присутня вона, пісня “Died In Your Arms” від гурту Cutting Crew. Вона виступала ідеальною музичною ілюстрацією до будь-якого пейзажу за вікном – і жовтогарячого морського вечора, і неонових нічних вулиць, і ранкового сонця над заміською трасою.
У вашій автодобірці просто повинна бути присутня хоч одна композиція стилю “сьорф-рок”, тому що для настрою водія підійде, без перебільшення, БУДЬ-ЯКИЙ твір цього жанру. Виникнувши на зламі 50-60х років, він спершу ілюстрував і супроводжував безтурботний оптимізм, притаманний молоді Південної Каліфорнії тих часів. Його образи вперше передав гурт the Beach Boys, якому приписують започаткування жанру. Твори гурту оспівували сьорфінг, розкішні авто, дівчат у бікіні і байдикування взагалі. Все описане супроводжує головний сюжет фільму “Pulp Fiction”, куди ввійшло з півдесятка сьорф-рок-треків. Один із них – “Surf Rider” від гурту The Lively Ones.
Нещодавні дослідження у Штатах, проведені спільно дорожньою поліцією, страховими компаніями і психологами відкрили дещо нове для автомобілістів. Як переконує доктор Nicola Dibben, спів за кермом стимулює мозок і зокрема увагу. Якщо не маєте хисту до співу, можете увімкнути такі твори, як “Hey Ya” від гурту Outcast або “Disco 2000” гурту Pulp. А ось що категорично заборонено слухати за кермом – це гурт Prodigy. А ми й не збиралися, ні Prodigy, ні Outcast!