-
Поділіться з друзями! 
🔊
Ранкове шоу [КАМТУГЕЗА] Red Hot Chili Peppers — Scar Tissue
👇 Пишіть ранковому шоу [КАМТУГЕЗА] 👇

Найкращі гітарні соло за версією Guitar World

10.06.2020   2606
Визначний альбом 1971 року Led Zeppelin IV — один з найбільш продаваних музичних видань всіх часів — містить деякі найбільш пам'ятні хіти гурту. Хоча шанувальники Led Zeppelin іноді сперечаються, яка з пісень альбому найкраща, майже всі погоджуються, що нічого не може перевершити соло Джиммі Пейджа у Stairway to Heaven. Перше місце в рейтингу! 
 
 
 
Соло, якому дісталося друге місце, увійшло окремим треком в дебютний альбом гурту Van Halen 78 року. Eruption — виверження — кращої назви годі було й шукати. В студії Едді записав лише дві версії цієї інструменталки, просто розігріваючи руку, і тому її шанси потрапити в альбом були мізерними. Але автор доклав руку до редагування, застосувавши echo-ефект, і отримав на виході вибуховий звук, що повернув увагу техніці теппінгу. 
 
 
 
Третє місце дісталося легендарному треку Freebird з дебютника гурту Lynyrd Skynyrd. Хоча гітаристи Гері Россінгтон й Аллен Коллінз по черзі виконували це соло на концертах, на студійному записі ми чуємо гітару Коллінза. Композиція миттю стала візитівкою гурту, а 77 року набула додаткового значення, коли фронтмен Ронні Ван Зант і кілька інших членів гурту загинули в авіакатастрофі.
 
 
 
Оркестровий акомпанемент композиції Comfortably Numb робить її ідеальним супроводом для польоту над хмарами, або для завершення такого динамічного альбому як The Wall. Девід Гілмор — гітарист і співпродюсер альбому є автором її музичної складової. В часи виходу альбому ворогування між ним і вже тоді неадекватним Вотерсом досягло піку. Він, відомий своїм перфекціонізмом, сам завершував роботу над композицією. З усіх дублів зіграного ним соло Девід відібрав 5 чи 6, вирізав з них найкращі моменти і фактично склеїв той остаточний варіант, який ми почули в альбомі. 
 
 
 
All Along the Watchtower — це єдиний хіт Джимі Хендрікса, який потрапив у top-40 в США. Він увійшов в альбом 1968 року Electric Ladyland, який став третьою і останньою роботою великого гітариста. Джимі був прискіпливим у студії і просто вимотував своїх музикантів так, що якось басист Ноель Реддінг не витримав і втік. То ж половина композицій містить бас у виконанні самого Хендрікса. Тим не менше Джимі знайшов час і на ретельно зіграні соло, кожне з яких він записував окремо, з особливими прийомами. 
 
 
 
Не просто кумиром, а важковаговиком рок-музики став гурт Guns N' Roses після виходу двотомного альбому Use Your Illusion. Видання містило три епоси, включаючи November Rain. Цей трек видавався тривалістю — майже дев'ять хвилин — дві з який забирало соло Слеша. Якби не ті пронизливі і водночас величні заспіви гітари, така довга композиція ніколи не потрапила би в чарт "Гаряча сотня Білборда". 
 
 
 
Хеві-метал-точилом назвало видання перший хіт Металліки, що ввійшов у Топ-40, композицію One з альбому 1988 року ...And Justice For All. Кірк Хеммет виконав три окремих соло в цьому треку. Перше й останнє далися легко під час запису, а друге гітарист ніяк не міг залишити в спокої — так муляли йому неідеальні моменти партії. Під час тогорічного туру він сам зачинився у студії і записав абсолютно інше соло, яке і ввійшло в остаточну версію композиції. Сьоме в рейтингу: соло Кірка Хеммета в треку Металліки
 
 
 
Якщо на планеті знайдуться люди, які скажуть "не чув" про гурт The Eagles, вони обов'язково скажуть "а це чув" про композицію Hotel California. Вона ввійшла в однойменний альбом, один з найбільш поширених на планеті, і стала візитівкою гурту. Соло тут виконували обоє — і Дон Фелдер, і Джо Уолш, але саме Фелдер написав ті складнощі гітарні лінії, в тім числі й легендарну 12-струнну акустику. 
 
 
 
1980 року альбомом Blizzard of Ozz Осборн відкрив власну сольну еру. Його перший синґл Crazy Train став хітом першої десятки в американському чарті. Легендарний гітарист Ренді Роудс написав для пісні унікальний риф не менш легендарне соло. Воно видатне тим, що зігране повністю в мінорі — це дещо геть непритаманне тяжкому металу. Роудс, гітарист класичної школи, розклав соло на три партії, які потім сплів в одну косу. 
 
 
 
В цьому рейтингу ми зустрічаємо безліч композицій, які інше видання, РС, визнало найкращими гітарними творами. І якщо там Johnny B. Goode очолив перелік, то Guitar World розмістив твір на 12-й сходинці. Один з найперших зразків рок-н-рола, ця композиція Чака Беррі є класикою за всіма стандартами, пише видання. 1958-го, видана синглом, композиція стала хітом номер один, і залишається першою асоціацією поняття рок-н-рол. 
 
 
 
 
Джерело
Поділіться цією добіркою з друзями!

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Нам часто казали: «ви занадто бездоганні». Авжеж, це приємно чути, але це неправда. Бездоганність – це справжній порок.  Don Henley Eagles

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом