Послухаємо пісні з альбомів, що з’явилися разом з першим теплом у різні епохи рок-історії.
The Doors — L.A. Woman
У квітні 1971 року The Doors видали останній студійник за життя Джима Моррісона, альбом L.A. Woman. Його провісником був сингл Love Her Madly, що вийшов у березні. Проте найчастіше альбом згадують за іншою піснею — Riders on the Storm. Вона замислювалася як швидка композиція з елементами серф-рока, але Моррісон попросив зменшити темп — і поступово задум перетворився на психоделіку — понуру, як березневе небо.
Пол Маккартні — Paul McCartney
Пол Маккартні тяжко переживав розпад The Beatles. Музикант усамітнився на фермі та вів життя відлюдника. Пізніше він скаже, що то були чи не найгірші місяці в його житті. Дружина не могла залишити Пола в такому стані. Лінда нагадала Полові, що він — музикант і має писати музику! В переддень 70-го Маккартні сідає за роботу і вже у квітні випускає свій перший сольний альбом. Пол назвав його на честь себе, а присвятив — Лінді. Майже всі пісні тут мають подих весни. У композиції Maybe I'm Amazed ми можемо простежити її всю, від березневого пробудження до шаленства природи у травні.
Rammstein — Mutter
У 2000 році Rammstein написали композицію "Кличко". Згідно із задумом авторів, під її тяжкий риф на боксерський ринг мав виходити Володимир Кличко. Втім, той віддав перевагу твору The Best у виконанні Тіни Тернер. "Ну й не треба", — подумали собі німці та дали пісні нову назву — Sonne (Сонце). У 2001 році сингл привертає увагу публіки до альбому Mutter, що виходить у квітні. Дивимось на сонце очима німецьких металістів!
ZZ Top — Greatest Hits
У квітні 1992 року ZZ Top випустив збірку найміцніших хітів. У ній присутні і два треки, що не видавалися раніше: Gun Love і Viva Las Vegas. Американська публіка одразу впізнала пісню, що вже три десятиліття записували різні виконавці. А її оригінал у 1963 році видав король рок-н-ролу Елвіс Преслі як саундтрек до однойменного мюзиклу. Але для нового покоління пісня стала візитівкою техаської четвірки.
UFO — No Heavy Petting
Альбом No Heavy Petting гурт UFO видав у травні 1976 року. Наступний вийшов також травневим релізом. Хтось у колективі вирішив, що весняна пора для цього підходить якнайкраще — з точки зору і забобонів, і маркетингу. Та причина була в іншому: золотому складі гурту. У 1976 році компанію доповнив клавішник Денні Пейронел, а гітарист Міхаель Шенкер на той момент ще не пішов з колективу. Обидва стали співавторами пісень альбому. Хоча левова частка, як в пісні Belladonna, належить Міхаелю, який доклав руку ледь не до кожного треку.
Black Sabbath — Heaven and Hell
Після того як Оззі Осборн у 1979 полишив Black Sabbath, Шерон Арден, тоді лише донька менеджера гурту, запросила на посаду вокаліста Ронні Джеймса Діо, який щойно вийшов зі складу Rainbow. Ронні погодився. Більш того, тексти для нового альбому писав саме він. І у квітні 1980 року платівка Heaven and Hell побачила світ. Діо приніс в альбом не лише тексти: його музичний почерк ми впізнаємо, зокрема, у треку Children Of The Sea.
Queen — Hot Space
У сімдесятих роках гурт Queen мав традицію випускати свої альбоми наприкінці року. Проте в наступному десятилітті цю традицію було скасовано. 21 травня 1982 року вийшла платівка Hot Space, обкладинка якої було поділено на чотири кольорові квадрати. На червоно–зеленій половині зображені портрети Меркюрі і Тейлора, а на жовто–блакитній — Мея і Дікона. Через мотиви диско альбом був не дуже популярним навіть на батьківщині. Втім, трек Under Pressure все ж увійшов в історію рок-н-ролу.
Deep Purple — Machine Head
Свій шостий альбом Machine Head Deep Purple випустили у березні 1972 року. Тоді разом із весною прийшов не лише новий альбом! Це був велетенський крок в еволюції рок-н-ролу: музикознавці констатують, що платівка Machine Head справила неоціненний вплив на розвиток тяжкого металу. Цілком можливо, що альбом вийшов би і в лютому, аби не історична пожежа в Монтре, яка змусила музикантів позичати в The Rolling Stones іншу студію. І вже точно без тієї пожежі ми не мали б чи не найбільшого рок-шедевра — Smoke on the Water!
Dire Straits — Brothers in Arms
13 травня 1985 року вийшов епохальний альбом Brothers in Arms. Money for Nothing, So Far Away, Walk of Life — хіти, які роблять цю роботу невмирущою. Пізніше критики визнають альбом ще й найкращим і найуспішнішим у дискографії Dire Straits. За 30 років було продано 30 мільйонів примірників. Платівка посіла почесні місця у кількох найвпливовіших переліках "кращих з найкращих" і взяла премії Ґреммі та Brit Award.
Gamma Ray — Land Of The Free
28 травня 1995 року Gamma Ray видали четвертий альбом Land of the Free, або "Земля вільних": Кай Хансен продовжував насолоджуватися свободою у власному колективі, хоча для багатьох залишався екс–хелловінівцем. До запису цього видання Кай запросив Міхаеля Кіске (який на той час теж покинув Helloween), і фронтмена гурту Blind Guardian Хансі Кюрша. Усіх трьох ми чуємо в однойменній пісні альбому.
The Rolling Stones — Aftermath
Альбом Aftermath, що вийшов 15 квітня 1966 року, є першим релізом гурту The Rolling Stones, записаним в режимі стерео і зібраним винятково з власних композицій. Альбом виявився радикальним художнім проривом для гурту. Зокрема, завдяки експериментам Брайана Джонса з екзотичними інструментами: гармонікою, індійським ситаром, африканським ксилофоном і цимбалами Апалачі. Aftermath вийшов різними версіями у Британії та США. Американський реліз журнал Rolling Stone включив до переліку п’ятисот найкращих альбомів усіх часів. Але в обох версіях присутній трек, який згодом з’являтиметься ледь не в кожному компіляційному альбомі.
Chris Rea — Auberge
Кріс Рі у своїй пісні Looking For The Summer сім разів повторює назву, яку можна перекласти "В очікуванні літа". Хоча багато хто вважає, що у словах пісні "вдивись в обличчя квітня, він не надовго" автор не має нічого проти весни. Він веде мову не про очікування теплої пори року, а про потепління у стосунках. Альбом Auberge з цією піснею посів 1 місце у Великій Британії.
Led Zeppelin — Houses of the Holy
28 березня 1973 року Led Zeppelin видали альбом Houses of the Holy. Його назвали поворотом у стилістиці гурту. Гітарні рифи Пейджа стали багатошаровими і більш технічними, він почав відходити від стандартів блюзу. Водночас дорослішають і тексти Планта: вони вже менш містичні та більше психологічні.
Pink Floyd — The Final Cut
Історія Роджера Вотерса у Pink Floyd закінчується в березні 1983 року, коли гурт видав альбом The Final Cut. Назву перекладають як "остаточний монтаж", але на обкладинці платівки бачимо орденську планку. То ж, розуміємо, що насправді йдеться про смертельне поранення. І згодом Ґілмор підтвердив, що це антивоєнний альбом, навіяний Фолклендським конфліктом.
Def Leppard — Adrenalize
У березні 1992 року Def Leppard видає альбом Adrenalize, перший без гітариста Стіва Кларка. І хоча тоді пробуджувалася не лише природа, а й нищівний для ґлема напрямок ґранж, альбом устиг завоювати публіку і навіть переплюнув за успішністю платівку Nevermind Нірвани. Альбом Кобейна з’являвся на вершечку чарту Білборда двічі по одному тижню. А дітище гурту Def Leppard окупувало пік авторитетного рейтингу аж на п’ять тижнів.