Гурт Металліка було засновано в Лос-Анджелесі у 1981 році. Одним з офіційних Днів народження вважають 15 жовтня. Вокаліст Джеймс Хетфілд і барабанщик Ларс Ульрих помістили оголошення про створення гурту у виданні The Recycler. Щоправда, згодом Рон Макговвні розповідав, що Ларса та Джеймса познайомив його гітарист Гью Таннер. Власне, Макговні став басистом, а от з гітаристами певною мірою було кепсько. З самого початку їх змінилося декілька. Що до назви, вона з’явилася, коли барабанщика попросили допомогти назвати новий журнал про хеві-метал. Згодом Ларс згадував: "Я приїхав до Сан-Франциско і зустрів чимало класних хлопців. Одного звали Рон Квінтана. Він був справжнім метал-маніяком і хотів створити власний журнал, де писав би про улюблені бенди. Ми радились, буде це Metallica чи Metal Mania? Я сказав, що останнє мені більш до вподоби".
На початку 1982 року Ларс Ульріх переконав власника лейбла Metal Blade Records Брайана Слейджела взяти пісню Hit The Lights до першої збірки Metal Massacre. Та продовжував пошуки гітариста! Згодом на оголошення відгукнувся Дейв Мастейн. Рудий Дейв, що на той час вже грав у гурті Panic, настільки вразив Ульріха та Хетфілда лише однією розминкою, що запросили його долучитися ще до початку прослуховування! Навесні того ж 82-го Metallica записали кілька демо, а згодом — ще декілька. Касету швидко розібрали розповсюджувачі — та розкидали поміж метал-фанами. Тим часом музиканти потрапили на виступ гурту Trauma — і на них чекав черговий приємний шок від роботи басиста Кліффа Бертона. То ж, Рону МакГовні, що грав менш професійно, довелося поступитися новозапрошеному члену гурту. Адже Бертон погодився! Єдиною умовою був переїзд в його рідне місто, Сан-Франциско. На тому і зійшлися. До того ж, у Лос-Анжделесі переважав глем, а у Фріско Metallica опинилася наче вдома. Щоправда, за рік вони вирушили вже до Нью-Йорку — писати дебютний альбом!
У травні 1983 року гурт вирушив до Рочестера, штат Нью-Йорк, щоб записати дебютний альбом під керівництвом продюсера Пола Керкіо. Щоправда, постійні проблеми з гітаристами згукнулися і тут: Дейва Мастейна звільнили — за наркотики, алкоголь та агресивну поведінку. Того ж дня на заміну Дейву з гурту Exodus прийшов Кірк Геммет. Мастейн не приховував своїх образ і обурення — та звинувачував нового гітариста в тому, що той вкрав його роботу та став популярним завдяки його, Мастейна, партіям. Зрештою, альбом записали, Kill 'Em All очікуваного фінансового успіху не приніс, та подарував гурту справжніх відданих фанів. Згодом журнал Rolling Stone поставив його на 35 місце в списку СТА найкращих альбомів вісімдесятих років. А вже друга платівка показала більш відчутний результат — вона опинилася посередині двохсотки Білборд.
У 1986 році гурт видав альбом Master of Puppets. Деякі критики й досі вважають його найкращим в історії гурту. Понад те, одним з найвеличніших метал-альбомів усіх часів!. Попри те, що Metallica не видавала з нього синглів, пісні потрапили на радіо. До того ж, гурт запросили відкривати концерти Оззі Осборна. Популярність зростала. Та дехто почав називати бенд Alcoholica замість Металіка! Адже зловживання дорогою на вершину слави часто-густо стають вірним супутником. 1986 рік приніс не лише цю халепу. Восени, під час європейського туру, у Швеції загинув Кліфф Бертон. Автобус перекинувся дорогою до Стокгольма. Решта музикантів постали перед вибором: що робити далі. Згодом вирішили: Кліфф волів би, щоб Metallica жила. З благословення родини басиста почали прослуховування. У підсумку, місце було запропоновано Джейсону Ньюстеду. З новим басистом закінчили тур і записали міні-альбом кавер-версій.
Альбом …And Justice for All, записаний після смерті Кліффа Бертона, підняв гурт на ще вищий щабель. У двохсотці Біллборд він дістався шостого рядка. Це була перша робота гурту, що увійшла у Топ 10. Невдовзі альбом став платиновим. Критики відзначали зростання композиторської майтерності, а також гостру соціальну лірику. Щоправда, нарікали на продакшн. Гурт вперше висунили на Гремі — та в категорії "Найкраще вокальне або інструментальне хард-рок/метал виконання" тоді перемогли Jethro Tull. Цього ніхто не чекав — аж ніяк, а Jethro Tull і поготів. Та Металіка забрала свою статуетку вже за три роки, за Enter Sandman. Ларс Ульріх під час вручення Гремі пожартував, мовляв, маємо дякувати Jethro Tull, що вони не видали альбом і цього року!
За свою кар’єру гурт видав рівнесенько 10 альбомів. Останній на сьогодні, Hardwired... to Self-Destruct, вийшов у листопаді 2016. Робота стала шостим поспіль альбомом гурту, що дебютував на першій сходинці хіт-параду Білборд-200. Подібне в історії чарту траплялося лише одного разу! До Металіки такий результат давали лише платівки Dave Matthews Band. Гастролі на підтримку альбому, The WorldWired Tour, почалися тоді ж, в листопаді 2016-го. Вони тривали близько чотирьох років — і зупинилися лише через світовий локдаун. Тур приніс гурту понад 400 мільйонів доларів — і посів своє місце у десятці найкрутіших турів усіх часів. Виникає питання: як Металіка витримувала таку тривалість гастролей? Відповідь є. Музиканти завжди дотримуються правила, яке колись встановили лише собі: після двох тижнів концертів повертатися додому щонайменше на два тижні, до своїх рідних! Тому, на відміну від багатьох дітей рок-музикантів, найвідоміші трешери світу бачать, як зростають їхні діти!
Колись вони самі встановили собі правило: кожні два тижні гастролей мають закінчуватися двома тижнями вдома, з родиною. Суворий Джеймс Хетфілд – зразковий чоловік і тато. Він одружився 24 роки тому. З дружиною Франческою Джеймс ростить трьох дітей. Кірк Хеммет знайшов щастя у шлюбі не з першого разу. А вже друга дружина, Лані, народила йому двох синів. Ларс Ульріх в Металіці шлюбний рекордсмен. Першу наречену зустрів просто в турі. Друга була лікарем невідкладної допомоги, вона народила йому двох діточок. Треті, досить тривалі стосунки з данською актрисою, офіційно зареєстровані не були, та від них на одного Ульріха в світі стало більше. Зараз Ларс одружений на моделі Джессіці Міллер. Що до Роберта Трухильйо, саме дружина робить з його інструментів витвори мистецтва. Якщо ви бачите малюнок на басу Роба – то робота Хлої. У пари двоє дітей – ЛУлла та син Тай, який вже є цілком самостійною рок-персоною. Взагалі Металіка віддає своїм близьким всю любов — і це має прекрасні наслідки!
На хобі та інші активності у музикантів лишається небагато часу. Та все ж, Джеймс Хетфілд — пристрасний мисливець, а ще — бджоляр! Фронтмен із задоволенням порпається у гаражі зі своїми машинами та байками. А якось навіть переміг у конкурсі швидкісних моторних човнів. Кірк Хеммет все життя збирає предмети, пов’язані з хорором. Ця пристрасть для гітариста — друга після музики! Та захоплення фільмами жахів — не просто колекціонування. Кірк навіть організував свій власний тематичний фестиваль! А нещодавно його зібрання визнали найбільшою хорор-колекцією у світі. Трухильйо — як поціновувач джазу — довгі роки мріяв вшанувати життя джазового гітариста Джако Пасторіуса. І він зробив це! Стрічка «Джако» вийшла у 2014-му році. Барабанщик Металіки відомий своєю пристрастю до мистецтва. Ульріх купує картини. А якщо продає, то лише з однією метою: коли збирає гроші на добрі справи.
Імена музикантів з’явилися у Залі слави рок-н-ролу у 2009-му — на другий рік після першої номінації. До Залу увійшов поточний лайн-ап – Хетфілд, Хеммет, Ульріх і Трухільйо – а також колишні члени гурту, Джейсон Ньюстед і Кліфф Бертон. У всіх можливих світових рейтингах Металіка потрапляла до списків найвеличніших артистів світу, найкрутіших гуртів в історії, найвизначніших альбомів всіх часів, тощо. На честь музикантів знімають кіно, видають комікси та відеоігри та створюють кавер-гурти. А модні бренди, які раніше аж ніяк не бачили себе поряд із роком, запрошують Металіку стати їхніми амбасадорами! Згадайте лишень, скільки галасу було, коли Хетфілд і компанія стали обличчями Бріоні! Взагалі, зараз гурт на піку своєї слави — попри те, що подібне казали багато разів, Металіка сама дедалі підвищує свою планку. Що до грошей, які вони заробляють на концертах, тут варто згадати ще одну традицію: чи не в кожному місці, де гурт дає шоу, вони вручають чималий чек місцевим благодійним організаціям. Тим, кому зараз, на думку музикантів, допомога потрібна найбільше.
У 2021 році гурт а ні на тиждень не зникав зі стрічок новин. Восени з нагоди річниці The Black Album вони видали трибьют-альбом, в якому записалися 53 гурти й музиканти — The Metallica Blacklist. Всі отримані кошти гурт спрямував до фонду All Within My Hands та ще півсотні благодійних організацій. А декілька тижнів тому у продаж надійшла фотокнига Metallica: The Black Album In Black & White. Та все ж ми чекаємо на новий, давно обіцяний, альом! То ж зичимо Джеймсу, Кірку, Ларсу та Робу, щоб джерела їхньої сили лишалися невичерпними! Хай живе Металіка!
Допомагаємо дітям разом