Справжній рокер, звісно, гроші зневажає, але подивимося правді у вічі: учасники культових рок-гуртів аж ніяк не животіють у злиднях й не шукають кредит з чорним списком, а навпаки, можуть похвалитися досить кругленьким капіталом, заробленим за роки гастролей і концертів. То ж, пригадаємо найбагатші команди та порахуємо фінанси в їхніх кишенях.
The Beatles
Створена в 1960 році The Beatles заклала основи сучасної поп- і рок-музики та стала найпопулярнішим гуртом всіх часів і народів. Серед досягнень музикантів понад 278 мільйонів проданих платівок, десять нагород Ґреммі, ордени Британської імперії, тощо. Зараз з Бітлів залишилися лише двоє — і Пол Маккартні, і Рінго Старр продовжують плідно працювати. Маккартні вважається одним з найбагатших музикантів світу — його особистий статок оцінюють в понад $1,2 мільярда доларів.
Aerosmith
Гурт Aerosmith був створений в 1970 році. Спочатку він називався Jam Band і складався з двох осіб — Джо Перрі і Тома Хемілтона. Пізніше до них приєдналися Стівен Тайлер, Джої Крамер і Рей Табано (якого згодом замінив Бред Уітфорт). Більшість альбомів Aerosmith мають мультиплатиновий статус, загалом гурт продав понад 150 мільйонів платівок. Список їхніх нагород величезний, серед них і зірка на голлівудській Алеї слави.
Eagles
У сімдесятих, після виходу Hotel California, слава Eagles прокотилася по всьому світу. Шляхи музикантів розійшлися у 1980-му, та 1994 року вони продовжили свою спільну історію. Навіть після смерті засновника групи Гленна Фрея гурт продовжує працювати. А торік Eagles увійшли до списку найбагатших музикантів за версією журналу Forbes зі 100 мільйонами доларів на рахунку.
Metallica
Гурт Metallica Ларс Ульріх і Джеймс Хетфілд заснували у 1981 році. Відтоді музиканти отримали 9 премій Ґреммі та продали понад сто мільйонів примірників своїх альбомів. Торік журнал Forbes вніс Металіку до списку найбільш високооплачуваних музикантів (з сумою у 68,5 мільйонів доларів).
The Rolling Stones
Гурт заснували у 1962 році. А ні зміни у складі, а ні суперечки чи інші халепи не вплинули на здатність Ролінгів творити, дивувати і… заробляти!. У 1989 році гурт ввели до Залу слави рок-н-ролу, а зараз у їхньому здобутку понад сто мільйонів проданих примірників альбомів. Їхні статки Forbes оцінив у 41 мільйон доларів, а цьогоріч ця сума точно збільшиться — адже Мік Джаггер і компанія обіцяють новий альбом.
U2
U2, крім музики, відомі своєю громадянською позицією та виступами на захист прав людини та благодійністю. А Боно взагалі номінували на Нобелівську премію миру! Їхній комерційний успіх також безумовний: 22 Ґреммі, понад 100 мільйонів проданих альбомів і місце у списку найуспішніших турів за всю історію музики. Forbes назвав музикантів U2 одними з найбагатших виконавців серед усіх жанрів.
АС/DC
Ангус і Малкольм Янги створили гурт у далекому 1973. Відтоді їхні альбоми розкупили по всьому світу кількістю понад 200 мільйонів примірників. Зокрема, найуспішнішим з комерційної точки зору вважають Back in Black У США його придбали 22 мільйони людей, а в решті світу — удвічі більше. AC/DC є найуспішнішим та найвідомішим рок-гуртом Австралії і одним з найпопулярніших у світі, а зараз вся планета (без перебільшення!) чекає на новий альбом та повернення Браяна Джонсона. Схрестимо пальці!
Pink Floyd
Майстри психоделічного та прогресивного року Pink Floyd славляться своїми філософськими текстами та творчими експериментами. Цьогоріч гурти виповнюється 55 років, а їхні альбоми The Wall та The Dark Side Of The Moon досі залишаються такими ж популярними, як і після релізу. Pink Floyd є однією з найбільш впливових і комерційно успішних гуртів в історії світової рок-музики — в їхньому активі понад 250 мільйонів проданих платівок.
Led Zeppelin
За свою кар’єру гурт зібрав безліч нагород — власне, всі можливі призи у музичному світі. З 95-го року їхні імена посідають почесні місця у Залі слави рок-н-ролу, а також у британському Залі слави музики. Світ продовжує скуповувати музику Led Zeppelin в усіх форматах. Тож, на умовній поличці гурту — 5 діамантових альбомів, 14 мультиплатинових, а платинові та золоті записи годі рахувати. П’ятірка альбомів гурту — в списку найвеличніших записів усіх часів за версією журналу Rolling Stone. У 2006-му Led Zeppelin відзначили премією Polar Music Prize, яку називають музичним аналогом Нобелівської премії. За службу музиці Королева дарувала Роберту Планту звання Командора ордена Британської Імперії, а Джиммі Пейджа посвятила в Офіцери ордену Британської Імперії — за його неоціненну благодійність.
Queen
За свою славетну історію гурт продав понад 140 мільйонів примірників своїх альбомів, кавери на пісні Queen продовжують з’являтися, а будь-який крок Браяна Мея та компанії продовжує приносити чималий прибуток. Скоро виповниться 30 років як Фредді немає з нами, та його справа дійсно живе.Після виходу фільму Bohemian Rhapsody головну пісню на стрімінгових сервісах прослухали понад два мільярди разів. Сама ж стрічка принесла творцям Оскари й Золоті Глобуси та зібрала у світовому прокаті… понад 900 мільйонів доларів! Таким чином, вона стала найбільш касовим байопіком в історії.