-
Поділіться з друзями! 
🔊
Олександр Положинський — Хто там

Справжні імена рокерів

Справжні імена рокерів
30.07.2018 4596
Гізер Батлер, басист Black Sabbath, від народження носив інше ім’я. Та коли він пішов до школи, сленг зіграв із ним злий жарт. У віці восьми років, проявляючи перші намагання видаватися крутим, хлопчик почав називати своїх товаришів чимось на кшталт "чувак". Батлер згадує: "До американського терміну "а guy" є англійський відповідник "bloke" або "geezer". Я почав до всіх хлопців звертатися "geezer", після чого вони забули моє ім’я і почали так називати мене навіть поза очі". А як же щодо імені при народженні? Теренс Майкл Джозеф Батлер.

Black Sabbath — NIBБаварське прізвище Wielandt є непростим для вимови навіть в англомовній Америці. Тому перспективний гітарист Джеффрі Філіп Вайлендт вирішив, що для успішного майбутнього йому потрібне простіше ім’я. В середині 80-х він узяв собі псевдонім Закк Уайлд. Саме це ім’я з’являється на платівках Оззі Осборна, власного гурту Закка Black Label Society та на сольних альбомах.

Zakk Wylde — Sleeping Dogs1990-го року гурт Green Day полишає ударник Ал Собранте, справжнє ім’я якого Джон Кіфмайєр. Він вступив до коледжу, і навчання було не сумісне із гастролями і репетиціями. На його місце приходить 18-літній Тре Кул, справжнє ім’я якого Френк Едвін Райт ІІІ. Псевдонім він отримав ще дитиною від музиканта Ларрі Лівермора. Почувши гру 12-літнього хлопчака, він був вражений настільки, що змішав два слова — французьке й англійське: très cool, тобто "дуже круто".

Green Day — Bang Bang"Він заробив собі реноме швейцарського ножа в музиці: його мульти-функціональність (басист, клавішник, продюсер) допомогли гурту Led Zeppelin сягнути позахмарних висот". Так журнал Roling Stone пише про одного з цепелінів Джона Пола Джонса. Далі видання наводить 20 речей, які ми не знали про іменитого басиста, абсолютно забувши згадати ще один факт: увесь цей час музикант носив псевдонім! Він узяв його в 1959-му році, коли в кінотеатрах тривала прем’єра однойменного фільму. А до того юнака звали Джон Річард Болдуін.

Led Zeppelin — Dazed and ConfusedЗ усіх десяти членів гурту Kiss — як нинішніх, так і колишніх — під власними іменами виступали тільки Брюс Кулик і Томмі Тайер. Всі інші імена — псевдоніми. Джин Сіммонс — Хаїм Віц, Вінні Вінсент — Вінсент Кузіно; Эрік Карр — Пол Каравелло; Пітер Крісс — Джордж Пітер Джон Кріскуола; Ерік Сінгер — Ерік Менсінгер; Пол Стенлі — Стенлі Айзен, а справжнє ім’я Ейса — Пол Деніел Фрейлі. Причина використання псевдонімів не нова: короткі й лаконічні, вони засвоюються краще, ніж громіздкі імена. З цих же міркувань колись перейменували гурт Wicked Lester на Kiss.

Kiss — All For The Love of Rock & RollРонні Джеймс Діо народився в американському місті Портсмут. З народження він носив ім’я Роналд Джеймс Падавона. Його бабуся, яка через Ронні навчила нас відомого жесту кози, повідала, що її сім’я жила у провінції Падова близ Венеції. 1960-го Ронні бере прізвище члена флоридської мафії Джонні Діо. Сам музикант казав: "Моє справжнє прізвище занадто довге й екзотичне. А я хотів щось таке, що легко запам'ятати, що покаже моє італійське походження і вибрав прізвище боса мафії. І не для того, щоб поживитися на дурній славі, а тому, що воно було коротке і влучне".

Dio — Rainbow In The DarkШколяр Майкл Раян Прічард своєю поведінкою нагадував малого Джима Хендрікса. І якщо бог електрогітари бігав по школі зі шваброю, на якій імітував гітарну гру, то Майк постійно смикав за струну уявної бас-гітари. При цьому він видавав противний звук, що видає непідключена басуха: "dirnt, dirnt, dirnt". Цього було предостатньо, щоб друзі перетворили той звук на прізвисько. Коли за кілька років Майк і його друг Біллі створювали Green Day, було вирішено, що прізвисько стане сценічним псевдонімом — Майк Дьорнт.

Green Day — Wake Me Up When September EndsУ Посольстві США в Україні існує фотогалерея, де представлено відомі особистості світового масштабу, які мають українське походження. Серед них Ігор Сікорський, Дастін Хоффман, Девід Духовни, Міла Йовович, та Роберт Аллен Ціммерман, відомий нам як Боб Ділан. Його дідусь і бабуся Зігман і Ганна Ціммерман 1905 року виїхали з Одеси. Лише згодом вони осіли у Міннесоті.

Bob Dylan — Like a Rolling StoneЗавдяки персонажу з пісні гурту Смоукі ми знаємо, що Еліс — жіноче ім’я. Але частенько забуваємо про це завдяки іншому персонажу, на ім’я Еліс Купер. Це псевдонім, який обрав собі Вінсент Деймон Фурньє далекого 1965 року. Згідно з легендою, це ім’я носила страчена відьма, яка продиктувала його Вінсенту під час спіритичного сеансу. Але той заперечує і наполягає: єдине, що є в цьому імені — ритм ударних.

Alice Cooper — PoisonВ перекладі з англійської, слово sting означає "жало". Говорячи про співака, слід додати "як в оси". На початку 70-х Стінг грав у гурті Фенікс Джазмен і з’являвся на сцені у светрі в жовті й чорні смужки. Лідер гурту почав називати його осою, але згодом прізвисько трансформувалося в "жало". А справжнє ім’я музиканта звучить так: Гордон Мет'ю Томас Саммер. Та всі його звуть Стінгом — навіть мама, дружина і діти.

The Police — Synchronicity II

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Миленьких маленьких собачок навколо просто тьма! Але люди чомусь купляють доберманів. Ті ж самі люди слухають рок, а не якусь солоденьку музичку... Angus Young AC/DC

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом