-
Поділіться з друзями! 
🔊
Coldplay — Clocks

10 пісень від найкрутіших тріо

10 пісень від найкрутіших тріо
17.04.2019 5677
The Jimi Hendrix Experience утворився 1966 року. Крім Хендрікса до нього увійшли ударник Мітч Мітчелл і басист Ноель Редінг. В такому складі гурт записав усі три альбоми. Навесні 1970-го Ноеля замінить армійський товариш Хендрікса, Біллі Кокс, проте, як ми знаємо, не надовго: вже у вересні того року гурт стане історією, а Джимі Хендрікс – легендою. Та нам із вами залишаться шедеври, як цей.
 


Рокери старшого покоління, ті, що застали ВЛКСМ, піонерію тощо, добре пам’ятають зображення трьох ідеологів марксизму-ленінізму, два з яких із чималими бородами. З часом покоління рокерів поглузувало із зображення, одягнувши на обличчя темні окуляри та замінивши напис "КПСС" на буржуазне ZZ Top. 50 років тому при заснуванні гурту змінилося кілька басистів і ударників. Але в гурті ніколи не з'являлося четвертої посади.
 
 
 
Бас – Кріст Новоселич, ударні – Дейв Грол, гітара – Курт Кобейн, Іншого складу Nirvana, мабуть, ніхто і не пам’ятає. Насправді ж до приходу Грола гурт пережив шістьох інших ударників. А при дослідженні історії Нірвани вам може трапитися гітарист Джейсон Еверман, але він ніколи не грав, гурт закарбував його ім’я на знак подяки за фінансування першого альбому Bleach. Також це була перша і остання робота, де грав ударник Чед Ченнінг. Решта альбомів писатиметься вже знайомою нам трійцею.
 
 
 
Як відомо, для того, щоб відіграти класний концерт, Клептону потрібні лише гітара і стілець. Та наприкінці 60-х йому знадобилася допомога ще двох однодумців — бас-гітариста Джека Брюса та ударника Джінджера Бейкера. Таким чином утворився Cream — перший в історії рок-музики супер-гурт, і перше в хард-рок жанрі power trio. За короткий час існування, експериментуючи з тяжким та щільним саундом, Cream виборов собі місце в числі прабатьків хард-рока.
 
 
 
Герой кінострічки Airheads, лідер однойменного гурту, в одній зі сцен запитує: якщо боротимуться Бог і Леммі – хто переможе? Він отримує відповідь: дурне запитання; Леммі і є бог. Відповідала людина, що явно знається на історії рок-музики: звучання Motörhead було провісником розквіту хеві-метал. Воно, щільне і гучне, підкреслило значення частини power (потужність) у терміні power trio і проклало шлях для жанру треш-метал.
 
 
 
1972-й став останнім роком у дискографії Creedence Clearwater Revival. Альбом Mardi Gra вийшов 11 квітня, досягнув №12 в Billboard 200 і здобув статус золотого. Слабкий успіх як для легендарного колективу. Та й критики були нещадними: робота мало нагадувала Creedence і музикою, і вокалом, і текстами. Причиною стало те, що Том Фогерті роком раніше вийшов зі складу гурту. Тому Mardi Gras – це єдиний альбом CCR, записаний у складі тріо. Втім один з його треків таки став хітом гурту.
 
 
 
Незважаючи на те, що з роками склад гурту Grand Funk Railroad розростався, виник колектив у форматі power trio. Цей склад записав низку найгучніших хітів. We’re An American Band, Some Kind of Wonderful, I'm Your Captain — це не тільки найважливіші бойові рок-одиниці 70-х, а й невід'ємна частина американського пісенника того десятиліття. Це було power trio цілої епохи, маючи армію фанів, стадіони яких збиралися по всіх Штатах. Немає ще одного колективу, який поєднав бугі-рок і соул з потужною електрогітарою, що проймає до самого серця.
 
 
 
Від заснування у 1992 і до цього дня гурт Blink-182 складається з трьох. 2004 в намаганні задовольнити вимоги фанів, гурт склав настільки щільний графік концертів, що фронтмен Том ДеЛонг виснажився і віддався в руки тихого сімейного життя. Без нього колектив припинив діяльність. 2008 вона поновилася, та зрештою Том пішов остаточно, що назавжди змінило гурт. Один з найвідоміших хітів за участі ДеЛонга, офіційний відеокліп.
 
 
 
Фанк-метал-гурт Primus заснував 1984 року басист Лес Клейпул завжди бачив свій колектив у складі саме трьох музикантів. Його чималий досвід давав йому впевненість, що гурт НЕ програє у звучанні, бо козирем Леса був особливий стиль гри на бас-гітарі. За кілька років в гурті зміниться гітарист, кілька разів змінюватимуться і повертатимуться ударники, на три роки Primus припинить існування; проте відродиться, знов-таки, у вигляді тріо, щоб і надалі дивувати світ самобутньою грою. 
 
 
 
Німецький гурт Rage працює в широкому спектрі метал-жанрів: елементи хеві- і спід-, пауер- і навіть треш-металу біли присутні в альбомах. Спочатку гурт мав формат квартету. Але 1999 року його засновник Піві Вагнер оновив склад, після чого формат змінився на тріо. Після останньої ротації 2015 року склад гурту Rage такий: Піві Вагнер – бас-гітара і вокал, Marcos Rodriguez – гітара і вокал, Vassilios Maniatopulos – барабани і… вокал. 
 

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Я лише проста, старомодна басистка. І я граю простий, старомодний рок. Suzi Quatro

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом