-
Поділіться з друзями! 
Зараз в ефірі
до
Зараз в ефірі
Vidlik Ми тримаємось разом
🔊
Vidlik — Ми тримаємось разом

Легенда Рока. Ейсу Фрейлі — 70

По буднях в ефірі о 10:45 і 17:45

Ведучі: Сергій Зенін

Коли ви не напружуючись створюєте логотип, що півстоліття впізнають по всьому світу. Коли ви добуваєте з гітари не лише ноти, а й полум’я. Коли вас у своєму романі згадує Стівен Кінґ. Ви – світова легенда! Цього  року Ейсу Фрейлі виповнюється 70 років!

 


Всі випуски

154

27 квітня ми відзначаємо 70-ліття Ейса Фрейлі. Від народження 1951-го у нью-йоркському районі Бронкс, відомому високим рівнем безробіття й злочинності, він носив ім’я Пол Деніел. Почав грати у 13 років, його надихали Джимі Хендрікс, Ерік Клептон, Пейдж і Таунсенд. Пол змінив п'ять "дворових" гуртів, а шостий, Cathedral, виявився достатньо успішним, щоб давати концерти. І підліток покинув школу. Лише за наполяганням своєї дівчини повернувся, аби отримати атестат. Саме у старших класах він отримує прізвисько "Ейс" (ас) за майстерність знайомитися з дівчатами. Після школи він потрапив до вуличної банди, і його дорога вже чітко пролягала до в'язниці. Але йому зустрілися Стенлі Айзен і Джін Кляйн, які проклали її в інший бік.

86

Ядро гурту KISS існувало з 70-го року під назвою Rainbow. В 71-му його засновники Стенлі Айзен і Джін Кляйн перейменували гурт на Wicked Lester. Поміркувавши, вони перейменували і себе, і відтоді представляються як Пол Стенлі та Джін Сіммонс. Гурт записав один альбом, який так і не пішов у тираж і нудьгував на полиці Epic Records. В пошуках нових напрямів Сіммонс і Стенлі в 72-му році почали формувати новий гурт. Через журнал Rolling Stone вони знайшли ударника Пітера Крісса, а наприкінці року взяли і гітариста. Ним був Ейс Фрейлі, який вразив гурт своєю грою та черевиками різного кольору. Перед одним з перших концертів було затверджено нову назву гурту і Фрейлі пішов малювати її на афіші, перекриваючи стару. Так виник стилізований логотип KISS.

60

Ідея замалювати обличчя належала Полу Стенлі та Джіну Сіммонсу. А вже кожен музикант придумував свій персональний макіяж, навіяний улюбленим коміксом чи фільмом. Сіммонс фарбувався в "Демона", Пітер Крісс – в "Кота", Стенлі – в "Зоряне Дитя", Ейс Фрейлі – в "Космічного Туза" (Space Ace), хоча інколи його називають і "Spaceman". Макіяж Фрейлі не змінювався ніколи. Його взагалі вважають найкреативішим з усіх складів гурту. На сцені він створював видовища, а поза нею писав хіти. Співвідношення пісень Фрейлі до творів тандему Стенлі-Сіммонса майже таке ж, як у Харрісона до пісень Леннона-МакКартні.

50

1978 року гурт KISS досягнув піку популярності і комерційної успішності. Прибутки гурту перевищили фантастичні десять мільйонів! Та менеджмент колективу не збирався зупинятися. Виникла ідея, у який спосіб вчетверо збільшити виторг від наступного видання. KISS видає чотири альбоми від імені кожного з членів гурту. Матеріалу явно бракувало, тому кавери були в них поширеним явищем. Ейс Фрейлі до своєї, Синьої, платівки включив пісню Расса Балларда New York Groove. І вона стала родзинкою видання, яке виявилося найуспішнішим з усіх чотирьох.

44

Після виходу з гурту KISS ударника Пітера Крісса у 1980-му Ейс Фрейлі позбувається і його підтримки у творчих суперечках з Полом Стенлі і Джіном Сіммонсом. Невдовзі Ейс теж полишає гурт і береться за сольну діяльність. Він збирає власний колектив, який 1987-го видає однойменний альбом Frehley's Comet. До нього ввійшла пісня Into The Night, яку видав Рассел Баллард у 84-му. Версія Ейса дісталася 27 місця чарті Mainstream Rock Tracks від Білборда.

42

На момент возз'єднання гурту KISS у 96 році Ейс Фрейлі був найбільш успішним з колишніх членів колективу. Тому 2002 року, вдруге полишаючи гурт, він не боявся за своє майбутнє і незабаром посів 14-те місце в переліку найкращих хеві-метал-гітаристів усіх часів за версією журналу Guitar World. Своє 70-ліття, яке Фрейлі святкуватиме 27 квітня, він зустріне із багажем, що складається з 9 студійників. Останній з них, Origins Vol.2 вийшов наприкінці 2020-го.

36

19 серпня 2014 року Ейс Фрейлі випустив черговий сольник Space Invader. У написанні матеріалу і подальшому його записі взяло участь близько трьох десятків людей. Як результат – з усіх сольних альбомів "кіссів" (і екс-, і нинішніх) це видання вперше в історії увійшло в Тор-10 Білборда. Того ж 19-го серпня журнал Rolling Stone писав: "Цей альбом наділений тією безтурботністю, якої вже не має нинішній гурт KISS".

28

В лютому 2018-го Ace Frehley оголошує, що наприкінці квітня світ побачить його нове дітище. Вже у травні шанувальники артиста почали штурмувати його з вигуками "то де ж?! то коли ж?!", але відповіді не знав і сам автор. Лише 19-го жовтня альбом, названий Spaceman, нарешті з'явився у продажу. Кіссове прізвисько Ейса лягло в його назву не просто так. Її запропонував стародавній колега Фрейлі, Gene Simmons. Він же подарував альбому написану для Кісс пісню Your Wish Is My Command, і він же виконав партію басу для першого трека альбому, Without You I'm Nothing.

27

Всесвітньо відомий майстер жахів Стівен Кінґ згадав про нашого ювіляра в одному зі своїх творів "Цикл Вовкулаки" (Cycle of the Werewolf). Одним із персонажів роману є Стелла Рендольф. Це така собі мадам Грецацуєва, що страждає від надлишкової ваги і хронічної самотності. Чергової ночі вона уявляє, що отримала по "валентинці" від кожного з 20-ти об’єктів своїх сексуальних мрій. А серед них, зокрема: Пол Ньюмен, Роберт Редфорд, Джон Траволта і – Ейс Фрейлі. Вона так поринула у свої фантазії, що без жодних сумнівів сприйняла шкребіт у вікно за домагання Ейса, і розчинила його. Але це твір Кінґа, тож у вікно залазить не Фрейлі, а вовкулака.

21

1976 року, у віці 25, він одружився з Джанет Треротолою. За чотири роки по тому в них народилася дочка Моніка. Також у Фрейлі, імовірно, є позашлюбна донька, про яку мало що відомо. Як і про те, коли і чому подружжя розлучилося. В листопаді 2011 року вийшла книга-автобіографія Фрейлі "No Regrets – A Rock 'N' Roll Memoir", що неочікувано потрапила в top-10 книг місяця за версією NY Times. Тривалий час він жив у Каліфорнії, але 2019 року його домівка змістилася у Нью-Джерсі. І ось чому. На одному з фестивалів КІСС-фанів Ейс познайомився зі своєю шанувальницею, вчителькою молодших класів Ларою Коув. І невдовзі переїхав "до неї, її двох дітей і її собаки", як зазначив сам музикант. Довгих і щасливих років життя, і дякуємо за все, Пол Деніел "Ейс" Фре́йлі!

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Я не хочу змінювати світ нашою музикою! Я пишу пісні для розваг! І, з рештою, я верховний суддя своєї музики. Freddie Mercury Queen

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом