Історія гурту Manowar починається у 1980 році. Коли Джоуі ДіМайо, майбутній басист, зустрів гітариста на ім’я Ross the Boss. Джоуі тоді працював на гастролях у Black Sabbath — відповідав, зокрема, за піротехніку під час туру Heaven and Hell. Ross the Boss, екс-член панк-гурту The Dictators, на той час грав на гітарі в групі розігріву Саббат, Shakin' Street. Виявилося, що в обидвох одні й ті самі музичні вподобання. То ж, хлопці швидко знайшли спільну мову та подружилися. Згодом вирішили створити власний гурт за підтримки та користуючись порадами Ронні Джеймса Діо. Тур Black Sabbath закінчився, а дует вже мав чіткий план. Як вокаліста запросили Еріка Адамса — колишнього однокласника ДіМайо.
Записавши потужне демо, у 1981 році гурт отримав контракт із "Ліберті Рекордс". Лейбл тиснув на музикантів, вимагаючи створити чимало пісень за короткий термін. Як наслідок, дебютний альбом Battle Hymns було видано вже наступного року. В одній з композицій, Dark Avenger, можна почути оповідку, яку начитав легендарний актор і режисер Орсон Уеллс. Майже одразу після випуску альбому Manowar поїхав у тур на підтримку Теда Ньюджента. Щоправда, ця співпраця тривала лише кілька місяців — музиканти зважилися на власне турне! Приготування тривали лише кілька тижнів, тому не все йшло як гадалося. Проте, гурт під час цього короткого туру здобув певну славу вдома, а також почав завойовувати перших європейських фанів — зокрема, у Великій Британії та Німеччині. Щоправда, були і перші втрати. Барабанщик Донні Хамзик не витримав напруги та пішов із гурту. Його посаду обійняв Скотт Колумбус.
У 1983 році гурт розійшовся зі своїм першим лейблом і підписав одразу дві нові угоди: Megaforce Records щодо американського ринку та з Music for Nations у Європі. Останній документ музиканти підписали власною кров’ю! Це не міф і не вигадка, тому є документальне підтвердження! Адже криваві автографи з’явилися на обкладинці журналу "Kerrang!". Одразу після повернення додому, у Сполучені Штати, Manowar зібралися до студії. Вони мали на меті записати ЕР. Натомість, кількість накопиченого матеріалу вилилася у другий повноцінний альбом Into Glory Ride (щоправда, міні-альбом згодом також вийшов). Атмосфера того матеріалу була сповнена героїчного фентезі та міфології і, фактично, несла в собі перший зразок вікінг-металу. Гурт пообіцяв великий тур британським фанам та його було скасовано. Тож, аби вибачитись, Manowar вирішили присвятити свою майбутню платівку Великій Британії. Її так і назвали, Hail to England. І в тур вони все ж поїхали! Спочатку як розігрів для Mercyful Fate. Та скоро гурт ДіМайо перейшов у статус хедлайнерів.
Гурт завжди славився своєю працездатністю та відданістю справі. Музиканти не марнували часу. Новий альбом, Sign of the Hammer, гурт видав вже за десять місяців після попереднього. Запис суттєво відрізнявся, зокрема, за ритмом. Частина треків, як епічний Mountains, мали уповільнений темп, решта, як головна пісня, були надзвичайно швидкими. Успіх альбому дозволив Manowar поїхати у дворічний світовий тур. Після чого у 1986 році музиканти взяли річну перерву. Тим часом, суперечки з видавцями сягнули піку і гурту довелося знову змінити лейбл. За новою угодою вони видали альбом Fighting the World, який отримав по-справжньому широке розповсюдження та дозволив Manowar неабияк заявити про себе на міжнародній метал-сцені. Попереду був альбом Kings of Metal, який і досі є найбільш комерційно успішною роботою Manowar. Треки з нього й досі звучать на концертах гурту.
У 1988-му році гурт поїхав у світовий тур, що тривав близько трьох років. Під час гастролей Європою музиканти відвідали майже кожен її куточок! Тим часом ДіМайо звільнив старого друга, Ross the Boss, з яким починав славнозвісний проект. Згодом гітарист розповідав журналістам: "Джоуі відчув, що Manowar стане кращим без мене". Росса замінили Девідом Шенклом. Це була не просто заміна. Члени гурту відслухали понад півтори сотні кандидатів! Під час туру Kings of Metal барабанні палички склав Скотт Колумбус. Щоправда, заміну собі привів сам: за установку сів Кенні Ерл Едвардс, якого згодом нагородили прізвиськом "Ріно".
Оновлений склад гурту видав чергову платівку у 1992 році. Це була The Triumph of Steel. Вона відома, зокрема, композицією chilles, Agony and Ecstasy in Eight Parts, що триває 28 хвилин. Надихнув на її створення Ахілл і загалом Іліада. На Manowar чекав черговий світовий тур і чергові зміни у складі! Шенкл несподівано пішов, аби створити власний гурт. Його замінили Карлом Логаном — музикантом, з яким ДіМайо познайомився чи то на зустрічі байкерів, чи в мото-магазині. За однією з версій один одного взагалі ледве не збив на мотоциклі! Так чи інакше, зустріч стала доленосною. Того ж 94-го до складу вирішив повернутися Скотт Колумбус, що замінив Едвардса за барабанами. У 1996-му гурт видав перший альбом за чотири роки, Louder Than Hell. Попри непогані продажі, він приніс і негативні відгуки критиків — за, так би мовити, спрощення стилю. У відповідь Manowar видали збірку найкращого та перший за свою історію живий альбом.
У 2002-му, після шестирічної перерви, гурт видав альбом Warriors of the World. Попри дещо оновлений стиль, це була та сама енергія та потужність. Manowar почали тривалий світовий тур Warriors of the World United Tour, який надовго забрав їх від студійної роботи. Аби компенсувати очікування фанів, Manowar видали декілька DVD. До того ж, у 2003-му ДіМайо нарешті заснував свій власний лейбл, Magic Circle Music, який став офіційним домом гурту. Він міг задовольнити потреби не лише Manowar, а й інших представників жанру. Та попри всі славетні сторінки в історії королів металу, серед них траплялися й трагічні, як з барабанщиком Скоттом Колумбусом. Він пішов з життя у 2011-му. Причина смерті музиканта остаточно не визначена ще й досі.
За свою славетну майже 40-річну історію гурт видав 12 студійних альбомів. Спочатку релізи виходили щороку (а то й двічі на рік!), та згодом перерви між ними більшали — така ціна слави. Неможливо одночасно бути у студії та підкорювати світові майданчики, адже Manowar чекають по всьому світу! Доповнюють дискографію королів металу збірки найкращого, лайви та перевидання. За всі часи, попри постійні коливання у складі гурту, в історії Manowar зазначено не так багато імен: лише 11 музикантів. На сьогодні в постійному складі значиться басист, сонграйтер і засновник Джоуі ДіМайо, та вокаліст Ерік Адамс. Інші двоє "Меноворріерс" поки що мають статус турових музикантів. Адже барабанщик Маркус Кастеллані приєднався лише у 2017-му році, а гітарист І.Ві. Мартель – взагалі у 2019-му! Та все одно четвірка дасть жару на будь-якому майданчику світу.
Пригадаємо ще декілька фактів, що прикрасили історію Королів Металу. До Книги рекордів Гіннесу гурт потрапив за абсолютний рекорд потужності звуку — 139 децибелів — це майже звук реактивного літака. У 2008-му році у Болгарії Manowar дали концерт, що тривав понад п’ять годин! Просто уявіть собі п’ять годин в спортзалі за умови, що, виконуючи вправи, ви ще й співаєте! Саме тому їх називають найбільш трушними металістами. Хоча є й інші причини. Скажімо, що робити фронтмену, коли видавці вимагають від його гурту більш комерційного звуку? Здатися та ламати себе та своїх братів під грошові забаганки? Чи писати що хочеш, але не видаватися? Джоу ДіМайо не погодився на жоден варіант – то ж, відкрив власний лейбл. Відтоді жоден видавець не розповідатиме йому, що грати, а відданим фанам, що слухати! Далі! Що робити гурту, якщо ви прагнете створювати найчистіший звук у світі, а сучасна апаратура просто не здатна на це? Правильно, спроектувати власні інструменти! І такі вони в усьому. Гідний приклад відданості принципам!
Тур The Final Battle триває. Звісно ж, концерт в Києві також буде гучним і потужним! Пролунають найвизначніші хіти, а прихильники побачать Королів Металу в останній раз. Ми добре пам’ятаємо, що чимало гуртів прощаються по декілька разів та, ймовірно, з Manowar буде інакше. Адже як ці чолов’яги скажуть — так і буде! Щоправда, музиканти віддані своїм фанам як ніхто. Ось що написав на офіційних сторінках Джоуі ДіМайо: "Від самого початку туру ми отримували численні прохання від фанів, які ще не змогли відвідати The Final Battle — або від фанів, хто жадає отримати більше незабутніх спогадів разом зі своїми Братами та Сестрами в Металі. Ви були з нами від самого початку — то ж, заслуговуєте на шанс попрощатися". Тоді йшлося про прихильників у Німеччині, та хто знає, де ще варто додати декілька концертів, щоб змогли прийти найзапекліші Металворріорз! Чекаємо Manowar у Києві та в глибині душі сподіваємось, що 40-річний ювілей — геть не межа.
Допомагаємо дітям разом