-
Поділіться з друзями! 
🔊
AC/DC — Touch Too Much

Перші професії майбутніх рок-кумирів

Перші професії майбутніх рок-кумирів
24.09.2021 1013
До того, як стати рок-зіркою, багато хто з нинішніх рок-ідолів мав роботу, далеку від музики. У ті далекі часи можна було лише мріяти про універсальний інструмент з пошуку роботи, тому перебивалися наші бідолашки тим, що підверталося під руку. Далі перелічено найцікавіші випадки з найвідомішими (тоді ще невідомими) іменами.

Музика, як відомо, не завжди приносить заробіток. Особливо – коли ти тільки почав нею займатися. То ж і доводиться влаштовуватися будь-де, аби платили. Brian Jones ще до свого входження до гурту Rolling Stones розносив по хатах вугілля. Та більш цікавою була посада Міка Джаґґера. Він у психлікарні відповідав за щільність замкнених воріт після того, як випустив чергову вантажівку. Звільнився він, коли Decca Records пообіцяла випустити перший синґл його гурту Rolling Stones.



Трудова книжка Джона Леннона, яка на початку нашого століття пішла з аукціону за 8000 фунтів, містила один-єдиний запис: «1959 – працівник гідротехнічних споруд». Але ж ми знаємо, що майбутній бітл навчався у мистецьких закладах, і ніколи не здобував технічного фаху. Виявилося, що Джона взяли туди різноробом, (подай це, принеси те) і протримався він на цій роботі лише місяць. Його звільнили за «невідповідність посаді»! Та й справді: рожденному літати – чого ото повзати?



Більшість музично обдарованих людей в юні роки мають або музичний фах, або ніякого і тому, щоб заробити, влаштовуються різноробами та чорноробами. Та є серед зірок і люди зі спеціальною освітою. Зокрема, педагогічною. Серед них Стінґ і Марк Нопфлер. Ще до початку музичної кар’єри Марк отримав диплом журналіста, а потім – викладача англійської мови. Приблизно тоді ж у школі викладав Стінґ, і теж англійську. І спільним для обох є не лише цей факт, але і всесвітньо відомий хіт Money for Nothing.



«Він приятель грішників і митників», нарікали на Ісуса, аби скомпрометувати його. Нині ж синонімом митника-здирника є інша, вибачте, професія. Справедливу ненависть до колекторів почувають ті, хто потрапили до їхніх списків безпідставно. Важко повірити, що колись подібні почуття викликав... Боб Ділан, який підпрацьовував колектором. «Мамо, забери цей бедж: більш не можу його носити», чим не слова покаянного колектора вклав автор у відому пісню.



Роджер Долтрі був відмінником, поки у 15 років не зліпив першу електрогітару і не почав курити. І якщо до рок-н-рола директор ставився лояльніше, ніж у ті часи за “залізною завісою”, то з курінням все було не менш суворо. Його вигнали і Роджер став бляхарем – працював з листами жерсті. А вечорами він покромсаними руками грав для таких же трударів у барах, а ще – на вечірках і весіллях. Таким було його покоління.



Робота з металом майже не залишила шрамів на руках Роджера Долтрі, але помітно змінила і руки Тоні Айомі, і хід історії музики. На виробництві він утратив пучки середнього та підмізинного пальців правої руки. Здавалося б, решти пальців достатньо, щоб тримати медіатор. Але Тоні шульга і саме правою рукою він притискає струни до ладів. Тоні придумав протези-ковпачки, та з-під них висковзували струни. То ж він послабив їх отримав… хеві-метал.



У віці 15 років Осборна виключили зі школи. Батько наполягав, щоб син ішов на завод, але той відбивався руками й ногами. "Я не хотів іти на таку роботу, бо терпіти не міг вставати рано вранці, - пояснив Оззі". Ледарювати йому теж не дали, відтак він влаштувався помічником сантехніка. Не те. Пішов на помічника слюсаря, який сам погнав його в три шиї. Не прижився Оззі також на посадах маляра, автомеханіка, забійника скота і навіть копача могил!



Jon Bon Jovi з дитинства цікавився і займався музикою. Відомо навіть, що заради свого хобі він частенько прогулював школу. В 14-15 років Джон уже грав у дворових гуртах, а в 16 почав виступати в клубах. Тим часом його двоюрідний брат Тоні відкрив свою студію, і Джон просто таки поселився там. Він мив підлоги у приміщеннях в якості платні за користування студією. Але за що ж він жив? Виявляється, заробляв Джон як майстер новорічних декорацій. Це теж частина життя, про яке він пізніше повідає у відомому хіті.



Річі Блекмор належить до тих музичних геніїв, які так і не довчилися у школі. Він полишив її у 15 років і пішов працювати. Та не куди-небудь, а в міжнародний аеропорт Хітроу, помічником радіомеханіка. То ж не дивуйтеся, як дізнаєтесь, що секрет Річі – власноруч спаяні "примочки". Вони додають гарчання гітарам, які є інструментом його остаточної професії.



В кліпі до пісні Smells Like Teen Spirit з першої ж хвилини присутній персонаж шкільного прибиральника. Його роботою в приміщенні після концерту кліп і завершується. Напевно, весь сюжет кліпа був би абсолютно інакшим, якби не один факт: тяжку долю прибиральника автор пісні Курт Кобейн знав не з чуток, він сам працював у школі на цій посаді.



Тож, якщо ви мрієте про сцену – беріть участь у конкурсах, розсилайте демо-записи, пишіть продюсерам. А якщо вас цікавить інша кар’єра - на вас чекає робота в Києві на kiev.grc.ua. І нехай вам пощастить! 

Партнерський матеріал

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

В моєму віці ні про яке «зупинитись» не може бути й мови! Бо якщо я зупинюсь, то побігти знову вже не вистачить сил. Alex Van Halen Van Halen

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом