-
Поділіться з друзями! 
🔊
Black Sabbath — Looking For Today

Легенда ROKS'а. [КАМТУГЕЗА] — 10

Ведучі: Сергій Зенін

Коли до ваших голосів щоранку дослухаються цілими родинами і вже 10 років понад мільйон людей починають свій день разом з вами. Коли під ваше ранкове шоу встигло народитись і вирости ціле покоління, то Ви — феномен і легенда! Легенда Рокса! Слухайте історії з життя Соні Сотник та Сергія Кузіна у програмі "Легенда ROKS'а. [КАМТУГЕЗА] — 10".

 

Всі випуски

Випуск №1 | 04.11.2019
1524

Соня Сотник і Сергій Кузін з'явилися на світ в різних країнах. І навіть їхнє народження було незвичайним! Мама Соні, Раїса Сергіївна, пішки прийшла в одну з львівських лікарень, де їй сказали: "приходьте завтра, у нас вночі не народжують". Хто знає... Можливо, це був недолугий жарт. Але пані Раїса повірила та пішла собі геть. Та потім все одно довелося стукати у двері — вже іншої лікарні — адже Соня просилася назовні! Що до Кузіна, він не надто поспішав до нас з'явитися. Його мама, Клара Олександрівна, народжувала маля близько двох діб. Це було в Німеччині, у військовому містечку Крампніц (Потсдам). Коли Сергійко все ж з’явився, то приголомшив медиків — діти вагою понад п’ять кілограмів там і тоді були величезною рідкістю. То ж, маленький Кузін від народження став зіркою — всі ходили поглянути на таку дивину!

Випуск №2 | 05.11.2019
1341

Обидва наші герої проводили дитинство не з батьками, бо ті працювали. Тато Кузіна був військовослужбовцем, мама — перекладачем. Вона вийшла на роботу за два тижні після пологів! А за Сергія взялася няня. Згодом хлопця відвезли до бабусі Ганни. Колись вона співала у церковному хорі, грала на скрипці, а тепер закладала в голову онука важливі життєві цінності. А ще грала з ним в лото, читала, та за деякі речі могла й наперстком тріснути! Може, то від бабусі він має такий характер? Суворий, але справедливий. Коли народилася Соня, в її батьків не просто не було свого житла. Не було навіть орендованої квартири! Проте, Раїса та Леонід були один в одного, а ще п’ятирічний син Тарас і номер в готелі. Маленьку Сонечку впродовж року замість ванночки купали в рукомийнику. А братик і тато ще довго згадували суп, що варили собі в електрокавоварці, доки мама на роботі у профспілці. Скоро родина переїде в чудовий триповерховий будинок з прекрасними сусідами. Вже там викладачка політеху читатиме Соні вголос книжки та пригощатиме чаєм з блюдечка. А сусідки, що грають на арфі, беруть малу на всі свої концерти у філармонію. З садочка Соню найчастіше забирали друзі зайнятих батьків. І вихователям доводилось щоразу питати: ти знаєш цього дядька? Ти знаєш цю пані? А Соня неслася до знайомих дорослих, вигукуючи їхні імена — у передчутті вечора в гостях. Як каже Соніна мама, ну дуже вже дитина любила ходити "по хатАх". Авжеж! Там її частували, розважали і бавили!

Випуск №3 | 06.11.2019
1246

За дитинство Кузін встиг змінили з десяток шкіл. Подружитися з кимось в такому ритмі було складно. Ще "веселіше" стало в Мінську, де чемний хлопчик "з-за кордону" опинився серед учнів, яких міліція забирала на перевиховання просто з уроків. Сергійко теж хуліганив і часом потрапляв у відділок за бійки. Перший гурт із друзями (з гучною назвою Динаміт) він створив у п'ятому класі. У хлопців було дві гітари та стіл з каструлями замість барабанів. А от музична школа не йшла. Водій на службовій машині привозив Кузіна на урок фортепіано, той заходив і через вікно туалету тікав на вулицю — грати у футбол. За дві години через вікно ж повертався, наводив чистоту і чемно спускався сходами до машини: ось він я, пограв! А згодом поставив батькам ультиматум: або купите гітару, або музичній школі — край. Гітару купила Клара Олександрівна. Вона завжди підтримувала Сергія. Соня ж у першому класі навчалась двічі. Поки перший раз хворіла — вирішили: ніж наздоганяти, краще спробувати за рік. Те саме було і з балетом! Та й з піаніно все пішло не так. Одна викладачка ненавиділа малу, іншу не терпіла Соніна родина. Та приходила і гучно волала пісні дурним голосом — щоб заглушити свою жахливу гру. В 14 років у Соні з’явився перший гурт. Вони навіть записали альбом "Дирижабль на Схід". Зробили запис вдома, на магнітофон, і… загубили його! Пізніше написали пісню "Двері дощів", а львівське телебачення заходилося знімати кліп на даху. І зняли, і дуже гарний! Уявіть, що з ним стало? Теж загубили! Ніхто його так і не побачив. Потім Соня співала в гурті як бек-вокалістка. Репетиції проходили на танковому заводі. А ще грала з вуличними музиками на сопілці на вулицях Львова. "Добрі люди" скаржились батькам: а ви знаєте, що ваша донька у переходах за гроші грає?

Випуск №4 | 07.11.2019
1233

Попри всі свої пригоди з музичною школою та втечами через її вікно на футбол, підбирати пісні Кузін любив. А з мамою співав АВВА і танцював під пісні П'єхи. У десятому класі навіть поїхав з Мінська на конкурс до Москви з двома власними піснями, яких зараз і не згадає. Також у старших класах грав у ансамблі — на танцях та шкільних дискотеках. А вже у військовому училищі — і на весіллях, за непогані гроші. Це були кавери на популярні тоді хіти. А згодом, коли з’явилися заборонені рок-гурти, і їх також. Зокрема, "Машину Времени". Соніна любов до музики теж не закінчувалась попри усілякі негаразди. Вже в університеті, коли світом прогриміли Cranberries, подружка вигадала їй власний гурт — Соньберіс! Щоправда, він розвалився після першої ж репетиції. Оттакезні творчі суперечки виникли між басистом і гітаристом! До речі, про Соніну любов до басистів ходять байки. Так, вона вважає, що басисти в гурті головні — чого б їх не любити?

Випуск №5 | 08.11.2019
1236

Другий "захІд" Соні в музику почався з пісні "Томочка". Просто сподобався вірш, і вийшов такий собі панк-джаз, як то кажуть, не для ефіру. Вже потім були "Пятый размер", "Боже, храни Королеву" та інші. З Сонею не просто траплялись дивні історії — скоріше, її життя з дивних історій і складається! Приміром, як зняли кліп на "Королеву"? Декілька подружок зібралися потеревенити ввечері за келихом. І тут з’ясувалося, що серед них є і режисерка, і операторка, і продюсерка… Чого б не зняти собі кіно? Запросили до участі відомих українських панянок. І всі прийшли. І крокували королівським парадом по ВДНГ у +38! Жоден з творців кліпу та учасників знімального процесу не попросив за роботу гроші — відеохіт було створено абсолютно безкоштовно. До речі, саме Соня Сотник змусила Кузіна співати. Так і сказала: "давай, співай!" І Сергій Васильович... заспівав. Пісня "Лодка", яку знає напам’ять кожен фан КАМТУГЕЗИ, відпочатку називалася "По течению реки", а в рядку "виконавець" значилось "Сергій Малигін". Навіщо Кузіну був потрібен псевдонім, ніхто вже й не згадає. Навіть в ефірі Radio ROKS ця пісня спочатку була підписана саме так. Музикантів, з якими Кузін працює зараз, привів Боря Таршис. Згодом назвалися "Прострелы в спине" — воно ж і зрозуміло, в чиїй саме! Так і мандрують з концертами — сподіваємось, простріли залишаться лише в пісні!

Випуск №6 | 11.11.2019
1219

Соня Сотник і Сергій Кузін познайомилися ще у 1999. На одному з радіоганочків пили каву та розповідали одне одному анекдоти. Легке знайомство отримало цілком природне продовження: потоваришували, згодом — подружилися. На момент, коли на Radio ROKS вирішили з’єднати їх як ведучих, дружба тривала вже десять років. Ім’я для шоу вигадала чинний директор радіостанції Оксана Шавель. Під назву "КАМТУГЕЗА" і підібрали нашу веселу парочку. Як пригадує Соня, перший ефір був просто жахливим. Адже вони вийшли в нього без жодних приготувань! Соня каже: "Я взагалі не знала, як у все це вмонтуватися. Хто я, що я — та що я, в біса, тут забула?" Та все налагодилося. До речі, новинарка КАМТУГЕЗИ Ксенія Владіна працювала на Radio ROKS ще за рік до появи ранкового шоу і наче чекала на Соню та Кузіна. На відміну від нашої двійці, вона не проспала на роботу ЖОДНОГО РАЗУ за десять років! Це наднадійна людина. Про неї кажуть: якщо світ вибухне — Владіна стоятиме в епіцентрі, непохитна як завжди. Щоправда, через її гіпервідповідальність інколи не обходилося без карети "швидкої". Та, щойно Ксеня приходила до тями — знов сідала в ефір і відмовлялась "проїхатися" до лікарні. Таких новинарів ми більше не знаємо. Та все ж логічно. Найкраще шоу — найкрутіша дівчина в новинах.

Випуск №7 | 12.11.2019
1201

Крім Соні Сотник, Сергія Кузіна та Ксенії Владіної в студії під час КАМТУГЕЗИ вже кілька років є ще одна людина — звукорежисер. Коли Соня побачила таку людину на іншій радіостанції холдингу, то страшенно здивувалася: а що, так можна було? Адже встигати все одразу нелегко. Бачити та справді чути Кузіна, контролювати плейлист, дзвінки, тощо! Та віддати ефір в руки звукорежа Соня побоювалась — було відчуття втрати контролю. Але зрештою зважилась. Щоправда, знайти потрібну людину — справжній квест. Адже звукорежисер — частина організму шоу. Тут мало бути професіоналом. Головна увага — на психологічну сумісність. Бо зранку кожен почувається вразливим і незахищеним. Потрібно, щоб ведучі прийшли в ефір і відчули себе наче вдома! Адже вони й самі — дім для рок-фанів, їхній рОковий ранок! То ж, КОЖЕН в студії Radio ROKS має для колег сюрпризи, смаколики, каву та добре слово. Будь-хто з гостей одразу відчує: опинився серед рідних. До речі, у КАМТУГЕЗИ є ще один важливий принцип: вони не запрошують в гості зірок. Натомість, завітати може кожен охочий слухач. Сам чи навіть з родиною!

Випуск №8 | 13.11.2019
1199

До того, як Соня та Кузін вперше вийшли в ефір, вони зважили свої сили та вирішили, що на рік їх точно вистачить — ранні підйоми впродовж року якось переживуть. Аж ось минуло десять років! І для багатьох справді загадка, як прокидаються ті, хто потім будить країну! Все просто. Обидва розплющують очі о п’ятій. Кузіна рятують військові звички. Абсолютно всі речі на ранок він готує з вечора. Під рукою до світанку має бути кожна річ — від шкарпеток до шапки. З дзвінком будильника сідає в ліжку і п’ять хвилин розмірковує про життя… приблизно так: "Якого біса? Чого я встав? Нашо воно мені треба? А, точно. Час їхати на роботу." Без цього кузінського ритуалу його ранок не починається! Далі на збори Сергій має 25 хвилин — на душ і легкий сніданок. Попереду у Васильовича ще сорок кілометрів дороги. Соні ж на збори потрібна година. Прокинулась, кава, і в душ. Вимкнула фен, ще одна кава і мерщій до машини. За п’ять хвилин вона вже на роботі і тут законна третя філіжанка міцної кави, вже з Кузіним. Обидва кажуть: найбільший кайф — ранкове повітря. Коли виходиш у світ (влітку вже світло, взимку - дОсвіта!), перший ковток повітря, як справжня любов. Він компенсує все.

Випуск №9 | 14.11.2019
1190

Особисте життя Соні та Кузіна на видноті. Адже всі важливі родинні події відбуваються просто в ефірі Radio ROKS! За народженням двох молодших дітей Кузіна, Аріші та Артема, ми слідкували в КАМТУГЕЗІ. Обидва народилися рівно за 9 місяців… після відпусток КАМТУГЕЗИ. Зрозуміло, чому? Бо відпочинок надихає! На обидвох пологах Сергій був присутній особисто. Взагалі у Кузіна четверо дітей. Даша — соціальний працівник в Лондоні, Женя — інтернет-маркетолог, саме зараз переїздить до Азії. Дружина Сергія Васильовича, Аліна, лікар. Кузін жартує, що через її любов до білого кольору в нього не будинок, а психушка! До того ж, неможливо не підібрати на вулиці біленьку кішечку-безхатько. Вдома завжди мешкають кілька. А ще — дві собаки. А велику людську родину доповнює мама, Клара Олександрівна. Соня кілька років тому знову вийшла заміж. І це неймовірна історія. З Михайлом вони познайомилися після одного з концертів "НаШапку". Зайшли в бар і серед веселої компанії посварилися. Тоді на концерті збирали гроші на приціл. Міша ж — військовий. Він сказав, що в армії все є і, що волонтери лише розхолоджують керівництво і самих бійців. Соня ж відповіла, що він не буде їй вказувати, як вона має жити своє життя і на що збирати гроші. А потім Михайло якось завітав до Соні в гості і залишився. І в Сонєчки, і в Кузіна є ще одна, спільна велика родина — Бандугеза. Вони самі згуртувалися навколо ранкового шоу, а зараз це банда крутих, щирих і відданих одне одному людей. Вони разом відпочивають, ходять на концерти та роблять добрі справи. Унікальна спільнота однодумців, яку ми обожнюємо!

Випуск №10 | 15.11.2019
1200

Перший концерт КАМТУГЕЗИ відбувся дев’ять років тому в Харкові — вирішили спробувати, як воно — такий формат ранкового шоу? Хвилювалися: а раптом ніхто не прийде? Та на Соню та Кузіна чекала несподіванка: шалений ажіотаж. Стало ясно: люди хочуть їх бачити, говорити з ними та обійматися. Власне, план такий і надалі: бути, поки фани цього потребують. Якщо підбивати підсумки та говорити про досягнення, в цьому вони єдині. Успіх в радіо не вимірюється рекордами, грошима чи чимось, що можна злічити. Найбільше надбання за 10 років КАМТУГЕЗИ — це люди, які згуртувалися навколо. Та друзі, з якими можна досягти будь-якої мети. Кажуть, друзі — усмішки Бога? То ж, хтось вище слухає цих двох і постійно сміється! Коли святкування десятиліття добіжить кінця, Соня продовжить записувати аудіокниги, організовувати концерти НаШапку та робити РАДІО. Має плани вивчити англійську — та має мрію про Кубу. Бо обожнює сонце, кубинську музику та танці. Ви не чули українські народні пісні в боссанові? А Соня знає, що воно таке! Кузін цього року (на додачу до всіх мов, що знає) має опанувати українську. Він вчиться щодня — і часом результат ви ВЖЕ чуєте в КАМТУГЕЗИ. До зустрічі на концертах! За десять років від початку для Соні та Кузіна ви стали більше, ніж слухачі. Стали частиною їхнього життя, їхніми друзями та стимулом прокидатися о п’ятій. Від імені КАМТУГЕЗИ дякуємо вам за відданість, а від себе зичимо Соні та Кузіну: Long live Камтугеза! Long Live Rock 'n' Roll!

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Рок-музика – це найкращий спосіб висловити свої думки! Roger Taylor Queen

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом