-
Поділіться з друзями! 
Дрони для Сил Оборони.
Приєднуйся!
Дрони для Сил Оборони.
Приєднуйся!
🔊
The Hardkiss — Кобра

Легенда Рока. Брюсу Спрінгстіну — 70

Ведучі: Сергій Зенін

Коли ваша пісня є національним символом країни, а публіка не відпускає вас понад чотири години! Коли астронавти беруть вашу музику в космос, то ви — світова легенда! 23 вересня фантастичному Брюсу Спрінгстіну 70 років!

 

 


Всі випуски

Випуск №1 | 16.09.2019
1551

Брюс Фредерік Джозеф Спрінгстін народився 23 вересня 1949 року в курортному містечку Лонг Бранч на східному узбережжі США, в Нью-Джерсі. В цьому ж штаті Брюс провів своє дитинство. Його батька всі звали "Голландцем", бо він мав нідерландське та ірландське коріння, а мати — італійське. Дід Брюса народився у Неаполі. Коли висадився на американський берег, старий італієць не вмів навіть читати та писати. Дитинство майбутньої зірки було не безхмарним. Тато інколи працював водієм автобуса. Та частіше сидів без роботи. До того ж, батько страждав на психічне захворювання і дедалі стан його здоров’я погіршувався. Після Брюса в родині народилися ще й дві доньки, Вірджинія та Памела. Остання згодом зайнялася фотографією і навіть створила кілька обкладинок для альбомів свого брата.

Випуск №2 | 16.09.2019
1507

Його прізвище має нідерландське походження. Дослівно воно означає "камінь з бруківки". На міцність життя перевіряло Спрінгстіна не один раз і він старанно виправдовував давнє прізвище своєї родини. Брюс зростав під пісні Френка Сінатри по радіо. А коли йому було сім років, побачив по телевізору Елвіса і захопився музикою назавжди. Невдовзі мама, побачивши захоплення сина, принесла додому гітару. Вона орендувала її за 6 доларів на тиждень. Бо придбати інструмент бюджет сім’ї геть не дозволяв. В шкільному колективі Брюс почувався чужинцем. То ж, коли закінчив школу, навіть не прийшов на випускний. Вчителі Спрінгстіна згадували, що він був самітником, якого не цікавило нічого, крім гри на гітарі. Згодом хлопець вступив до коледжу, але скоро кинув навчання. Натомість, зголосився служити в збройних силах та й тут не пощастило. Він потрапив в дорожню пригоду на мотоциклі й мав струс мозку. Разом з його "божевільною" поведінкою це поставило хрест на військовій кар’єрі — юний музикант отримав класифікацію «F4» — непридатність до служби.

Випуск №3 | 18.09.2019
1484

1964 року у шоу Еда Саллівана Брюс вперше побачив Бітлз. Йому було лише п’ятнадцять, а тут таке хвилювання! Натхненний хлопець одразу ж купив свою першу гітару за 19 доларів. Згодом мама взяла позику, щоб купити синові кращу — вже за $60. Вже тоді Брюс заходився грати на публіці, зібравши гурт The Rogues. За рік сміливець пішов у гості до місцевих меценатів — Текса та Меріан Він’ярд, які охоче допомагали молодим колективам. Подружжя зробило його гітаристом і вокалістом бенду під назвою Castiles. Вони навіть записали пару власних пісень у громадській студії та виступали на міських заходах. Меріон пізніше згадувала: коли Брюс сказав, що стане знаменитим, я повірила в це одразу! Вона не помилилась.

Випуск №4 | 19.09.2019
1438

На початку сімдесятих музикант грав в декількох гуртах потроху. Хлопець шукав себе і прагнув створити власний унікальний стиль. Його сонграйтерський потенціал вражав. В майбутньому компанії-видавці писатимуть, що в одній пісні Спрінгстіна більше слів, ніж в інших виконавців у цілому альбомі. Цей дар помітили люди, які були здатні змінити життя Брюса. Пара менеджерів спрямували на нього увагу Columbia Records. Спрінгстіна запросили на прослуховування. Він отримав контракт. І вже, у 1972-му зібрав новий гурт для запису першого сольного альбому, "Вітання з Асбурі Парк, Нью-Джерсі". Згодом альбом стане двічі платиновим, а цей гурт світ знатиме під назвою як "The E Street Band". Щоправда, цю назву не використовували аж до 74-го року.

Випуск №5 | 20.09.2019
1416

Ще до початку історії The E Street Band, і на початку його шляху до слави, Спрінгстін отримав прізвисько The Boss. Це через те, що мав отримувати платню за виступ своїх музикантів в клубах і розподіляти між членами колективу. Також Босом його називають через гру "Монополія", в яку Брюс "різався" в Нью-Джерсі з місцевими колегами. Від такого імені Спрінгстін не в захваті, бо не любить "босів". Та тактовно його приймає. До речі, навіть коли Брюс Спрінгстін отримав всесвітнє визнання, його "нью-джерсійське" коріння проходило крізь всю його музику. Під час своїх шоу, де б він не грав, музикант завжди славить рідний штат. А також любить влаштовувати сюрпризи — зненацька з’являтися з імпровізованими концертами в "рідних" нічних клубах.

Випуск №6 | 23.09.2019
1414

На сьогодні музикант видав двадцять альбомів. Більшість з них стали платиновими, а одна платівка, «Born in the U.S.A.», здобула діамантовий статус. В ній було сім хітів, які увійшли в десятки найкращих в хіт-парадах по всьому світу. І взагалі цей альбом потрапив до списку найбільш комерційно успішних релізів всіх часів (понад 30 мільйонів примірників!). Навіть примхливі критики визнали роботу однією з найкращих в історії музики. Свіжий альбом Брюса Спрінгстіна, «Western Stars», вийшов цього року. За словами музиканта, він надихався популярною музикою Південної Каліфорнії сімдесятих. Брюс сказав: «Це повернення до моїх сольних записів, кінематографічних аранжувань і абсолютно американських тем – хайвеї, пустелі, самотності та спільності, відчуття дому та надії». Фільм про те, як альбом було створено, показали на фестивалі в Торонто на початку вересня, а вийде він у жовтні. В цій документальній стрічці Брюс Спрінгстін ще й дебютував як співрежисер.

Випуск №7 | 24.09.2019
1406

Ми продовжуємо відзначати День народження Брюса Спрінгстіна. Окремої згадки варті його живі виступи. За свою кар’єру Брюс провів два десятки світових турів (це якщо не враховувати спільні з кимось мандри та виступи на всіх можливих фестивалях). Традиційно концерти його гурту тривалі. Деякі виступи – понад чотири години! Брюс виконує по тридцять пісень – а потім ще декілька на біс! Та шаленого адреналіну від повних стадіонів Спрінгстіну замало. У 2017-му він ще й зголосився на так звану бродвейську резиденцію. Щовечора, п’ять разів на тиждень впродовж усього жовтня виступав у The Walter Kerr Theatre в Нью-Йорку. Всі охочі потрапити на шоу не змогли. То ж, його подовжили на листопад. Та квитків все одно на всіх не стало! У підсумку все це (з невеликими перервами) тривало майже рік! Брюс виступав сольно під власний акомпанемент гітари чи фортепіано. Грав свою музику та розповідав історії з життя. Загалом резиденція склалася з 236 шоу і зібрала 113 мільйонів доларів.

Випуск №8 | 25.09.2019
1411

Ще з 1972 року разом із Брюсом виступає гурт музикантів "E Street Band". Та мало хто знає, що E Street — реальна географічна назва. Така вулиця є в Бельмарі, штат Нью-Джерсі. Гурт взяв таку назву через те, що там жила мама оригінального клавішника, Девіда Сенкшеса. Жінка була настільки люб'язною, що дозволяла хлопцям проводити репетиції в її будинку. Біля Спрінгстіна жоден не нехтує шансом показати свою людяність і насамперед — сам Брюс. Чим інколи користуються фани! Якось один кинув виклик зірці — мовляв, чим доведеш, що не ставишся до прихильників зверхньо? Брюс запросив того хлопця разом із його мамою на вечерю! А коли у 1989 році E Street Band вирішили, що розбігаються, Брюс Спрінгстін вирішив сплатити винагороду своєму гурту. Кожен з музикантів отримав по два мільйони доларів! Зараз в бенді грає десять талантів, серед яких сам Спрінгстін та його дружина Патті Скалфа.

Випуск №9 | 26.09.2019
1407

З майбутньою дружиною, Патті Скалфа, Спрінгстін познайомився на початку вісімдесятих. Побачив її виступ і вподобав голос дівчини. Невдовзі Брюс і Патті стали друзями, а згодом Скалфа ще й приєдналася до E Street Band. Тим часом, Брюсу представили акторку та модель Джуліан Філіпс, закрутився роман, а за рік відбулось весілля. Та щастя з Джуліан тривало не довго — почуттів вистачило на пару років. Спрінгстіна дедалі більше охоплював смуток. Гіркі почуття частково вилились в альбом Tunnel of Love. З невдалим шлюбом було покінчено. Щоправда, преса не могла пробачити музиканту розрив із красунею і намагалася травити "Босса". Допоки він не поставив крапку: суспільство не може вирішувати за людину, кого любити, а кого ні! І ось іронія долі: під час туру на підтримку платівки Tunnel of Love, Брюс Спрінгстін і Патті Скалфа закохалися! Після важкого розлучення зважитись на ще один шлюб музиканту було вкрай важко, та він вирішив: "Якого біса?!". Пара влаштувала скромне весілля. Були присутні лише рідні та найближчі друзі. Дівчина народила Брюсові троє дітей. Евана, Джессіку та Самуеля. Коли діти досягли шкільного віку, родина переїхала назад до Нью-Джерсі, щоб малі зростали по за увагою папараці. Тепер старший син пішов дорогою батька — він музикант. Донька — чемпіонка з кінного спорту. Молодший син Брюса та Патті служить вогнеборцем.

Випуск №10 | 27.09.2019
1402

Всі, хто оточує музиканта, а також фани, що впродовж сорока років цікавляться автором улюблених пісень, самі знають, наскільки він крутий. Та все ж пригадаємо, як світ вшановував талант Брюса. Ім’я Спрінгстіна — в списку найбільш успішних артистів усіх часів (одразу після Бітлз, Елвіса та ще пари гідних імен). Брюсові концерти мають репутацію найбільш шалених і найбільш тривалих у світі! Десяток Гремі, нагороди Американської Академії Музики, Бріт Евордс, Емі, Оскар, Золотий Глобус, премії Тоні та Джуно, Полар Мюзік Прайз, Зала слави рок-н-ролу та Зала слави сонграйтерів, нагорода Кеннеді-Центра (а також Президентська Медаль Свободи), тощо. Попереду у Босса — новий альбом і новий тур з E Street Band. Записувати нову музику (ЗНОВУ!) Спрінгстін планує наприкінці цього року. Що ж, "Народжений Бігти" та "Народжений в США"! Гойдай планету ще багато років! З днем народження, Брюсе!

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Хлопці, на календарі 2003-й. Яких від мене можна чекати сюрпризів, коли я граю вже сорок років! Ritchie Blackmore Deep Purple

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом