-
Поділіться з друзями! 
🔊
Cinderella — Hot And Bothered

Легенда Рока. Полу Стенлі — 70

По буднях в ефірі о 10:45 і 17:45

Коли ви створили найбільш комерційно успішний рок-гурт у світі. Коли феномен KISS — ваша справа! Коли ваш сценічний образ знає весь світ. Ви — світова легенда! Цьогоріч Полу Стенлі виповнюється 70 років. Всі випуски

158

20 січня ми відзначаємо 70-ліття Пола Стенлі. Незмінний фронтмен гурту KISS при народженні отримав ім’я Стенлі Берт Айзен. Його батьки – польські та німецькі євреї, але сам він народився вже у Штатах, у Нью-Йорку. Батьки слухали класику, і малий полюбив Бетховена, у віці семи років він познайомився з гітарою, а сімейні співи розвинули в малому здібності до вокальних гармоній. Стенлі ма вроджену ваду вушної раковини (мікротію), через що потерпав у школі, і поспішив відпустити довге волосся, яке ховало ваду. Втім Стенлі практично не чув на праве вухо, і в те, що з нього вийде всесвітньо відомий музикант і співак, навряд чи хто повірив би в той час.

65

Навчаючись у Вищій школі музики і мистецтва у Нью-Йорку, він грав і співав у кількох гуртах. А на початку 1970 року познайомився через спільного друга з Хаймом Вейцем і його гуртом Wicked Lester. 1972 року було записано (та не видано) альбом, після чого колектив розпався. Стенлі і Хайм заснували новий гурт і почали набирати штат. Його назвали KISS і в лютому 74-го вийшов його дебютник. Саме тоді двоє друзів замислилися над офіційною зміною імен та прізвищ. Хайм почав називатися Джіном Сіммонсом, а Стенлі Берт Айзен — Полом Стенлі. По-перше, йому не подобалося власне прізвище. По-друге, з новим ім’ям він почувався ближчим до Пола Роджерса і Пола МакКартні…

44

Незважаючи на те, що гурт KISS від самого початку мав візуальні ознаки ґлемерів, дебютний альбом гурту отримав хард-рокове жанрове визначення. Напевно, пояснення слід шукати в тому, що Сіммонс і Стенлі писали цей матеріал ще для Wicked Lester. Та вже другий альбом, Hotter Than Hell 74-го року, містить ознаки ґлем-рока. Багато хто з музичних оглядачів зазначає, що це своєрідний, американський ґлем, тяжчий за британський. Інші вважають, що ці ознаки звучання гурт набув разом зі зміною іміджу, у 83-му.

36

Як і безліч інших ідей в гурті, ідею макіяжу Пол Стенлі та Джін Сіммонс розробили разом. А вже кожен музикант придумував свій персональний, навіяний улюбленим коміксом чи фільмом. Джін Сіммонс фарбувався в Демона, Пітер Крісс – в Кота, Ейс Фрейлі – в Космічного Туза (Space Ace), а Пол Стенлі став Зоряним Дитям (Star Child). Згодом щось прострелило в мозку співака, і він змінив імідж на Бандита, але швидко відмовився. "Я навіть пробував пофарбувати обличчя в червоний колір, – згадує він. – Я був схожий на патлатий помідор! Тоді я малював чорне кільце навколо ока… Та я любив зірки і ототожнював себе з ними. Тому, остаточним варіантом стала зірка".

37

Більшість хітів гурту створив або сам Стенлі, або у співавторстві з Сіммонсом. 1979-го року Пол за підтримки Десмонда Чайлда створює танцювальну пісеньку I Was Made For Lovin' You. Проте, публіка сприйняла її дуже тепло: пісня входить у перші десятки чартів, а якісь із них навіть очолює. Пісня, яка, за словами автора, покликана була продемонструвати простоту попси, стала незмінним номером усіх концертів, має безліч досягнень, була переспівана десятками виконавців. Сьогодні налічується півсотні її версій.

28

Логотип гурту KISS виник на зорі його існування. Навіть дивно, що неодразу недоброзичливці звернули увагу на схожість його літер "S" на руну Зіг, яку використовували у своїй символіці війська СС. Саме це і стало причиною звинувачень і гурту, і його фронтмена Пола Стенлі зокрема, в неофашизмі. Так тривало, доки музикантів не запитали про це прямо, на одній з прес-конференцій. І тоді слово взяв Сіммонс: "Послухайте, я – виходець з Ізраїлю, у Стенлі – теж єврейські корені. Ви ж не вважаєте, що ми мазохісти?". Але найголовніше – у піснях гурту завжди йшлося про абсолютно інші речі: drinks, love, rock'n'roll.

35

Джін Сіммонс і наш ювіляр вже півстоліття разом на сцені, і ще більше триває дружба музикантів. Та 2005-го року виникли сумніви щодо її міцності і щирості: у пресі ширилися повідомлення, що Стенлі не запросив Сіммонса на своє власне весілля. Але згодом Пол пояснив причину: "Бо він відмовляв мене від шлюбу, він взагалі зневажливо ставиться до людей, які вирішили одружитися. Тому я сказав Джіну, що його присутність на весіллі може закінчитися проблемами. І він зрозумів. Адже він мій друг". Шлюб Стенлі з Ерін Саттон триває і досі. 2006 року в них народився син, а 9-го і 11-го – дві доньки.

27

Майже півстоліття його знають як основного автора пісень, рушійну силу і незмінний голос одного з найбільш успішних і впливових рок-гуртів Сполучених Штатів. Проте, Пол не марно провів роки у Вищій школі музики і мистецтва: його визнають неабияким майстром пензля. Пол створює емоційні портрети й абстрактні картини. Великі полотна, широкі пензлі, товсті шари яскравих фарб – це засоби, якими він досягає зазначеного ефекту. Його роботи часто плутають з полотнами абстрактних експресіоністів 1940-50-х років. Спеціалісти бачать у картинах Пола вплив художників Кандінського, Мондріана, Малевича і Марка Ротко.

27

Тур KISS 2004 року був досить коротким, проте запам'ятався кількома важливими фактами. По-перше, це третє звільнення ударника Пітера Кріса і третє повернення на його місце Еріка Сінґера. Крім того – колектив розширив програму, охопивши всю історію гурту, а не зациклювався винятково на 70-х, як це було доти. І, зрештою, патріотична промова Пола Стенлі, не гірша за кандидата в президенти, зроблена 24 липня на концерті у Вашингтоні. "Ми не дозволимо тероризму зруйнувати Сполучені Штати Америки. Не має такого другого місця на Землі, і всі ми пишаємося, що є американцями, ми живемо заради неї і ми помремо заради неї. Знищенню або покаранню підлягає кожен. хто зазіхає на нашу унікальну можливість бути вільними без страху за свою свободу".

25

11 червня 2021 року на кінофестивалі Tribeca було представлено документальний фільм Biography: KISStory. Після показу гурт виступив з ексклюзивним концертом. Весь захід викликав двоїсті емоції, не полишало відчуття, що гурт підводить підсумки. І ось, за кілька місяців по тому Стенлі підтвердив, що останній концерт Kiss, ймовірно, відбудеться протягом наступних півтора років, заявивши: “Я впевнений, що до початку 2023 року ми закінчимо. Природно, що фінальне шоу відбудеться в Нью-Йорку. Він був початком гурту, він був тлом для гурту, який збирався разом і писав ці пісні, грав у клубах, починаючи з аудиторії в десятеро людей. Тут це коло почалося тут воно має і замкнутися”. Але ми віримо, що студійна діяльність колективу триватиме, і завдяки його фронтмену ми ще послухаємо черговий, 21-й альбом KISS. А для цього побажаймо йому… просто залишатися в цій чудовій фізичній і творчій формі!

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Говорити про рок – це все одно, що танцювати про архітектуру. Рок треба слухати! Frank Zappa

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом