-
Поділіться з друзями! 
🔊
Guns N' Roses — Welcome to the Jungle

Психологи кажуть

 

Люди по всьому світу сидять по домівках — і це абсолютно незвична ситуація. Цілком нормально, що організм і психіка людини реагують на такі зміни, але у всіх це відбувається по-різному. Щоб зменшити негативний вплив ізоляції, ми звернулися до психологів, адже вони розуміють, що саме відбувається з психікою. А головне — вони мають пояснення, рішення, конкретні поради, як поводитися, як це все сприймати та що робити на карантині, як прожити цей час якісно та спокійно. 

Поділіться цією програмою з друзями!

Всі випуски

354

Психологи кажуть, що ставлення більшості людей до карантину можна описати як "Пережити карантин". Це помилка. Ми повинні змінити свою думку на таку як "Жити в карантині". Важливо своє життя не сприймати таким, що стоїть на паузі якийсь час. Нам треба жити тут і зараз, будуючи не довгострокові плани, а ті які ви зможете реалізувати сьогодні протягом дня, або максимум завтра. Та найважливіше — чітко зробити те, що запланували. Тоді ввечері матимете змогу себе похвалити. Живіть тут і зараз.

329

Психологи кажуть, що карантин для багатьох людей сприймається як велика кількість вільного часу. І цей час неодмінно потрібно витратити на самовдосконалення у всіх можливих аспектах життя. Це не так. Ви навряд чи зможете одночасно вивчити три мови, проштудіювати всі курси з смм-маркетингу, навчитись готувати й подавати три різні страви тричі на день і змінювати стильний одяг до сніданку, обіду та вечері. Ставте перед собою реальні плани, не хапайтесь за все і одразу. Оберіть заняття, які ви точно будете виконувати та доведіть їх до кінця. Живіть тут і зараз.

319

Психологи кажуть, що страх, невизначеність і хвилювання в умовах карантину — абсолютно здорова реакція вашого організму. То ж не хвилюйтесь за те, що хвилюєтесь! Коли підступає тривога, поставте собі два простих запитання. Що реально загрожує мені саме в цю хвилину? Яка реальна загроза, а не можлива чи гіпотетична. А тоді — що конкретно я роблю для того, щоб захиститись. Скажімо, ви боїтесь заразитись і захворіти? Методично перерахуйте в голові, або вголос всі міри безпеки, яких ви дотримуєтесь. Чисті руки, свіжа маска, антисептик із собою в сумці, відстань півтора-два метри від іншої людини, не було контактів із хворими. Тоді ваша свідомість дасть вам сигнал, що в ситуації тут і зараз ви в безпеці.

306

Психологи кажуть, що в карантині дуже важливо зберегти свій розпорядок дня максимально наближеним до робочого часу. Якщо ви працюєте вдома, починайте і закінчуйте роботу в один і той самий час. Якщо ви мали обідню перерву з 13 до 14 години, то обов'язково виділяйте цей час для того, щоб перекусити. Призначайте зустрічі онлайн чітко згідно із вашим планом на день, не переносячи їх на вечір чи навіть ніч.

306

Психологи кажуть, що попри те, що найзручнішим дрес-кодом на карантині є піжама чи старі домашні джинси, краще утриматись від такої одноманітності. Протягом робочого дня варто одягатись так, як ви зазвичай одягаєтесь на роботу. А вже коли завершуєте робочі справи, переодягайтесь у звичний домашній одяг. Це допоможе більш чітко розділити ваш день на роботу і відпочинок, не перетворивши ваше життя на "день бабака".

299

Психологи кажуть, що під час карантину дуже корисним буде обмежити споживання новин. Особливо з ненадійних джерел. Це підвищить рівень стресу. Встановіть чіткі часові проміжки та оберіть одне-два надійних джерела, з яких ви отримуєте інформацію просто для того, щоб бути в курсі. Не дозвольте величезній кількості інформації перетворити ваше життя на конвеєр з її переробки. Користуйтесь сайтами Всесвітньої організації охорони здоров'я та Міністерства охорони здоров'я України. Заглядайте туди не частіше, ніж двічі на день.

299

Психологи кажуть, що чітке фізичне розмежування життєвого простору допоможе більш комфортно жити в умовах карантину. Якщо ви на карантині із сім'єю, то за кожним членом родини добре було б закріпити свої квадратні метри на час робочого та навчального дня. Бо робота чи навчання в ліжку з часом посилить відчуття одноманітності життя та може призвести до депресії. Проведіть сімейну нараду і визначте — кому кімната, кому кухня, кому коридор, облаштуйте там свій простір. А ввечері зустрічайтесь за вечерею всі разом.

252

Психологи кажуть, що під час карантину ми можемо дуже легко підхопити якусь погану звичку. Ви практично весь час вдома, а отже, є спокуса кардинально змінити свою поведінку. Ось найпоширеніші погані звички, яких слід уникати: не дотримуватись режиму дня, працювати у ліжку, нерегулярно прибирати помешкання, неправильно харчуватись, зловживати алкоголем, порушувати режим сну, постійно читати щось про коронавірус, уникати спілкування. Ваше життя на карантині повинно бути максимально наближеним до режиму звичайного та звичного.

255

Психологи кажуть, що фізична активність створює підґрунтя для позитивних змін у роботі головного мозку. Під час карантину це дуже важливо. Отже, створіть свою власну нову корисну звичку. Мінімум 25 хвилин щодня відведіть на виконання фізичних вправ. Щоб не було спокуси щодня переносити це заняття на завтра, спробуйте домовитись про спільні заняття з кількома друзями. Тоді ваша мотивація точно буде вищою, оскільки підвести колектив ви навряд чи захочете. Карантин не вічний, а вийти з нього в хорошій фізичній формі буде зовсім непогано.

247

Психологи кажуть, що моральний стан наших дітей дуже сильно залежить від нашого стану. Карантин для малих так само незвична і стресова ситуація, як і для дорослих. Тому в першу чергу будьте спокійні самі, старайтесь випромінювати впевненість і оптимізм. В жодному разі у присутності дітей не зітхайте та не обговорюйте теми на кшталт «Як же ми будемо жити далі» та «Світ ніколи не буде таким, як раніше». Дуже важливо, щоб дитина отримала необхідну інформацію про коронавірус саме від вас. Інакше вона знайде її в інтернеті, де повно фейків, зробить висновки і тоді буде дуже складно розвіяти міфи, які народяться в її голові. Говоріть з дітьми про ситуацію без драматизму.

216

Психологи кажуть, що конфлікту у сім’ї під час карантину цілком можна уникнути. Є дієвий спосіб. Домовтесь зі своїми близькими про мораторій на з’ясування стосунків. Якщо під час спільного перебування в ізоляції у вас виникають конфліктні ситуації, не прагніть їх з"ясувати негайно. У замкненому просторі це може призвести до агресії та неадекватних висновків. Складайте список ваших невирішених проблем та пообіцяйте повернутись до їх обговорення після карантину. Тоді ви зможете уникнути непотрібного скандалу, а з часом проблема може видатись вам і зовсім не вартою уваги.

Показати ще 1

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Сьогодні всі тільки й говорять про «рок», а він дедалі гіршає. Чому? Бо всі геть забули про «ролл»! Keith Richards Rolling Stones

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом