-
Поділіться з друзями! 
Дрони для Сил Оборони.
Приєднуйся!
Дрони для Сил Оборони.
Приєднуйся!
🔊
Helloween — I Want Out

Легенда Рока. ZZ Top — 50

Ведучі: Сергій Зенін

Коли блюз-рок — ваше друге ім’я, а сам Джимі Хендрікс називає фронтмена найкращим гітаристом. Коли ви не зголили свої бороди навіть за мільйон баксів, то Ви — світова легенда! Цього року ZZ Top виповнюється 50 років!

 

 


Всі випуски

Випуск №1 | 09.12.2019
1197

ZZ Top було сформовано в Хьюстоні, штат Техас, у 1969 році. Тріо складалося з Біллі Гіббонса, басиста Ланье Грега та барабанщика Дена Мітчелла. Назву вигадав саме Гіббонс. Гурт мав невеличку квартиру, де всі стіни були завішані концертними афішами — на них значились імена артистів з ініціалами. Гіббонс просто взяв імена B.B. King and Z.Z. Hill — і об'єднав до ZZ King. Проте, вирішив, що це занадто подібне до оригінального імені! То ж, продовжив свою думку: Король йде до вершини! Вершина — Toп. Наслідком цієї гри в слова та асоціації й стала назва, за якою гурт знає увесь світ!

Випуск №2 | 10.12.2019
1107

У 1969 році гурт видав свій перший сингл, Salt Lick. Бісайдом була пісня Miller's Farm. Авторство обох пісень належить Гіббонсу. Невдовзі після запису синглу басиста Грега замінили колегою Стіві Рея Вона — Біллі Етріджем, а барабанщика Дена Мітчела — Френком Бірдом з гурту American Blues. Цікавості з боку американських рекорд-лейблів не спостерігалося — і ZZ Top підписали контракт з фірмою London Records (американською філією британської Decca Records). Етрідж брати на себе обов'язки з запису не хотів. То ж, басиста знову замінили. Новим членом гурту став Дасті Хілл. Власне, всі зміни складу відбулися за рік — і відтоді трійця не розлучалася! Перший концерт ZZ Top, що вже складався з Гіббонса, Хілла та Бірда відбувся 10 лютого 1970 року.

Випуск №3 | 11.12.2019
1062

Дебютний альбом гурту, який назвали без витівок ZZ Top's First Album, вийшов у 1971 році. Він яскраво продемонстрував і блюзове коріння, і прекрасне почуття гумору. А вже за рік сингл з другого альбому привів ZZ Top у чарти. Майбутнє заграло новими кольорами. То ж, з наступною платівкою не барилися, і не дарма! Після виходу Tres Hombres у 1973 на гурт чекали вже найкращі місця хіт-парадів, а також солдаути по США. Їздити доводилося чимало. Адже на них в Америці чекали всюди! Гостювання в різних куточках США затягнулося на сім років! Та під час гастролей музиканти встигали видавати нову музику. Зрештою, трійка взяла перерву на дев'яносто днів. Гіббонс полетів мандрувати Європою, Бірд — гріти кісточки на Ямайці, а Хілл попрямував до Мексики. Запланованої перерви не вистачило — то ж, гуляли аж два роки, під час яких Біллі Гіббонс і Дасті Хілл відростили бороди по груди.

Випуск №4 | 12.12.2019
1062

Після тривалого відпочинку та відрощування борід у 1979 році гурт підписав угоду з "Warner Bros. Records" і видав альбом Degüello. Він містив два надпопулярні сингли: Cheap Sunglasses і кавер I Thank You, і в підсумку став платиновим. ZZ Top залишалися страшенно бажаними на американських сценах, а також здійснили свою першу мандрівку до європейської публіки. Вони виступили на німецькому музичному телеканалі в шоу Rockpalast. Подальші альбоми ZZ Top невпинно нарощували успіх гурту. Так, Eliminator продався десятьма мільйонами примірників, а відеокліпи постійно крутилися на MTV. Музиканти отримали свої перші нагороди за них — MTV Video Music Awards за кліп Legs, як найкраще відео гурту, а також за найкращу режисуру — це був Sharp Dressed Man. Відеохіти увійшли до збірки Greatest Hits, яка невдовзі стала мультиплатиновою.

Випуск №5 | 13.12.2019
1020

Альбом 1983 року, Eliminator, став найуспішнішим для гурту за всю їхню кар'єру. В підсумку він здобув діамантовий статус у США та Канаді і став мультиплатиновим в багатьох країнах Європи. Та з ним було не все так просто. Як написав згодом екс-менеджер сцени Девід Блейні в своїй книзі Sharp Dressed Men, звукоінженер Лінден Хадсон був співавтором більшості матеріалу в альбомі. В той час він виступав і як вчитель музики в стилі хайтек для Бірда та Гіббонса. Попри відмову ZZ Top розбиратися у справі, Блейні врегулював п'ятирічну судову тяганину з Хадсоном, сплативши шістсот тисяч доларів — адже той таки довів свої права на авторство пісні Thug. Тим часом у гурту все було прекрасно: мультиплатиновими ставали не лише студійні альбоми, а й концертні і збірки хітів.

Випуск №6 | 16.12.2019
1041

Дев'яності почалися у хлопців завзято. У 1992 гурт видав збірку найкращих хітів. Там було й кілька каверів, зокрема, і на Viva Las Vegas Елвіса. У 1993 ZZ Top ввели до Зали слави рок-н-ролу гурт Cream. А вже за рік підписали 35-мійльонну угоду на новий альбом, Antenna. Щоправда, він не досягнув успіху попереднього, та все одно це була платина. Відтоді альбоми гурту такими накладами не продавалися. Але їхні зали залишалися повними, а кліпи крутилися на всіх музичних телеканалах. У 1997 ZZ Top виступили на Super Bowl (як не дивно, рокери з'являються там нечасто). А вже в 2004 імена музикантів з'явилися у Залі слави рок-н-ролу. Урочисту промову сказав Кіт Річардс із The Rolling Stones.

Випуск №7 | 17.12.2019
1015

Усім трьом членам гурту саме 2019 року виповнюється сімдесят. Найстаршим (аж на кілька місяців!) є басист. Дасті Хілл відзначив круглу дату 19 травня. Барабанщик Френк Бірд святкував 11 червня. А Біллі Гіббонса вітаємо 16 грудня! Цікаво, що саме барабанщик, Бірд (що з англійської перекладається як "борода" не носить шикарної бороди до пупа. Зате, крім барабанних паличок, носить клюшки для гольфа. Цим спортом займається у вільний час. Дасті Хіллу, як і Френку, після приєднання до ZZ Top було не до сольної роботи. З усієї трійки власні альбоми видає лише Біллі Гіббонс. The Big Bad Blues вийшов лише минулого року, а Біллі вже планує наступний, Hardware. Якщо говорити про геть не музичне, фронтмен ZZ Top випустив власну лінійку пекучих соусів під маркою BFG Brand. Бо ж техасець не може без барбекю!

Випуск №8 | 18.12.2019
1005

Гурт є рекордсменом не лише за довжиною двох борід. ZZ Top найдовше з усіх американських гуртів живе без змін у складі. А ще це тріо хлібом не годуй, дай здивувати публіку. Коли вони їдуть на гастролі, то беруть Техас із собою! На сцені можуть опинитися кактуси, змії, буйволи, хижі птахи. Одного разу рогата скотина не вподобала концерт і розбила клітку з отруйними зміями. Певною мірою шоу все ж вдалося! ZZ Top у рідному штаті надзвичайно шанують. Коли губернатором Техасу був Джордж Буш Молодший, він навіть впровадив нове місцеве свято: День ZZ Top. Його відзначають у травні. За гоління їм теж пропонували рекордні гроші! Компанія, що виробляє бритви, була готова сплатити музикантам мільйон доларів — та вони свої бороди не продали!

Випуск №9 | 19.12.2019
931

За півстоліття гурт видав п'ятнадцять студійних альбомів, чотири живих та сім збірок. За свою дискографію вони заробили чотири золотих, три платинових, два мультиплатинових і один діамантовий сертифікат. Крім увічнення у Залі слави рок-н-ролу, гурт має зірку на Голлівудській Алеї Слави, а техаська легіслатура назвала тріо "Офіційними Героями штату Техас". Так продовжується історія хлопців, які на початку кар'єри розігрівали публіку перед шоу Дженіс Джоплін (так, вона теж з Техасу!). До речі, обдарованість Біллі Гіббонса першим відзначив Джимі Хендрікс — саме п'ятдесят років тому, під час Tonight Show Джимі назвав хлопця "найкращим гітаристом Сполучених Штатів". Непоганий аванс для 19-річного шибайголови? Гіббонс і компанія цілком його виправдали!

Випуск №10 | 20.12.2019
931

Ніхто не знає, як можна триматися гуртом впродовж п'яти десятиліть — бо до них такого просто не було! В підсумку Біллі Гіббонс, Дасті Хілл і Френк Бірд записали коротеньке відео, щоб відповісти всім одразу. Воно вийшло в листопаді. Трійця сидить разом, хтось із них награє блюз і кожен ділиться власною думкою з цього приводу. Зі слів Дасті, вони росли, слухаючи те саме і любов до музики зв’язала їх назавжди. Та все ж заради цього збираються й інші гурти, але ж в них так не виходить! То ж, басист лише розводить руками. Френк Бірд каже, що одного разу знайшов людей, з якими хотів грати. І цих двох друзяк йому жодного разу не хотілося послати під три чорти. Біллі Гіббонс додає: "Грати разом нам досі приємно". Ось і всі секрети. Напевне, ці прості істини триматимуть усіх трьох в купі й надалі. То ж, з Днем народження — і до ста років! Viva, ZZ Top!

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Нам завжди кажуть – ви випустили один і той самий альбом 12 разів поспіль... Але це помилка... взагалі-то, 13 разів... Angus Young AC/DC

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом