-
Поділіться з друзями! 
🔊
Плач Єремії — Вона

Чому пищать нові гальмівні колодки

Чому пищать нові гальмівні колодки
16.05.2023 721
Скрип автомобільних гальм – досить часте явище. Але коли йдеться про нові гальмівні колодки, так не повинно бути. Якщо після встановлення нових елементів гальмівної системи лунає писк під час гальмування, цьому є кілька причин, які можна усунути. Перевіряти гальмівні колодки та інші елементи системи рекомендується за умов автосервісу. Але це можна зробити й самостійно в домашніх умовах. Для цього достатньо мати невеликий досвід у ремонті ходової частини, а також необхідні інструменти, зокрема домкрат, щоб була можливість зняти колесо.Гальмівні колодки пищать: причини

Навіть якісні гальмівні колодки можуть видавати писк з вини інших елементів системи. Тому необхідно перевіряти коректність роботи всіх деталей гальмівної системи. Але спочатку слід розглянути чинники, які найчастіше є причинами появи писку при гальмуванні. Їх лише кілька:

  • Сумнівна якість матеріалу, що використовується у виробництві.
  • Притирання нових деталей.
  • Сумісність матеріалів.
  • Деформація гальмівного диска.
  • Природна вібрація.
Розглянемо кожну причину детальніше.

Матеріал виготовлення не відповідає потрібній якості

Оригінальні гальмівні колодки, як і вироби маловідомих виробників, являють собою металовмісну або органічну полімерну композицію. До її складу входять елементи заліза та міді у вигляді порошку, дроту та стружки або органічні матеріали у вигляді волокон. Усе це заливається графітовим композитом чи композитними смолами. Від комбінації цих матеріалів залежить якість виробів, і якщо вони виготовлені з недорогого складу (з великою часткою чорних металів) це може сприяти появі скрипу при зіткненні з гальмівним диском. Щоб цього не виникало, рекомендується купити гальмівні колодки з дорогим складом, що включає мідну стружку або волокна органічних матеріалів.

Нові деталі

Будь-які нові деталі вимагають припрацювання один до одного. Це може бути причиною виникнення скрипу при гальмуванні. Це пов'язано з тим, що в умовах заводу колодки покриваються захисним складом. Він складається з різних хімічних елементів, що викликають пищання колодок при зіткненні з диском. Ця проблема зникне сама після того, як захисний шар повністю зітреться.

Несумісність матеріалу виготовлення дисків та колодок

І колодки, і диски виготовляються з однакових фрикційних матеріалів. Однак співвідношення наповнювача і композиту може відрізнятися, що впливає на міцність і поява скреготу при дотику поверхонь деталей. Щоб цього не сталося, рекомендується підбір гальмівних колодок за VIN-кодом. Даний спосіб дозволяє безпомилково підібрати елементи гальмівної системи, які ідеально підійдуть один до одного та вашому автомобілю.

Деформація гальмівного диска

Якщо геометрія диска змінилася, колодки не можуть прилягати до нього щільно, що і призводить до появи скрипу. Деформація відбувається у результаті перегріву диска, чому, своєю чергою, найчастіше сприяє агресивний стиль водіння. Вихід із цієї ситуації лише один – купити новий гальмівний диск.

Виникнення природної вібрації

При фізичному контакті з диском, гальмівні колодки мимоволі вібрують. Якщо система гальмування повністю справна, але така проблема все одно виникає, вирішити її можна двома способами. Перший, зробити кілька прорізів у колодках, зменшивши внаслідок цього площу зіткнення. А друге – встановити спеціальні накладки для зменшення резонансу.

Допоміжні способи, як позбавитись пищання гальмівних колодок

Додатково можна виконати кілька дій:

  • Обробити фрикційні накладки спеціальним складом.
  • Видалити з робочої поверхні колодок металеві задирки.
  • Налаштуйте механізм притискання колодок до диска, щоб збільшити ступінь притискання.
Щоб не доводилося виконувати заходи щодо усунення скрипу, рекомендується спочатку встановлювати якісні гальмівні колодки. Як правило, вони продаються у сертифікованих точках продажу.

Партнерський матеріал

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

«Любов за гроші не купиш». Так кажуть тільки бідняки! Gene Simmons Kiss

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом