-
Поділіться з друзями! 
🔊
Metallica — Battery

Рок-оборона

Ведучі: Руслан Півень

Колись їхньою єдиною зброєю була пісня. Тепер — кулемет чи такмед, бойовий дрон, кермо броні. Здається, що їхні концерти у мирних містах — це було в якомусь дуже далекому минулому житті. Але ще обов’язково буде в майбутньому. Та зараз  їхнє життя на фронті. Зараз вони вбивають не новим хітом, а нищать русню і захищають нас. 

 
Cлухайте пісні тих, хто боронить нас від російської навали. Тих рокерів, хто дає відсіч клятим москалям! Після перемоги ми знову будемо ходити на їхні концерти, обіймати й підспівувати. А поки — слухаємо в ефірі, підтримуємо і допомагаємо! Слава українським героям! Ворогам — смерть. 

 


Всі випуски

237

Ілля Ярема, ведучий Radio ROKS і молодший сержант Збройних Сил України, абсолютно спонтанно записав з гуртом Саме Той пісню “птн помер”. Ярема намугикав на диктофон мелодію, в яку, як на неї шиті, ставали слова “Путін помер”. Вона глибоко засіла в голові і згодом перетворилася на приспів і обросла заспівами. "Раніше я писав щось ліричне або емоційно серйозне, — каже Ілля, — та веселі пісні мені не давалися, це була перша спроба. Я вирішив, що серйозних пісень про війну є і буде достатньо. Вони потрібні. Але й потрібні і такі — умовно, спинномозкові і веселі", каже автор. Ілля зустрівся з гуртом Саме Той у справах і ненароком показав їм демозапис. Музиканти миттєво визначили жанр приспіву — це має бути госпел! — і всі разом відправилися записувати цю несерйозну, але цілком пророчу пісню.

174

"Після 24 лютого все творче життя просто зникло, прагнення було єдине — гасити москаля — що більше, то краще", каже Андрій Антоненко, лідер гурту Ріффмастер і лейтенант ЗСУ. Але гострі й емоційні думки митця — навіть про найтяжчі події — завжди набуватимуть поетичної форми. Тож одного разу вони виплеснулися на папір буквально за лічені хвилини. В основу музики ліг риф, що виник ще до війни, але в процесі віршування він обріс усим необхідним.

89

Тарас Тополя, фронтмен гурту Антитіла і боєць 130-го батальйону тероборони, так говорить про новий хіт свого колективу, пісню "Фортеця Бахмут". "Це — спонукання до боротьби. А також — чергове нагадування про тих, завдяки кому ми можемо працювати, писати пісні, і навіть жити. Все це — завдяки тим хлопцям і дівчатам, які стоять у тих стінах, що горять від вибухів, які продовжують тримати передову".

164

До війни Андрій Жолоб працював у травматології, вів передачі на радіо, а вечорами репетирував зі своїм гуртом Бетон. Та вже рік він — лейтенант медичної служби, командир медроти окремої аеромобільної бригади. На самому початку війни Андрій несподівано отримав пропозицію, від якої не лише не відмовляються: він називає її моментом, на який чекаєш усе життя: фонд Free Ukraine Resistance Movement запропонував йому записати кавер на пісню London Calling з дозволю самого гурту The Clash. Kyiv Calling вийшов миттєво, з одного дубля, і не зазнав жодної правки з боку авторів оригіналу. А далі був виклик у військкомат і згодом — щоденний порятунок життів наших воїнів.

91

Іван Леньо, лідер гурту KOZAK SYSTEM і лейтенант спецпідрозділу патрульної поліції, каже, що в народженні пісні "Як відгримить війна" була присутня містика. Адже вона виникла за два місяці до вторгнення в Україну путінської орди. Як і декілька інших пісень гурту, вона випередила свій час.

248

Гурт Yurcash — “Панівна висота”. Автори — фронтмен гурту Юрій Юрченко, він же боєць 49-го окремого стрілецького батальйону “Карпатська Січ” і поет Максим Кривцов, досвідчений кулеметник сил спеціальних операцій. Плодами співпраці двох митців стали дві пісні “Жовтий Скотч” і “Він в ЗСУ, Вона в ТРО” — а також міцна дружба. Та якось Юрко помітив на сторінці Максима новий вірш і, вражений, поспішив забронювати його для третьої пісні. “Панівна Висота” — це алегорія: за словами авторів, у пісні йдеться не про тактичну перевагу, а про рух уперед всупереч власним страхам.

144

"Після 8 років війни на сході було ясно, що ворог не спиниться. Що готуватися треба до масштабного вторгнення — теж було очевидно, принаймні для мене", — каже лідер гурту Тартак Олександр Положинський, солдат 47-ї ОМБ “Маґура”. Ці думки і цей стан вилилися в пісню "Ставай до лав", яка була готова до запису ще наприкінці 2021 року. Втім записали її вже під звуки сирен і вибухів, не змінивши при цьому жодного слова: актуальність заклику до єднання задля боротьби лише набула гостроти. Далі був військкомат і довгі місяці тактичної підготовки, без якої нинішньому українцю не можна ніяк, наполягає Олександр.

147

Сергій Василюк — старший солдат 130 батальйону 241 окремої бригади ТРО — з 2015 року виступав перед нашими бійцями на Донбасі і з сольними концертами, і у складі свого фолк-метал гурту Тінь Сонця. Там же й познайомився з колегою — співачкою і волонтеркою Христиною Панасюк. 2016 року біля Слов'янська вони знову зустрілися на польовій сцені і Сергій запропонував Христині спільно виконати пісню-діалог про скору зустріч бійця зі своєю коханою. Відмовити Христина не могла, оскільки сюжет пісні був неймовірно актуальним для її бойової аудиторії. Сергій зараз перебуває на "нулі" — в дуже гарячій точці фронту, втім для нас із вами він зміг передати кілька важливих слів.

184

Гурт Карна, Вітролом. Ви чули цю пісню в тяжкому, електричному виконанні ще з 2017 року. А ось акустичний варіант виник, коли уже точилася війна. Лідер гурту Олекса Ярош, сержант 113-ї бригади тероборони, з власного досвіду знав, наскільки потрібні бійцям пісні, готові до виконання навколо вечірнього багаття чи в продимленій пів темряві бліндажів. Вибір припав на “Вітролом”, бо ще при написанні в неї вклали присвяту бійцям, які вже тоді боронили наш спокій, стримуючи ворога на сході. Пісню Олекса записав під час проходження підготовки біля Івано-Франківська, а нині він перебуває на позиціях під Харковом.

192

На полі бою найважливішим званням є "солдат". Як не погодитися з Віталієм Кириченком, фронтменом гурту Нумер 482, а нині солдатом мотострілкового підрозділу ЗСУ. Рік тому він полишив справи музичні і вдягнув піксель. Але за кілька місяців по тому на оборонних позиціях за Харковом Віталій зустрів побратимів зі зброї та музики: місцевий гурт Папа Карло на чолі з Василем Рябком. Разом музиканти створили убивчу пісню “Грьобані цапи”. Сатиричний текст пісні ще не робить її жартівливою, цей твір насправді є викидом несамовитої люті, яку всі ми почуваємо до кровожерливого ворога. Віталій застерігає нас: цього агресора не варто недооцінювати, слід завжди бути абсолютно готовим до тяжкого бою.

138

У перший же день війни Андрій Хливнюк скасував тур Сполученими Штатами заради захисту України і добровольцем пішов у територіальну оборону Києва. Вже за кілька днів по тому з вірусною швидкістю поширилося його аматорське відео з акапельним співом "Червоної калини" на тлі дзвіниці Софійського собору. Відео поширилося настільки, що дійшло аж до Великої Британії, і легендарний лідер гурту Pink Floyd Девід Ґілмор вирішив, що цій пісні акапельність не личить, вона заслуговує на якісну музику. 30 березня на домашній студії Ґілмора було записано перший за 8 років новий матеріал Pink Floyd — композицію Hey, Hey, Rise Up! Андрій, який на той час був у шпиталі після поранення, дав згоду на використання свого запису. Та хвиля піднесення бойового духу, яку відчули в Україні з появою первинного варіанту, набула ще більшої сили з виходом нового хіта від британців.

Показати ще 1

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Все моє життя, вся моя творчість – це пошуки ангела із зламаним крилом. Jimmy Page Led Zeppelin

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом