-
Поділіться з друзями! 
🔊
Бумбокс і Жадан — Правда

Як обладнати пункт незламності у себе вдома

Як обладнати пункт незламності у себе вдома
29.01.2023 469
Найчастіші незручності, з якими зараз стикаються українці – це відсутність енергопостачання. Якщо в будинку опалення також залежить від електрики, а в кухні – електроплита, незручність перетворюється на серйозну проблему. А до весни ще далеко… Тож, якщо ви ще не обладнали свою домівку – сам час це зробити. Адже все необхідне зараз вже можна знайти в одному місці, наприклад, інтернет магазин Фокстрот у Дніпрі має великий асортимент, а також часто пропонує товари по акційним цінам чи в кредит.

Живлення для техніки

  • Павербанк – зручне джерело живлення, але дійсно надовго його вистачить лише на смартфон чи світильник. Зате його можна носити із собою та заряджати в офісі чи в офіційних пунктах незламності, які зараз є в багатьох ТРЦ та АЗК. Ціна портативного зарядного пристрою (це повна назва павербанка) – від 500 грн., чим більше ємність – тим вище вартість. 
  • Портативна зарядна станція може живити більше домашних пристроїв. Але її заряд теж обмежений технічними характеристиками. Тож варто разом з нею придбати менш потужні та об’ємні аналоги звичайної техніки. Наприклад, автомобільний електрочайник чи світлодіодний світильник замість звичайних. Вартість зарядної станції в середньому від 15 до 100 тисяч гривень.
  • Генератори – вже звична риса вечірніх вулиць.  Здається, якщо маленька кав’ярня може себе дозволити його використовувати – то для квартири теж можна? Нажаль, це не так. Обов’язкова умова безпечної роботи генератора – це розташування зовні, на відкритому повітрі. Балкон багатоповерхівки не забезпечить таких умов, до того ж звук буде заважати сусідам. Якщо ж у вас приватна домівка – можна розглядати такий варіант. Але добре порахуйте майбутні витрати. Бо сам генератор коштує від 15000 гривень, але вам доведеться регулярно купувати паливо, яке, до речі, теж потрібно десь зберігати.
  • Реле напруги - річ, яка не забезпечить живлення, але врятує вашу техніку від перепадів струму. Варто встановити її на коштовну техніку, яка чуттєва до таких перепадів – пральну машину, телевізор. Якщо ж замість ноутбука ви користуєтесь ПК – для нього краще UPS, який дозволить зберегти інформацію і потім коректно вимкнути комп’ютер. 

Автономне освітлення та інформування

Ця проблема рішається простіше. Світильники, що живяться від акумуляторів чи батарейок, новорічні гірлянди, звичайні свічки зараз є в кожній домівці. А ось ліхтарями, на жаль, все ще користуються далеко не всі пішоходи, які подорожують темними вулицями. Не пошкодуйте грошей на свою безпеку і придбайте ліхтарики для всіх членів родини. Підсвічувати дорогу смартфоном  - не найкращий варіант.

Під час вимкнення енергопостачання часто зникає мобільний інтернет та навіть зв’язок. А залишатися без інформації зараз не варто. Окрім послуг національного роумінга, яку варто освоїти, є ще один варіант – придбати картки всіх існуючих в країні мобільних операторів. Домашній інтернет з оптоволокном та павербанк для роутера можуть забезпечити доступ до мережі. Ще один варіант отримання інформації – звичайний радіоприймач на батарейках.

Запаси товарів першої необхідності

  1. Вода для пиття та побутових потреб, як не дивно, має свій термін зберігання. Оновлювати запас час від часу простіше, ніж використовувати за потреби численні, але не дуже прості засоби фільтрації та очистки.
  2. Продукти харчування треба зберігати згідно умов, вказаних на упаковці. Консерви мають термін зберігання, яким не варто нехтувати. Крупи, борошно, сухе молоко, макаронні вироби краще додатково запакувати в скло чи пластик. Роблячи запаси, майте на увазі, як саме їх готувати. Якщо у вас нема портативної газової чи електроплитки або умов бля безпечного користування ними – не варто закупати те, що потребує термообробки. 
  3. Засоби гігієни – єдине, що не зіпсується з часом.  А ось домашню аптечку необхідно час від часу перевіряти на наявність ліків та термін їх зберігання. Зробіть це доброю звичкою – стане в нагоді і у військові, і в мирні часи. 
Партнерський матеріал

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Якщо ваше оточення не дозволяє вам мріяти, негайно його міняйте! Billy Idol

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом