-
Поділіться з друзями! 
Зараз в ефірі
до
Зараз в ефірі
The Beatles Let It Be
Раніше звучали
04:11
Pink Floyd feat Andriy Khlyvnyuk of Boombox
Hey, Hey, Rise Up
04:06
⌚ ще раніше
🔊
The Beatles — Let It Be

Легенда Рока. Боно — 60

Ведучі: Сергій Зенін

Коли ви — нагорі списку найвизначніших артистів усіх часів. Коли ви маєте титул Лицаря, хоча не є громадянином Великої Британії. Коли ви єдиний, кого номінували на Греммі, Оскар, Золотий Глобус і Нобелевську премію миру. Ви — світова легенда! 10 травня Боно виповнюється 60 років.

 

 


Всі випуски

615

Пол Девід Хьюсон народився 10 травня 1960 року у Дубліні. Боно він став не одразу. Пол ходив до місцевої школи, де зустрів свою майбутню дружину Елісон Стюарт, а також своїх майбутніх колег по гурту. Ще в юності Хьюсон дізнався, що таке втрати. Коли Полу було 14 років, помер його дід по лінії матері. А під час похорону у самої мами стався крововилив у мозок — за кілька днів хлопець втратив і її. Згодом кілька пісень U2 присвятить матері — як от I Will Follow та Out of Control. Майбутній барабанщик гурту, Ларрі Мюллен молодший, також втратив маму зовсім юним. То ж, хлопці були дуже близькими, вони розділили тяжку ношу.

308

В Ірландії, коли Боно був малим, величезне значення мала релігія. Родина Хьюсонів, певною мірою, була виключенням. Мама була протестанткою, а тато католиком — для Ірландії того часу це була рідкість. У підсумку, сам Боно прийшов до віри у віці близько 20 років, але він дотримується власних правил. Якось в інтерв'ю з Ларрі Кінгом вокаліст сказав: "В дитинстві я зрозумів, що релігія часто є ворогом Бога. Така… вигадка. Як будинок, з якого Бог саме пішов. Ви тримаєтесь за релігію, правила, традиції. Гадаю, Бога більше цікавить серце людини".

271

До того, як з'явився його нікнейм, відомий усьому світу, прізвиськ було декілька. Huyseman, Houseman, Bon Murray, а також ще одне з 33 літер, які ми навіть не будемо намагатись вимовити, хоча останні з них легко, БенгБенгБенг! Але повернемось до імені БОНО. Підлітком Пол Хьюсон був членом вуличного угруповання Ліптон Вілледж. Через сусідство з магазином для тих, хто погано чує, Bonavox (гарний голос) друзяки просто називали його, так би мовити, за місцем проживання — Bono Vox з O’Connell Street. А згодом фраза скоротилася до "Боно Вокс", і зрештою до одного слова: Боно.

279

25 березня 1976 року він сам, Девід Еванс (або Едж), його брат Дік і Адам Клейтон відповіли на оголошення свого шкільного друга Ларрі Мюллена Молодшого про створення рок-гурту. Зібралися, взялися за кавери на відомі гурти). Боно волів співати пісні The Rolling Stones та Beach Boys. Щоправда, грати кавери у хлопців виходило не дуже вправно. То ж, вони почали писати власні треки. Кажуть, щойно U2 зібралися, Боно був і вокалістом, і гітаристом. А згодом визнавав: він і гадки не мав, як грати! Якось фронтмен розповів: "Я був настільки кепським гітаристом, що вони сказали мені: ПРОСТО СПІВАЙ!". А за багато років з того дня Боно навіть брав уроки фортепіано у вчителя музики своїх дітей — адже це неабияк допомагає творити пісні!

252

З майбутньою дружиною, Елісон Стюарт (зараз має його прізвище, Хьюсон), музикант познайомився ще в школі. Дівчинка виросла у бізнесменку, активістку і справжнього друга по благодійних справах. А підтримка йому потрібна! Адже Боно не тільки говорить правильні слова. У країни, яким допомагає, він ЇДЕ. Так у 1985 році Боно з дружиною провели майже два місяці у Ефіопії, де разом з іншими благодійниками намагалися покращити санітарну ситуацію переповнених таборів. Їздили й до інших місць — не припиняють і зараз. Все це не завадило Елі народити чоловікові чотирьох дітей: двох дівчат і двох хлопців. А якось Боно прогавив День народження дружини! Тоді він написав їй пісню The Sweetest Thing. А згодом, коли її перевидали, оформив всі прибутки від синглу на Елі. Та, в свою чергу, пожертвувала ці кошти фонду, що опікується жертвами Чорнобиля. Отака сімейка!

250

В житті фронтмена U2 було чимало моторошних моментів. У 2000 році він боявся, що хворіє на рак горла. Щоправда, лікарі його заспокоїли. За 10 років була грижа у хребті. А у 2014-му катання на велосипеді у Нью-йорку спричинило низку переломів, одну лише руку він зламав в шести місцях! Зараз цей супермен має титановий лікоть, а страхи щодо того, буцімто він більше ніколи не зможе грати на гітарі, в минулому. Та це ще не все. У 2016 році під час сумнозвісної атаки у Ніцці, Боно перебував саме там, адже має будинок неподалік. Він саме обідав у ресторані, коли поліція наказала евакуюватися. А за рік до того Боно, знов-таки, опинився неподалік епіцентру теракту в Парижі, під час якого загинуло понад 130 людей. Про все, що Боно бачить і що йому болить, музикант не мовчить, як і його друзі. Недарма U2 прославились, найперше, відвертими піснями про больові точки людства.

183

"Пробачте, Сер — чи, перепрошую, містер!" За благодійну діяльність по всьому світу у 2007 році Боно отримав звання Лицаря Британської Імперії. Щоправда, через те, що музикант не є громадянином Великої Британії, титул "Сер" до нього не додається. Проте подібну шану Боно отримав не лише від Єлизавети II. Ще у 2003-му президент Франції Жак Ширак нагородив музиканта Орденом Почесного Легіону (а у 2013 там-таки ж у Франції Боно вручили почесний Орден мистецтв і літератури). А у 2005 році до нагород додався ще й португальський Орден Свободи. До того ж, Боно — єдиний, кого номінували одночасно на Греммі, Оскар, Золотий Глобус і Нобелівську Премію Миру. Понад те, він все отримав! Музикант став Людиною Миру у 2008 році, за боротьбу з бідністю та хворобами в Африці.

152

Пол Девід Хьюсон — не лише фронтмен U2, славетний сонграйтер, режисер і постановник, а ще й актор. Звісно, в деяких фільмах він з'являється у ролі самого себе. Та є й справжні акторські роботи. Як от у стрічці "Готель за мільйон доларів" (в якому він ще й співавтор сценарію). У музичному фільмі "Крізь всесвіт", заснованому на піснях Бітлз, ірландець також з'явився. Він зіграв роль Доктора Роберта й заспівав "Lucy in the Sky with Diamonds". Ще до отримання усіх своїх поважних орденів і титулів, у 2001 році, Боно зробив свою славнозвісну промову для випускників Гарварду. Ось як він звернувся до студентів: "Моє ім'я Боно і я рок-зірка. Я не вихваляюся, скоріше, навпаки, сповідаюся. Бо мені здається, є лише одна річ, гірша за те, щоб бути рок-зіркою – це бути рок-зіркою з принципами". Таким напуттям музикант скеровував молоде покоління на свідомий і відповідальний дорослий шлях тоді. Маємо переконання, що зараз він говорив би так само.

150

Музикант майже всюди з'являється у сонцезахисних окулярах. Спробуйте загуглити та знайти його портрет без них! Якщо й вийде, то це велика рідкість. Якось Боно сказав, що без окулярів він – аморфна маса. І це не якась там "фішка рок-зірки", а сувора необхідність. Адже фронтмен U2 має підвищену чутливість до світла. Він каже: "Якщо мене хтось фотографує, цей спалах я спостерігаю до кінця дня". Та темні окуляри не заважають Боно бачити вигідні пропозиції та забирати свої гроші… щоб вкладати їх у благодійність. Щоправда, якось видання 24/7 Wall Street назвало його найгіршим інвестором в Америці. А потім у 2009 році він придбав близько двох відсотків акцій Фейсбук — за 86 мільйонів доларів. За наступні шість років його доля виросла у суму понад мільярд!

146

Якось іменинник сказав: "Як рок-зірка, я маю два інстинкти. Я хочу повеселитися і я хочу змінити світ. У мене є можливість робити дві справи одночасно". Співак, автор, актор, батько, син, чоловік, активіст, благодійник… Назвіть будь-яку справу – і, скоріш за все, Боно це вже зробив. Він великий мрійник і діяч, який використовує свою славу, щоб змінити світ на краще. Музикант зустрічається зі світовими лідерами та політиками, залучає до благодійності своїх прихильників, а ще створив і очолює одразу декілька фондів, кожен з яких опікується окремою проблемою. І, уявіть, такі поважні справи не завадили Боно написати дитячу книжку "Пітер та вовк". Вгадайте, куди пішли кошти від продажу? Саме так, на добрі справи. Та повернемось до музики. Гурт U2 за свою 40-річну історію видав 14 альбомів. Крім того, Боно співпрацював з Джонні Кешем, Віллі Нельвоном, Роєм Орбісоном, Томом Петті та іншими – цей список можна продовжувати чи не без кінця. Власне, саме цього й бажаємо на 60-річчя людині з великим серцем – щоб натхнення й сили не знали кінця-краю, нехай твій славетний шлях триває довгі й довгі роки. З Днем народження, Боно!

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Звідки береться наш драйв на сцені? З ДНК! З 12 річного віку. З 200 рок-концертів, які ми відвідували з дитинства! Ми взяли з них найкраще! Joe Elliott Def Leppard

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом