-
Поділіться з друзями! 
🔊
Radio ROKS — Рок. Тільки рок!

Легенда Рока. Джину Сіммонсу — 70

Ведучі: Сергій Зенін

Коли ви заснували найбільш комерційно успішний рок-гурт у світі. Коли феномен бізнес-імперії KISS – ваша справа! Коли ви грали рок ще напівголодним підлітком – і не втомилися досі! Ви – світова легенда! 25 серпня легендарний Джин Сіммонс святкує своє 70-річчя. 

 

 


Всі випуски

Випуск №1 | 19.08.2019
1808

Джин Сіммонс народився 25 серпня 1949 року в місті Хайфа (Ізраїль). Тоді хлопчика назвали Хаім Вітц. Його мама, Флоренс Кляйн, родом з Угорщини, разом зі своїм братом, були єдиними з родини, хто вижив під час Холокосту. За плечима Флоренс лишила нацистські концентраційні табори. Батько Джина, Ференс Вітц, був столяром. Хаїм, як його тоді звали, зростав у містечку Тірат Кармель поблизу Хайфи, ще малим годинами грав на гітарі. Згодом музикант пригадає, що його дитинство пройшло в страшенних злиднях – родині ледве вистачало грошей на хліб і молоко. Коли малому виповнилось сім років, він із другом, аби заробити хоч якихось грошенят, почав збирати дикі фрукти та продавати їх біля дороги.

Випуск №2 | 20.08.2019
1774

Разом зі своєю мамою він переїхав із Ізраїлю до Сполучених Штатів у віці восьми років. Батько ж лишився – від нього народився ще один хлопець і три дівчинки. А наш тоді ще Хаїм згодом отримав нове ім’я – Євген Кляйн – взявши мамине дівоче прізвище. В дев’ять років пішов в єврейську релігійну школу, далі – в загальноосвітню, а потім – до коледжу. І знов обрав нове ім’я. На честь рокабілі-співака, якого звали Джампін Джин Сіммонс, став Джином Сіммонсом. Перш, ніж почалася його музична кар’єра, змінив кілька професій. Добре набирав текст на машинці – то ж, працював помічником редактора в журналі Vogue, вчителем, тощо. Присвятити себе музиці Джина змусили Beatles. Пізніше він згадає: «Якби їх не було – мене б не було теж. Я дивився шоу Еда Салівана – і побачив цю четвірку. Ці худорляві хлопці з довгим волоссям, як у дівчат, просто підірвали мене. Як ці четверо чуваків невідомо звідки могли робити таку музику?!»

Випуск №3 | 21.08.2019
1728

Перший гурт, Lynx, Джин створив ще підлітком. А потім розігнав – щоб сформувати Long Island Sounds. Далі було ще кілька гуртів, з одним з яких, Bullfrog Bheer, було записане демо «Leeta». Згодом пісня вийде у складі бокс-сету Kiss. Увесь цей час Сіммонс відвідував коледж – а також працював де прийдеться – навіть продавав вживані комікси. А на початку сімдесятих зібрав новий бенд, Wicked Lester, – разом з Полом Стенлі. Гурт навіть записав альбом… який так і не було видано. Розчаровані звуком Wicked Lester, Сіммонс і Стенлі заходилися шукати нових музикантів. Та відчули неабиякий спротив! То ж, пішли собі з колективу за власним бажанням (і від грошей, вже запропонованих лейблом). Двійця вирішила сформувати «істинний рок-гурт». На щастя, барабанщик знайшовся одразу: це був Джордж Пітер Джон Кріскуола – Пітер Крісс. Невдовзі відшукали й гітариста Пола Фрілі. Велика Історія KISS розпочалась!

Випуск №4 | 22.08.2019
1722

В той час, як Пол Стенлі взяв на себе левову частину перфоменсу на сцені, Джин став рушійною силою того, що згодом стане бізнес-імперією KISS. Як згодом розповів музикант, «я відчув, що люблю заробляти гроші. Кожен, хто не боїться роботи, буде щасливий від грошей, які заробив. До того ж, ми подобалися людям. Якщо ти комусь подобаєшся – він купить те, що ти продаєш. Незалежно від того, чи є в цьому товарі потреба». Насправді KISS продають саме те, що фанам справді необхідне – причетність. Тому наче гарячі пиріжки з логотипом гурту завжди розліталося все – не лише традиційні футболки чи інший одяг. В даному випадку слово «ВСЕ» варто розуміти буквально. Від ланч-боксів до кришок для унітаза. Джин Сімонс – не лише талановитий і майстерний музикант, а ще й обдарований бізнесмен. Знаннями про те, як заробити гроші, щиро ділиться. Наприклад, у книзі «Я – корпорація: створіть свою армію, розкрийте в собі рок-бога, перемагайте в житті та бізнесі». А загалом не зрозуміло, де Джин бере час на написання книжок! На сьогодні маємо сім. Остання з них, «27: The Legend & Mythology of the 27 Club» вийшла рік тому.

Випуск №5 | 23.08.2019
1697

Мейкап, який обрав для себе музикант (принаймні, його верхню частину, навколо очей) – прийшов з коміксів Марвел. «Black Bolt» почали видавати ще в середині шістдесятих років. Тепер ці графічні романи знайшли втілення у відеоіграх та кіно. Оповідали вони про расу суперлюдей, яку було створено за допомогою генних мутацій. На сцені в своєму образі Демона найвищий член KISS (його зріст майже метр дев’яносто без урахування платформ) плюється штучною кров’ю та вогнем. І це на додачу до його славнозвісної язикатості! До речі, язик Сіммонса має довжину в 7 дюймів – це 18 сантиметрів! Що до вогню, своїм трюкам Джин навчився у фокусника. Музикант здатен вистрілювати стовп вогню на 15 футів угору! Світовий рекорд – 20 футів. Якщо людей, що видихають вогонь, назвати драконами, то Сіммонс входить до п’ятірки найкращих «драконів» світу.

Випуск №6 | 26.08.2019
1664

Музикант обрав собі сценічну роль Демона не просто так. Джин обожнює фільми жахів! Його улюбленими акторами були Боріс Карлофф, Бела Лугоши та зірка німого хоррор-кіно Лон Чейні. Останнього називали Людиною Тисячі Облич. Кумир Сіммонса завжди наносив грим власноруч і був здатен перетворитися на будь-кого. Свій інший, не-демонічний, бік Джин Сіммонс показав публіці в сольному альбомі. До речі, він став переможцем серед сольників всієї четвірки (посів 22-гу сходинку чарту Біллборд) – і продавався найкраще. До того ж, в його альбомі записалися Боб Сігер, Джо Пері з Аеросміт, Рік Нільсен з Чіп Трік, Донна Саммер, Шер та інші. Як наслідок – робота стала ще й найдорожчим записом тих часів.

Випуск №7 | 27.08.2019
1665

Басист KISS радикально вирізняється серед більшості рок-музикантів своїм способом життя: він ніколи (уявіть, НІКОЛИ) не вживав ані алкоголь, а ні наркотики — і ніколи не курив. Для цього є поважна причина. Музикант чинить так, аби вшанувати свою матір – та історію її виживання. Джин каже: "нашу родину нацисти вбивали в газових камерах. Я ніколи не зроблю нічого, що могло б розбити серце моєї матері". Колись музикант розповів, що його мама не вчилась в школі і навіть не дуже добре вміє читати. Проте має таку життєву філософію, поряд з якою деякі дуже освічені люди мали б вигляд недоумків. При тому Джин — єдиний з оригінального складу KISS, хто має вищу освіту. Як ми вже згадували, колись він навіть працював вчителем (а підлітком збирався стати равіном). Крім англійської, Сіммонс вільно говорить на івриті, угорською, німецькою — та трохи японською.

Випуск №8 | 28.08.2019
1630

Вірити чи ні, він стверджує, що спав із чотирма з половиною тисячами жінок. Принаймні, одного разу навіть хизувався колекцією фото двох тисяч із них! При тому, за словами Джина, найбільша фінансова пастка – це розлучення. А його головна причина, як відомо, весілля! Жарти жартами, але Сіммонс не розуміє людей, які перед будь-якою справою намагаються спитати дозволу у суспільної думки. Каже, найменше, що ми можемо зробити – це бути щасливими. А єдиний спосіб щастя – бути егоїстом. Колись Джин зустрічався з Шер та Дайаною Росс – вони в його житті промайнули одна за одною, поспіль – кохання непередбачуване! Джин Сіммонс мешкає в Лос-Анджелесі з дружиною Шеннон Лі Твід. Вони почали зустрічатися одразу після серії бурхливих романів музиканта – на початку вісімдесятих. Виховували двох дітей, а одружилися лише 28 років по тому! Сіммонс жартує, що їм і так було непогано. До того ж, шлюб – це інститут. А він не бажав жити в жодному інституті! Та у 2011-му пара все ж побралася – в славнозвісному готелі Беверлі Хіллз.

Випуск №9 | 29.08.2019
1529

У 2011-му році він відвідав місце свого народження — Ізраїль. За словами Джина, цей досвід змінив його життя. Після того він казав: "Я – ізраїльтянин. В Америці я чужинець". Тоді він побачив усіх своїх братів, сестер та навіть найдальших родичів по лінії батька. У Джина з’явилася нова мета — привезти на батьківщину Kiss. Звісно ж, він втілив її — як і решту. Попри свій показний цинізм, Сіммонс чимало уваги приділяє благодійності — і навіть отримав за це поважну нагороду. Зокрема, за допомогу організації, що опікується хірургічною допомогою дітям у країнах, що розвиваються. Джин казав: "Я не маю права не віддавати те що маю. Так само, як і ви! Десь плаче мати — бо її дитя не має того, що маємо ми і ми можемо це змінити!". Насправді, Сіммонс багато в чому змінює світ на краще. Згадаймо, це ж він знайшов Van Halen, Cinderella та кілька інших гуртів — і допоміг їм отримати перші контракти!

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Колись я відривався на повну: наркотики, п‘янки і все таке... а потім, раптом, зрозумів, що люблю цих засранців: Міка, Чарлі і всіх інших... тому моє місце в Роллінг Стоунз нерозмінне. Keith Richards Rolling Stones

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом