-
Поділіться з друзями! 
Дрони для Сил Оборони.
Приєднуйся!
Зараз в ефірі
до
Зараз в ефірі
Бойовий Привіт БОЙОВИЙ ПРИВІТ ПРОГРАМА 659
Раніше звучали
12:06
Вона
11:59
Life In Electric
Come Undone
⌚ ще раніше
Дрони для Сил Оборони.
Приєднуйся!
🔊
Бойовий Привіт — БОЙОВИЙ ПРИВІТ ПРОГРАМА 659

Легенда Рока. Mötley Crüe — 40

Ведучі: Сергій Зенін

Коли на ваш перший концерт прийшло 12 людей, а на останній - вісімдесят тисяч. Коли кожен ваш хіт оспівує мотоцикли, дівчат, і міцні напої. Коли ви вчотирьох становите найскандальніший колектив планети. Ви — світова легенда. Цього року Mötley Crüe виповнюється 40 років!


Всі випуски

160

Ми відзначаємо разом 40-річчя Mötley Crüe. Всупереч енциклопедичним даним, які наполягають, що це суто лос-анджелеський гурт, з усіх чотирьох тут народився лише Вінс Ніл. Потім до мегаполіса підтягнувся Томмі Лі, син військовослужбовця, і вже у школі малий познайомився з Вінсом. Далі і 17-літній Ніккі Сікс з’являється у місті, тікаючи від поліції. А Мік Марс приєднався до гурту завдяки лос-анжелеській газеті Recycler, оголошення в якій поєднали не один музичний колектив. То був 1981-й рік.

89

1986 року, перебуваючи в турі Європою, гурт зупинився у Швейцарії. Тут Вінс Ніл і Томмі Лі згадали, що десь неподалік сталася пожежа, яка породила хіт Smoke on the Water. Двоє шибайголів вирішили повторити вчинок невідомого, якого в пісні згадують як придурка з ракетницею. То ж вони придбали дорогі цяцьки в мисливському магазині та вчинили стрілянину у власному готельному номері. За спогадами очевидців, хоча готель і не згорів, пожежа в номері таки почалася. Гурт викинули на вулицю негайно, жалкуючи, що не зробили цього раніше, коли хтось із них перебив скляні стіни в ліфтах.

66

Батько-засновник американського ґлема Джин Сіммонс з гурту KISS, всупереч сценічному образу, є досить розсудливим чоловіком і, за його словами, не мав жодної залежності в житті. А от у Mötley Crüe, включаючи технічний персонал, таких гріхів було повно. Джин Сіммонс пожалкував, що не врахував цієї особливості, коли підписував угоду з гуртом про спільні гастролі у 83 році. Одного разу між гуртами виник конфлікт, і Сіммонс, уважно вивчивши угоду, знайшов юридичні підстави розірвати її просто посеред туру. Мине майже три десятиліття, поки два колективи знову зустрінуться на одній сцені.

54

На восьмому році існування гурту низка невдач і навіть трагедій призвела до того, що колектив вирішив позбуватися нездорового образу життя. Тоді якраз тривала робота над альбомом Dr. Feelgood, що вийде 1989-го року. Деякі пісні в альбомі нагадували про бурхливі події нещодавнього минулого, наприклад, Kickstart My Heart, Ніккі Сікса про його повернення у світ живих після передозування. Втім, тверезість гурту не тривала довго, і “доктор Філгуд” залишається єдиним альбомом, написаним на тверезу голову, і єдиним, що досягнув першого місця в чарті Billboard 200.

42

Склад гурту є напрочуд постійним. Нинішня команда — це перший, точніше, “золотий” склад Mötley Crüe: Вінс Ніл — головний вокал, Мік Марс — гітара, Ніккі Сікс — бас-гітара, Томмі Лі — барабани. Нових облич в колективі було зовсім небагато: в середині дев'яностих Ніла замінив Джон Корабі, з ним гурт видав студійник “Mötley Crüe” у 1994 році. А коли 1999 року дверима грюкнув Томмі Лі, на зміну йому прийшов Ренді Кастільо (альбом New Tattoo 2000-го), а його буквально на два роки змінила Саманта Мелоні. Вже 2004-го Томмі Лі повернувся.

37

У травні 2019 року компанія Netflix представила кінобіографію гурту під назвою The Dirt, зняту за однойменною книгою самого гурту. У фільмі Вінс Ніл змальований як перший голос команди. Але є одна проблема: він був другим, і в книзі про це сказано не одним рядком. Вокаліста, з яким гурт записав кілька демо,і з яким навіть ввійшов у студію для запису дебютника, звали О’Дін Петерсон. Втім, до запису не дійшло, бо решта складу відкинула його. Одні джерела кажуть, через його пристрасть до культури хіппі. А в книзі згадано його білі рукавички, які він вчергове відмовився знімати навіть тоді, коли в студії треба було плескати в долоні. Це стало приводом для звільнення Петерсона з посади, яку вже за день обійме Вінс Ніл.

35

Альбом Dr. Feelgood 1989 року заслуговує окремої нашої уваги, бо про нього можна навести з десяток унікальних фактів. Можливо причиною є те, що це — єдиний альбом, записаний на тверезу голову (факт перший). В назву гурт поклав прізвисько лікаря, що постачав амфетамін першим особам Штатів. Продюсер Боб Рок настільки вміло вибудував звук, що Металліка перехопила його аж на п’ять своїх альбомів. У треку Sticky Sweet ми чуємо голос Стівена Тайлера з гурту Aerosmith. А у двох інших на гітарі грав вокаліст Вінс Ніл. У композиціюSlice of Your Pie гурт вплів елементи з бітлівської I Want You. Фірма Найк випустила кросівки в кольорах альбому. І — факт найгучніший, хоч і не останній — це єдиний альбом Mötley Crüe, який очолив чарт Billboard 200.

33

Бас-гітарист Ніккі Сікс страждає від піроманії настільки, що тримає вогнегасники у всіх кімнатах. Через нього горіли і готельні номери, і концертні сцени. Піротехніка тривалий час була атрибутом усіх шоу гурту. Особливої уваги заслуговує вогнемет на гітарі Ніккі, полум’я з якого било на добрячі десять метрів. Та якщо вже вести мову про концерти гурту — невід’ємною їх ознакою є неймовірна гучність. 1997 року один з відвідувачів такого виступу подав позов проти Mötley Crüe, в якому зазначалося, що він втратив слух на концерті гурту. Остаточним рішенням суду була відмова задовольнити позов, суддя пояснив його просто: “ви знали, куди йшли, юний чоловіче”.

30

У вісімдесятих всі четверо були настільки яскравими особами, що їм не могли відмовити навіть моделі Плейбоя. Ніккі Сікс одружився на Бренді Брандт, а після розлучення з нею взяв у дружини іншу модель, Донну д’Еріко. Моделлю Плейбоя була і третя дружина Вінса Ніла — Хейді Марк. Томмі Лі має схожу з ним історію шлюбів, третій із них він уклав із Памелою Андерсон. Втім Ніл любить єхидно зауважувати Тому, що ДО того Пам була ЙОГО дівчиною.

31

Куди не глянеш, кожне джерело надає все більше й більше свідчень того, що гурт є найяскравішим втіленням гасла “sex, drugs, rock-n-roll” і моря-моря бруду. Втім, таки знайшлися факти, які хоч з одного боку компенсовують цей бруд. Як виявилося, Томмі Лі є запеклим поборником прав тварин, закликає забирати з притулків собак і котиків, співпрацює з рухом PETA і Червоним Хрестом. Вінс Ніл є засновником фонду імені Скайлар Ніл — своєї доньки, яку він втратив через онкологічні проблеми; журнал Classic Rock заявляє, що суми пожертв Ніла на боротьбу з раком становлять мільйони доларів. А минулого року передав 750 000 на дослідження проблем розладу пам’яті. Звичайно ж, ці риси прийшли до розбишак через роки і через сумний досвід. Але музиканти прагнуть передати поколінням саме цей приклад, а не гріхи юності. Іншим взірцем нехай залишається згуртованість колективу, прагнення нових гастролей і пошук матеріалу для нового альбому — це все те, чого ми чекаємо від Mötley Crüe на п’ятому десятку діяльності гурту.

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Викинути телевізор з вікна готелю? Це не наш стиль! А от розтрощити готельний номер – це цілком нормально. Noddy Holder Slade

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом