-
Поділіться з друзями! 
🔊
Beatles — Get Back

10 найкращих автобіографій рокерів

22.07.2020   1721
Chronicles, Volume One. Боб Ділан
Книга, що отримала Нобелівську премію з літератури, могла отримати тільки перше місце. Chronicles, Volume One,  Боб Ділан випустив 2004. Rolling Stone пише: "Що він майстер слова, ми знали. Та ніхто не очікував, що автобіографія може бути настільки гостросюжетною. Він перескакує з одного епізоду життя на інший, і в кожному розділі присутні яскраві персонажі і напружені сцени". Автор охопив і своє спортивне дитинство, і застійні вісімдесяті, які він назвав занедбаними садами з посохлою травою. Також ми дізналися, що Бобу ніколи не подобалося прізвисько Голос Покоління: "Я був скоріше ковбоєм, ніж месією".
 

 
Just Kids. Патті Сміт
Just Kids від Патті Сміт 2010 року посіла друге місце. Неймовірно романтична історія двох пройдисвітів у великому місті — авторки та її бойфренда. Вони постійно кажуть одне одному, наскільки вони чудові, бо весь інший світ вважає геть інакше. Найдивовижніше в цій книзі — її тепло, жодного смутку, альтруїзм і любов до ближнього — такою Патті запам’ятала нью-йоркську богему шістдесятих. 
 

 
Born to Run. Брюс Спрінсгтін
Першу трійку закриває книга Брюса Спрінсгтіна Born to Run 2016 року. Вона стала несподіванкою — ніхто не знав, що Брюс чудовий прозаїк. Другий сюрприз — те, наскільки вільним і дружнім стилем книга написана. Тут є і роздуми, що виникли в стані алкогольного просвітлення, і описи його боротьби з депресією, і просто смішні спогади — наприклад, як його і Стівена ван Зандта вигнали з Діснейленду за… порушення дрес-коду. Це книга, де чоловік уголос розкриває свої найглибші таємниці. 
 
 

Life. Кіт Річардс
П'яте місце посідає книга 2010 року Life від Кіта Річардса. От кому є що про життя розказати. Редакція зазначає: "Ця книга більше ніж інші в нашому рейтингу змушує замислитися, ЯК людина, що прожила весь той хаос зуміла все запам'ятати. Крім того, ви вважали, що максимум тексту, на який він здатен — це озвучити своє замовлення в віконце мак-драйва. Аж тут не просто книга — а шедевр". Попри всі шпильки на адресу Джаггера, ця книга перевершила найоптимістичніші очікування від Кіта-літератора. Отже, він не лише гітарист, він ще й письменник. І — не дивуйтеся — ще й співак. 
 
 

The Autobiography. Слеш
В цьому рейтингу не бракує книг із плітками з-за лаштунків метал-спільноти Лос-Анджелеса. Але Слешова книга напрочуд осмислена, хоча й містить дуркуваті описи моментів, про які дітям не розповідають: помираючи в лікарні від передозування, він шкодує, що вечірка в суботу мине без нього. Восьме місце в переліку — Слеш і його однойменні мемуари, датовані 2007 роком. А це — Слеш і його славнозвісна гітара, вокал — Майлза Кеннеді.
 
 

Many Years from Now. Пол Маккартні
12 місце: Пол Маккартні, Many Years From Now, 1997 рік. Офіційно автором книги зазначено Баррі Майлза, друга Пола. Та насправді історії повідані Полом, його стилем, саме він вирішував, що розповісти, а що залишити собі. На кожній сторінці — сенсація. Виявляється, Can’t Buy Me Love виникла після багатоденної оргії, і мала б називатися Can Buy Me Love. І на цих сторінках, як і в його піснях, ми чуємо його самобутні дотепи й емоції.
 
 

Scar Tissue. Ентоні Кідіс
2004 року Ентоні Кідіс видав книгу Scar Tissue. Редакція, помістивши книгу на 15-те місце, пише: "Червоний перець повідав типову лос-анджелеську історію про злети-падіння-і-злети, сповнену каліфорнікаційних деталей. Ви побуваєте в школі, в гурті, в гостях у Далай-Лами і в обіймах сили-силенної дівчат. І, зрештою, на вас чекає найбільш оригінальний фінал, яким не може похизуватися жодна з книг цього рейтингу".
 
 

Moonage Daydream: The Life & Times of Ziggy Stardust. Девід Боуї
На 17 позиції книга, яку 2002 року написав Девід Боуї і назвав Moonage Daydream: The Life & Times of Ziggy Stardust. Упорядники рейтингу пишуть: "Це велетенський альбом розкішних фотографій Боуї, зроблених у сімдесятих. Але тексти все ж цікавіші. Тут і шопінг з майбутньою дружиною Тайлера, і чаювання з Елтоном Джоном, і зависання з Міком Джаґґером, яку жоден толком не пам'ятає. Яскраві події, змальовані прекрасною мовою".
 
 

The Autobiography. Чак Беррі
18 місце посіла автобіографія Чака Беррі, яку він назвав "Автобіографія". Автор описує в ній події, що супроводжували винайдення рок-н-ролу. Як темношкірій зірці п'ятдесятих творити хіти в суспільстві, сповненому жорстокого расизму? Як у 60-х кумиру Леннона і Джаггера сидіти в тюрмі за рішенням судді-расиста? Саме тут він створив глибоко іронічну Землю Обітовану — оспівування класичної американської мрії, написане в тюремній камері.
 
 

White Line Fever. Леммі Кілмістер
Леммі, White Line Fever (2002), 28 місце. Почнемо з цитати: "Вправи зі сміху тренують м'язи обличчя і запобігають старінню. А понурий вигляд приносить вам ті жахливі зморшки". Вся книга Леммі рясніє порадами, як залишатися молодим. А це — дещо з іншої теми: "Коноплі допомагають зберігати почуття гумору, а згодом, коли у вас закінчилося і те, й інше, вам доводиться теревенити про чорні діри й інші нудні речі". А як ми знаємо, нудьга — це щось абсолютно протилежне навіженому голові бригади Motorhead. Книга задокументувала його жагу до життя і його безкомпромісний металевий дух. Поки живе ця книга, житиме і Леммі.
 
 
Поділіться цією добіркою з друзями!

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Хіппі прагнули миру та любові. Ми, рокери, хотіли тільки Феррарі, блондинок та фінських ножів. Аж не віриться, що такі люди могли робити таку глибоку музику! Alice Cooper

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом